Страница 98 от 115 ПърваПърва ... 488896979899100108 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,456 до 1,470 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Живее в
    Pleven
    Мнения
    100
    #1456

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    по прицип е така,но...аз не бих заложил специално на този дайкин за отопление.казвам го от личен опит.при по сериозни студове в най-добрия случай често ще дефроства....или въобще няма да топли.тука в плевен понякога има сериозни зими,в нашия блок има от мидеи до тошиби мицубиши и.т.н.конкретно при сериозни студове съм наблюдавал какво се случва-тези които продължават да работят и да топлят се броят на пръсти.другите или умират,или виждам как по 2-3 пъти на денонощие ги поливат с гореща вода.това е от мене,дано съм бил полезен,не робувам на марки,гледам конкретния модел.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1457

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Изглежда, че кризата е свалила цените на климатиците в България до доста приемливи нива.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1458

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Да, да, да, точно тоя RXM-N няма да толи .
    Вземи напиши повече в темата за избор на климатик.
    Опиши помещението и т.н. - има си точки за попълване, че да ти се отговори по-правилно.
    Той bobi ти е написал.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1459

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Веско личният ти опит от озъртане по фасадата на блока ли е или ползваш такъв Дайкин?
    Разбрах само, че се надяваш да си бил полезен с пост от който нищо не се разбира.
    Aleksandars, necata2, bobivg и 1 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1460

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от veskodivia Виж публикацията
    по прицип е така,но...аз не бих заложил специално на този дайкин за отопление.казвам го от личен опит.при по сериозни студове в най-добрия случай често ще дефроства....или въобще няма да топли.тука в плевен понякога има сериозни зими,в нашия блок има от мидеи до тошиби мицубиши и.т.н.конкретно при сериозни студове съм наблюдавал какво се случва-тези които продължават да работят и да топлят се броят на пръсти.другите или умират,или виждам как по 2-3 пъти на денонощие ги поливат с гореща вода.това е от мене,дано съм бил полезен,не робувам на марки,гледам конкретния модел.
    Е ти се спука от писане на простотии. Първо го изкара с 11кг външно тяло. Сега, че щял да дефроства много. Очевидно и на картинка не си го виждал, а говориш за личен опит. Като няма нищо вярно в написаното как имаш очаквания да си бил полезен, акъла ми не го побира. Сестра ми е с предния модел FTXM-M и няма никакви безсмислени дефрости, работи много комфортно и тихо, а имат и от старите Нокрии, та не е като да няма с какво да я сравняват. И от двата климатика са си доволни, но познай какво щеше да стане ако ги бяха разменили, Нокрията в спалнята, а FTXM-M в голямата дневна. Твоя опит, ако въобще имаш такъв сигурно е на база на някоя от старите Б-етки (FTXB) и ги сложи всичките под един знаменател.
    Най-големия проблем на М-ката е, че е вързана на твърда връзка и не мога да преместя ватметъра като и ходя на гости.
    mimojef, Aleksandars, necata2 и 1 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1461

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanovl Виж публикацията
    Точно за това питам. Не гледам само характеристиките, а търся и мнение от хора, които знаят как се държат машините. Като функции, хитачи е по-високо ниво, но не искам да вземам решение за толкова много пари базирано само на данните от каталога.
    То хубаво търсиш мнение как се държат машините, но е хубаво да избнереш модели на няколко години и изпитани в реални зимни условия, Точно за това Хитачи ме съмнява някой в този форум да има информация как работи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1462

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanovl Виж публикацията
    Точно за това питам. Не гледам само характеристиките, а търся и мнение от хора, които знаят как се държат машините. Като функции, хитачи е по-високо ниво, но не искам да вземам решение за толкова много пари базирано само на данните от каталога.
    PSE е нов модел, никой не може да ти каже как се държи.
    Топ-моделът на Хитачи, намален с -20%, има куп екстри, дисплейче, хубав дизайн на вътрешно тяло, прахосмукачка, пречистватели...
    На мен ми изглежда много примамлива оферта.
    Според евровент на отопление би трябвало да слиза до 170~120 вата минимум...
    Главният риск при Хитачито е да не се окаже, че пак са му сложили дефектния, бучащ мотор на панасоник...тогава забрави за всякакъв комфорт ... иначе всичко останало му е 6. За мен лично прахосмукачка в климатик е напълно безполезна "екстра", но може пък за някого функцията да е удобна.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1463

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Jack, никой не казва че Хитачито е лошо, въпроса е - кой би му бил по-подходящ.
    Ама без данни за помещението - ядец.
    Aleksandars и bobivg харесват това.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1464

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Аз пък никога не бих дал толкова пари за машина от висок клас, с еднороторен компресор. Не случайно и свалиха цената.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #1465

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Аз даже не бих чел Еуровент , камо ли да му се доверявам . Отдавна се знае че писаното там няма нищо общо с реалността .
    Aleksandars и rosswen харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Живее в
    Pleven
    Мнения
    100
    #1466

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    аз съдя по техническите данни,съгласи се,че не говорят добре за този дайкин,в подписа ми се вижда с какви климатици съм,не съм професионалист,но все пак мога да се ориентирам,кой модел е добър и кой не,ако си говорим честно от европейските модели на няколко марки,не повече от 10-15 климатика заслужават да се купят.имам предвид тошиба,мищубиши хеви,хитачи,дайкин и грий.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1467

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част


  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1468

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Аз пък никога не бих дал толкова пари за машина от висок клас, с еднороторен компресор. Не случайно и свалиха цената.
    Aleksandars споделя ли твоето мнение, за конкретното хитачи?

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1469

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Aleksandars споделя ли твоето мнение, за конкретното хитачи?
    Трябва ли да го споделя за да имам мнение? Аз моят избор съм си го направил, не съжалявам и за секунда. А иначе можеш да го попиташ.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1470

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ...Не случайно и свалиха цената.
    Според мен цените на предишните топ-модели на хитачи бяха неадекватно високи, а PSE си оправдава цената за това, което предлага. Дано само вътрешното тяло да не е с мотор на панасоник, но като му гледам ватовете, може и да е...
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 29-12-20 в 20:08.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе