Страница 99 от 115 ПърваПърва ... 4989979899100101109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,471 до 1,485 от общо 1724
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1471

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Трябва ли да го споделя за да имам мнение? Аз моят избор съм си го направил, не съжалявам и за секунда. А иначе можеш да го попиташ.
    Ако сервизното им е вярно, то компресорът е изключително гъвкав, имайки пред вид, че е едноцилиндров. Което значи, че има повече бройки полюси и е доста голям. Сравнен с високия клас на Тошиба, ги блъска като маче у дирек, имайки пред вид, че това хитачи си запазва номинала под -15 градуса, с COP = 2,66.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1472

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Додо, цял ден се чудя дали не се шегуваш за големия компресор. То 10-ката на дайсекай е по-голям от тази ширукума 12, а при 13-ката капацитета е с околоо 50% повече в полза на трошко. Сигурно си имал нещо друго предвид или не съм разбрал хумора ти.
    Този пост е редактиран от bobivg; 30-12-20 в 22:00.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1473

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Боби, аз изобщо не съм го виждал! Иначе изобщо нямаше да изказвам предположения и да се чудя, дали си струва пред дайсейкай 9.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    3
    #1474

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте,

    Какви са мненията ви относно моделите FTXF35A и FTXC35B?
    Помещението за което ми трябва климатик е хол 17м2 с кубатура 46м3, панелка с PVC дограма с двоен стъклопакет,на 4 ет.(Пловдив).
    Тези модели ми ги предлагат в магазина в който бях на оглед като сумата която мога да отделя е 1400лв с монтаж.
    Другият ми климатик е Fujitsu ASYG12LMCA от който мога да кажа,че съм доволен за около 4г. ползване.
    Тези два Дайкина са в същия ценови клас. Да очаквам ли подобни резултати и от тях?

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1475

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Spellbound991, след като те доволни от серията LMC, защо не заложите отново на него? За това помещение, не мисля, че е нужна "12"-ка. Иначе, от дайкините за които питате - двете машини имат еднакви параметри, като разликата е във вътрешните тела.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    3
    #1476

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Aleksandars- благодаря за бързия отговор.
    Истината е, че консултантите ме разколебават с думите, че fuji\ fujitsu били проблемни,шумни и т.н. и ме бутат към Daikin и конкретно тези модели(според бюджета ми).
    Започвам да си мисля,че съм попаднал на бройка (относно LMC-то).
    Не съм някакъв фен на бранда Fudjitsu затова се допитвам относно конкретни модели в темата за Daikin и споменах климатикът който ползвам, тъй като това ми е някаква база за сравнение. Ако конкретните модели Daikin са на нивото на LMC-то, че и по-добри(според консултантите) бих си закупил.
    А защо 12ка? Едно,че това ми предлагат, а и другото е, че жилището не е санирано и си има загуби. В този ред на мисли, ползвам климатиците си на отворени врати като отоплявам и малък коридор.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    32
    #1477

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Имам от първия модел една 12ка , но е в апартамент който се отдава под наем и нямам много наблюдения . Питах наемателите - казват ,че работи добре и топли , но то и не е много студено . В помещение от около 22м , нова сграда е.
    Един приятел купи заедно с мен първо една такава 12 ка , после още една . Мислеше да вземе от втория модел , но продавачката му каза ,че е “по-слаб” . Поне по документи и характеристики , не изглежда по- слаб , но той пак взе ftxf . Ползва ги в етаж от къща - нисък клас дограма, гола тухла. Казва ,че топлят и са тихи. Изкара и миналата зима с тях. Плащаше около 230 лв на месец, но тя и зимата беше мека. Казва ми , че ги държи на 24-25 градуса . Предполагам , че във вашия случай - на 17м , една такава 12 ка ще върши работа , даже ще има и запас.

    - - - - - - - - - -

    1400 лв е много за тези 12 ки. В Бургас са по 1200-1250лв с монтажа . Ние за толкова ги купихме .Обаче сега виждам , че са им увеличили цената на ftxf. Ftxc e 1150 лв за 12 ка с монтаж .
    Този пост е редактиран от aphex; 06-01-21 в 09:42.
    Spellbound991 одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    3
    #1478

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравей,
    Цените и в Пловдив са такива.
    1400лв ми е бюджета.
    Мнение то Ви ми беше полезно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    32
    #1479

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Дано излезе добър избора. Според мен няма смисъл да слагате по- скъпия . Изглеждат еднакви, а разликата е 200-250лв
    Spellbound991 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1480

    Re: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    На Ftxc са оправили дефроста и е само при нужда, има добър минимум около 180 вата и 12 ката е с двойна пита на външното, а вънрешното частично има и 3ти ред. За цената си е доста добре, за другия модел незнам
    aphex, qweqwe, rosswen и 1 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1481

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Според мен цените на предишните топ-модели на хитачи бяха неадекватно високи, а PSE си оправдава цената за това, което предлага. Дано само вътрешното тяло да не е с мотор на панасоник, но като му гледам ватовете, може и да е...
    мотора е бял кахър ,набиваш му едни смислени лагери и го забравяш. . ако модела прилича на моя - извънредно незабележима и ненатрапчива машина с много нисък минимум и специален стремеж да не влиза в ОФФ ( понижаване на градусите с 2 примерно водят до кротване на 120-130 вата дори навън да е -10 ,докато помещението се охлади )

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1482

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    а какво мислите за предното поколение Комфора ,FTXP-L .. намира се на много добри цени ,1200-300 лв .. дефростите дали са оправени при него ?

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1483

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    а какво мислите за предното поколение Комфора ,FTXP-L .. намира се на много добри цени ,1200-300 лв .. дефростите дали са оправени при него ?
    Точно за L не знам, но лятото монтирах три броя M, по изричното желание на клиента и ми побеля косата. Все едно са правени в гараж, нищо общо с Perferata да кажем.
    Alexi одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1484

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    а какви проблеми имаха машините ?

  18. EAD
    EAD е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    3
    #1485

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте колеги, колебая се между следните два модела - FTXC25B и FTXF25A, някой може ли да сподели наблюдения относно това как се държат като шум и комфорт?
    Благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе