Страница 53 от 115 ПърваПърва ... 343515253545563103 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #781

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    защо бе старите ftx-gv не бяха лоши машинки а бяха по 1300 после ги допозиционираха на 2100 50ките ако не се лъжа. кво да се лъжа за толкова го взех...
    може да са направили нещо.
    дайкин като цяло ги мързи да мислят продукти - бачка се наголямо с копи пейст-а и само се сменя фирма малко, за това ги харесвам малко. карабащистването на външни с вътрешни също малко радва , особенно ако е от различни серии.
    пуснали са нещо предполагам сте напълнили складовете...
    20-тачката ме интересува какво представлява - писна ми да купувам скъпи клими , сега съм на дърва... а ми трябва машинка за сезона на цената на радиатор ,а и ще може да охлажда - ще имат пазар ако задържат цените 1 сезон , даже ще счупят пазара...
    малко ми е интересно и какви отстъпки дават да мога да си натискам климатиджиите - имам да си връщам за последните няколко години.
    necata2 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    51
    #782

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    20-тачката ме интересува какво представлява - писна ми да купувам скъпи клими , сега съм на дърва... а ми трябва машинка за сезона на цената на радиатор ,а и ще може да охлажда - ще имат пазар ако задържат цените 1 сезон , даже ще счупят пазара...
    малко ми е интересно и какви отстъпки дават да мога да си натискам климатиджиите - имам да си връщам за последните няколко години.[/QUOTE]






    Имам познат който продава климатици и ми предлага модела с 23% намаление така че 25-тичката идва около 600лв.
    estqwerty одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    5
    #783

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте, може ли малко повече информация относно това каква трябва да бъде правилната експлоатация на климатик. На каква степен се оставя вентилатора ? На какъв режим да бъде оставен климатика ? На heat или auto ? На heat повече ли топли от ауто при еднакво зададена температура ? Как се пуска на дайкин само вентилатора ? Какво точно означава dry режима ? Изсушава въздуха в стаята или вътрешното тяло на климатика. Икономичния режим за намаляване на консумацията на електроенергия ли се използва ? Пише също така ,че при режим сън температура постепенно намалява с 2 градуса, но до колко намалява, като крайна граница ? Не рабрах много от прочетеното от интернет и ръководството. Благодаря Ви предварително.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #784

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Режим на Отопление (Heat) през зимата и Охлаждане (Cool) през лятото; Вентилатор на Автоматичен режим и от там нататък само си играете с градусите според това, колко искате да ви е топло/студено.
    На отопление го включвате м.Октомври и изключвате м.Април с изключение на моментите, когато няма да има кой да го наблюдава повече от 4-5 дена. На охлаждане може да го пускате според нуждата.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #785

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    ... Стига нуждата да не е голяма.
    gnf и mirandi харесват това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #786

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Mitko Yonov Виж публикацията
    Здравейте, може ли малко повече информация относно това каква трябва да бъде правилната експлоатация на климатик. На каква степен се оставя вентилатора ? На какъв режим да бъде оставен климатика ? На heat или auto ? На heat повече ли топли от ауто при еднакво зададена температура ? Как се пуска на дайкин само вентилатора ? Какво точно означава dry режима ? Изсушава въздуха в стаята или вътрешното тяло на климатика. Икономичния режим за намаляване на консумацията на електроенергия ли се използва ? Пише също така ,че при режим сън температура постепенно намалява с 2 градуса, но до колко намалява, като крайна граница ? Не рабрах много от прочетеното от интернет и ръководството. Благодаря Ви предварително.
    1. Климатика се поставя: зимата на heat, лятото на cool - auto не е препоръчително да ползвате никога
    2. Принципно вентилатора се поставя на auto, но е възможно и на някоя от степените, но това е строго индивидуално и зависи от това как поддържа зададената температура. При добре оразмерена машина, трябва спокойно да поддържа температурата на ауто.
    3. На дайкин само вентилатора може да се пуска в режим охлаждане, като зададете максималната температура.
    4. Dry режима намалява влажността на въздуха в помещението. Може да се ползва само лятно време.
    5. Икономичния режим е безмислен, тъй като ограничава компресора до номинална мощност. Климатика така или иначе си знае колко да се натоварва съобразно зададената и достигната температура.
    6. При режим сън климатика просто поддържа с 2С по ниска от зададената температура при отопление и с 2С по висока от зададената температура при охлаждане.
    Mega одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    5
    #787

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    gnf и tony34al Благодаря Ви много. Значи автоматичния режим е съсздаден с цел просто да превключва автоматично от heat на cool примерно пролетно време при голяма разлика сутрин и вечер в температурите ли ? Лошо ли е ,че днес монтажниците са го оставили цял ден да работи на auto. Сега го направих на heat. Не знам дали бъркам, но при натискане на режим сън, климатика май изключва вентилатора , защото става безшумен ?

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #788

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ... Стига нуждата да не е голяма.
    Точно, щото по малка може и на "dry".
    gnf и Mega харесват това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #789

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Mitko Yonov,
    Бъркаш, просто ти казах, че поддържа температура с 2С под зададените от дистанционното градуси. Когато зададеш режим сън - климатика просто спира.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #790

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    те за това го дават 19дБ

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #791

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Ако климатика ти е на режим Топло на 24гр.примерно ,след като вкючиш на Сън,климатика понижава в продължение на 8часа температурата с 2 гр.и в стаята ще ти е 22гр.след това пак вдига температурата на 24гр.
    Ако пък си на Охлаждане се случва обратното,повишава температурата в период от 8часа с 2гр.и ако си си легнал на 26гр.то сутринта ще е 28гр.Това се прави за по-тиха или почти никаква работа на климатика през ноща.
    Вентилатор само се пуска с бутона MODE,и е икона с вентилатор.
    http://vbox7.com/play:dfb66bdf75

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #792

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Някой може ли да каже колко струва тая джаджа, може пък да уп-грейдна дъртака.
    https://www.youtube.com/watch?v=dN2a7uRkI3o
    necata2 одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #793

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Нищо работа - https://www.penair.com.au/product/da...ne-controller/


    ... цена в ***** към 14000 рубли.

    Тук са около 250-390 лв. има ги за повечето марки и модели климатици.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #794

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    на украински сайт 78 евро изрових - но пак са много. благодаря. изненадах се че има опцията. ровех за видеа за новите модели...
    http://daikin.kh.ua/produkciya/pulty...brp069a42.html

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #795

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Климатик DAIKIN KKRP01A


    Има на още места в нет-а. Само не са написали, дали към него дават и новия модел климатик за тази цена?
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе