Страница 49 от 115 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #721

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Нямам .Брат ми има FTXS42 ,и според неговите наблюдения дефроства различно не както се казва по време

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #722

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Имам професионална серия подов, не дефроства по време. Имах серия комфорт, сиестата пак не дефроства по време.
    На dimon недоразумението FTX JV явно дефроства по време щото много хора със същия модел се оплакват от този дефрост.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #723

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Глей ся !
    Представи си , че имаш климатик , който прави размразяване на 30 мин, без да е заскрежено външното тяло , т.е. ненужно. А такива климатици има !!!
    За 24 часа - това са 48 дефроста. Поне 3-4 мин компресорът се пъне на макс да топли атмосферата щот' така е решил . Макса да речем е 1 KW. Или 48*4/60 = 3,2 часа на денонощие , за 30 дни - 96 часа или KW на месец. Не знам колко стотинки е киловата , но ако е 20 ст - 19.2 лв на месец. За тренировката на четирипътния вентил и заварките студено/топло - забравяме ! За комфорта също забравяме студено/топло. За звуците издавани от вътрешното тяло пак забравяме . За КОП-а продължаваме... да забравяме.
    И какво следва , че ако един що-годе добър климатик топли с максимум 50 лв/месец - следва да добавим още около 20 лв за пропуските на инженерите от Дайкин....
    ...горе-долу нещо в тази връзка...
    Виж ся, друга е хавата, като хванеш калкулатора и си окачиш на стената едно съкровище, което се опитваш да коментираш, заблуждавайки първо себе си, после и част от останалите. Моделите с калпав дефрост, например Hitachi RAS25CNH2, го правят на 40 минути при отрицателни температури, безусловно. Тези машини, които могат да го правят на всеки 30 минути, са маркови и го вършат условно (имам няколко и от тях). Тук ще се опитаме, гледайки, да видим какво наистина се случва с тъпите машини, като споменатото по-горе хитачи: Максът му, да речем, е 1 KW, когато е студено (1350W е при +7˚С). Когато дефростът е безсмислен, външното тяло е сухо и в рамките на 20 секунди, след като компресора се развърти, тръбният датчик е вече достатъчно топъл и подава сигнал за край на дефроста. Нека секундите да са 40 (давам 20 от мен), поради виелица навън или нещо подобно. Тогава ще имаме 36 дефроста за 24 часа или 400Wh на денонощие / 2,40 лв на месец. Още толкова, за да вкараш обратно безсмислено изкараната топлина навън и получаваме 4,80 лева загуби на месец. При 20 стинки на киловата. Що се отнася за COP-а, там нещата са още по-интересни и гледайки, едва ли ще ги видиш. Него ще го коментираме малко по-нататък, ако някой изобщо прояви интерес. Тук ще дам само един жокер: Тъпите клими, дефростващи по часовник на всеки 45 минути, в интервала от -5 ˚С до 0 ˚С във влажно време, имат почти 100% ефективен външен топлообменник и COP според табличните температури. „Марковите“ машини, при които липсва такъв времеви безусловен дефрост на поне 150 минути, биха могли, при определени условия, да работят цял ден с COP 1,5 до максимум 2, генериращ за два дена същите загуби, които би направил евтиния таралясник за цял месец. Както писах, подробностите по-нататък, при интерес от страна на четящите. Да не се удължава излишно поста.


  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #724

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Няма да удължавам поста както искаш, само една дуплика и спирам.
    Визирах FTX35-JV . Имах го за 3 месеца и го изхвърлих. Първите два бяха Октомври и Ноември , на 03 Януари беше свален от стената. До под нулата работеше перфектно, даже бях много доволен, докато не стана леко под нулата...
    За да не занимавам хората с глупости потърси една тема "дефрост на 22 (или 28 - не помня точно) мин", ако искаш.
    Декември месец прекарах така - лист хартия А4 с химикал на масата до чашата с ракията и свален прозорец на остъклената тереса . Всяка вечер сядах на масата , пиех си ракията , гледах ТВ и записвах времето за дефрост , продължителността му , както и стоене на терасата до "творението" като засичах продължителността на воя на компресора при дефрост. Размразяването беше по няколко минути , не както твърдиш по 40 сек. Оттук идва и разминаването с твоите сметки. Вода не капеше , но се размразявахме по време . През втората половина от Декември си правих разни опити с лъгане на датчици и т.н. След което взех решение , че тази машина не е за мен ... През Декември също така имах леки проблеми с жената за необръщане на нужното внимание...
    По прицип съм си такъв - "смотан" - нещата , които имам трябва или да са в пълна изправност , чисти и поддържани , да ми правят кефа или да ги нямам изобщо. Дразнят ме малките неща , които са неперфектни... та затова.

    Поздрави !

    п.п. https://forum.setcombg.com/климатици...22-мин.html
    Този пост е редактиран от dimon; 19-01-15 в 20:03. Причина: допълнително четиво:
    dodo_pv, XOPMOH и shener84 харесват това.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #725

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    нови модели ще има ли тази година ? не трябваше ли посега да излязат?

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #726

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Японските марки са с японската фискална година, която е от 1 април до 31 март. Обикновено от средата на март до средата на април пристигат първите бройки. В момента вече са ясни какви ще са новите модели и техните данни, но всеки си ги пази в тайна, както се чака и края на март, за да излязат финансовите резултати и да се види ккава ще е новата ценова политика.
    Aleksandars одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #727

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    е казвайте какво ще излиза де .. за сега само за новата Нокрия се знае но без параметри и цена ..

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #728

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Адаш, новата нокрия може да я гледаш само на картинки... Доколкото чух, този модел няма да бъде внасян в България.
    mirandi одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #729

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Адаш, новата нокрия може да я гледаш само на картинки... Доколкото чух, този модел няма да бъде внасян в България.
    И аз така разбрах от единия вносител.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    е казвайте какво ще излиза де .. за сега само за новата Нокрия се знае но без параметри и цена ..
    От трите марки има някаква възможност да се докарат модели на R32, макар че това са данни от октомври и тогава не бяха завършили тестовете. Като цяло в момента са се ориентирали към разработки с този фреон не само за битовите, но и за професионалните климатизатори. Цените няма да бъдат ясни докато не мине края на март. За мен ще има някакво качване поради супер високия долар. Също така се очаква и нов изцяло инверторен VRF, който да конкурира VRV4, DVM S и Multi V.

    Дайкин ще имат вградено управление по интернет на всички нови модели битови климатици и ще вадят нова гама термопомпи. Видях предварителни данни на новата подова конзола - в общи линии същата като старата. Приготвили са повече външни на R32, не знам колко от тях ще бъдат вкарани тук.

    Самсунг ще вадят нова гама термопомпи и очаквам да извадят доста голяма томахавка с капацитети и ефективности. Естествено ще имат вградено управление по интернет. Очаква се да увеличат работния диапазон на VRF системите до още по-ниски температури, вадят много силни професионални модели.

    Панасоник все още си мълчат за новите модели, но не очаквам големи изненади при тях, все пак тази година изкараха убийствена гама термопомпи. Евентуално някаква нова подова конзола, но не е сигурно.
    Aleksandars и kokovox харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #730

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    като няма да се внася здраве да има .. мене йероглифите не ми пречат
    Aleksandars, DUNDURMA, Ангелов и 2 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #731

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    50-таците jv как бяха ? тези палавници ли пуснаха с малките външни или бяха следващите? изпаднал ми е един и се чудя за един склад дали да не го взема.
    в момента моя gv e изместен и от 2 години не е пускан - справя се отлично.
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    30
    #732

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте!
    Мнение за Daikin F50ETSP-W 21 000 Btu , че в нета нищо не откривам. Предлагат ми го за 1600 лв с монтажа за 100 кубика южно помещение.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #733

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    http://ec.daikinaircon.com/ecatalog/...3415I04017.pdf

    заповядай .. модел 2004 е

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    30
    #734

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    http://ec.daikinaircon.com/ecatalog/...3415I04017.pdf

    заповядай .. модел 2004 е
    Благодаря, но нищо не разбирам. Вашето мнение за модела, функции цена и т.н?

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #735

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    auto, модела е много добър и ако е обслужен както трябва и нямате големи топлозагуби, без проблем ще ви свърши работа. Външното тяло има същия хардуер като Ururo Sarara от същата година, с изключение на системата за въздух. За вътрешно тяло важи същото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 115 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе