Страница 4 от 41 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 605
Like Tree15Одобрявам

Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #46

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Точно пък с този орязан модел си решил да се топлиш и говориш за комфорт...не се сърди ,но наистина ми е странно как се купува този модел за отопление?Дефроста не е на време...сам си стигнал до извода.
    Ами как се купува : на негово място имах 9-ка инвертор с макс. мощност 4.0 KW и се справяше чудесно , но сдаде багажа след 6 г служба. Реших да си взема малко по-мощна машина за всеки случай FTX35JV -4,8 КW. Всички техници препоръчват DAIKIN . Mощността му е напълно дастатъчна , ако не беше този недомислен дефрост . За него разбираш когато е у вас и го наблюдаваш ...Мой колега се топли със същия само че от миналогодишната партида FTX...GV - ами там няма такава работа ...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    65
    #47

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Така е,недостатъците при продажба се премълчават. Започвам да си мисля, че просто търговците трябва да четат повече по форумите за да са наясно с отделните модели, а не да дават общи за марката напътствия и от незнание да премълчават недомислиците. Аз съм с FTYN35 за 17 квадрата. Със студа се справя и учудващо го няма проблема с честия дефрост. Размразява при нужда, като на денонощие е не повече от 5-6 пъти.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #48

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    При тези с честия дефрост: Дали има значение каква е разликата между зададената температура и тази в стаята.

    Ако разликата е малка би трябвало компресора да работи на малка мощност тогава пак ли на толкова малко време се заскрежава. Може ли да се потвърди, че независимо на каква мощност работи компресора разскрежаването пак е през толкова кратък период от време.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #49

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Значение има.
    Ако навън е под нулата , а вътре сме задали да речем 22 - дефрост на 20 и няколко мин.
    Ако обаче сме задали 25 вътре - не прави дефрост , само при оскрежаване . Обаче компресора се пъне на МАКС.
    Аз обаче не искам да живея на 25 , нито да имам дебела сметка за ток ....

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    9
    #50

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    ................................ ...Мой колега се топли със същия само че от миналогодишната партида FTX...GV - ами там няма такава работа ...
    Няма при някои,но при други има.Аз имам два.Миналата година действително не правеха така,но тази година единият е в "твоята група". А на всичкото отгоре и не топли като другият,който пък за сметка на това се "разбръмча".Постоянно "бичи" на 25 градуса,а той сигурно няма "сила" да направи и 20!?Но дори и да има,няма време,защото има по-важна задача - да обезскрежава. :rolleyes:

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #51

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    За честия дефрост: Щом има значение на каква мощност работи компресора и при това на колкото по-голяма мощност работи толкова по-нормално се държи, вероятно това зависи от температурата, която отчита тръбният датчик на вътрешното тяло.

    При ниски обороти на компресора температурата на вътрешния топлообменник е по-ниска и поради лошо написана програма тя бърка, че причината за тази ниска температура е силно заскрежен външен топлообменник и включва разскрежаване. Хубаво е да се пробва с промяна стойността на датчика да отчита например с 5° по-висока температура на вътрешния топлообменник.

    Решението на проблема няма да падне от небето, трябва сами да го намерите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #52

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    За честия дефрост: Щом има значение на каква мощност работи компресора и при това на колкото по-голяма мощност работи толкова по-нормално се държи, вероятно това зависи от температурата, която отчита тръбният датчик на вътрешното тяло.

    При ниски обороти на компресора температурата на вътрешния топлообменник е по-ниска и поради лошо написана програма тя бърка, че причината за тази ниска температура е силно заскрежен външен топлообменник и включва разскрежаване. Хубаво е да се пробва с промяна стойността на датчика да отчита например с 5° по-висока температура на вътрешния топлообменник.

    Решението на проблема няма да падне от небето, трябва сами да го намерите.
    Най-накрая някой да ме разбере . Аз съм на същата вълна на мислене . Щом датчиците са нормални на стойности остава програмата да е объркана . Датчика може да се "прилъже" да показва с 5'C повече чрез поставяне на паралелен нему резистор ( тъй като са ntc) . Имам им табличните стойности , обаче ще се наруши условието за края на дефроста : по-рано ще свършва , понеже ще показва по-голяма Т с 5' .Трябва да се направи програма с pic-че да ползва само началото на размразяването...Имам и други идеи, но чакам да видя развитието с търговеца и гаранционния сервиз...

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #53

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Краят на дефроста зависи от температурата на външния топлообменник. Неговата температура се мери и когато стане положителна при определени градуси се прекъсва дефроста като се приема, че скрежта е стопена.

    Температурата на вътрешния топлообменник няма никакво значение за края на дефроста. За началото на дефроста при повечето програми има значение.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #54

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Краят на дефроста зависи от температурата на външния топлообменник. Неговата температура се мери и когато стане положителна при определени градуси се прекъсва дефроста като се приема, че скрежта е стопена.

    Температурата на вътрешния топлообменник няма никакво значение за края на дефроста. За началото на дефроста при повечето програми има значение.
    При инверторите се следи температурата на външния топлообменник , не на вътрешния . Тъй като е инвертор съответно температурата на вътрешното тяло може да е много ниска , не е като при конвенционалните машини при които компресорите винаги са бачкат на макс и може да прави извод по вътрешния топлообменник .

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #55

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    По принцип е така, но очевидно при този модел инвертор нещо не е както при другите. Затова предлагам да се пробва с корекция на датчика отчитащ температурата на вътрешния топлообменник, за да разберем той оказва ли влияние при влизането в дефрост.

    При ниски обороти на компресора температурата на изпарение във външния топлообменник вероятно е по-висока, отколкото, ако компресора работи на максимални обороти. По-висока температура на изпарение означава по-малко скреж. В потвърждение на това, че температурата на изпарение във външния топлообменник е по-висока е, че няма скреж по топлообменника, затова и казвате, че се разскрежава без причина. Казвате, че когато компресорът е форсиран климатика включва дефрост само когато има нужда, тоест по топлообменника има скреж.

    Не би трябвало при отчитане на по-висока температура на изпарение във външния топлообменник, при която се образува по-малко скреж програмата да преценя, че има нужда от дефрости през 20 минути, а при по-ниската температура на изпарение, при която се образува повече скреж да се разскрежава през 80 минути.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #56

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    За джъмпера J5 намиращ се на външната платка и свързан с разскрежаването на страница 140-та е написано следното: Improvement of defrost performance - фабрично е поставен и това е означено като Standard control - при разскачането му описанието е Reinforced control (ex. The frequency increases, the duration time of defrost lengthens.) - увеличава се честотата, с която работи компресора по време на разскрежаване и се удължава самото време на разскрежаване. Никъде не се споменава за по-чести или по-редки дефрости. Тази възможност за корекция на разскрежаването може да се ползва, ако сега забелязвате, че след разскрежаване по топлообменника остава скреж.


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #57

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    (ex. The frequency increases, the duration time of defrost lengthens.)
    Аз това го разбирам, че честотата на извършване на размразяването и продължителноста му се увеличават. Тоест по-чести дефрости с по-голяма продължителност.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #58

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Още по-чести дефрости от сегашните 20 минути ли.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #59

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Още по-чести дефрости от сегашните 20 минути ли.
    Aми така го тълкувам и аз . Но може пък под standart defrost може да се разбира - на време , а под reinforced - може да е по критерии . Мисля , че трябва да се пробва.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #60

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    моето тълкование по въпроса. не съм спец по климите просто аз така го чета написаното.

    дфрост на по-кратки интервали от сега,
    и се увеличава времето на протичане на дефроста - разбирай -по-дълги дефрости.

    във упъттването frequency се използва в значението си за честота дадена в херци/цикли/Hz или нещо такова - но има и различни по дължина/време цикли, като дължината на цикъла зависи от това в какво състояние е машината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 41 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  2. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 14:43
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Daikin FTX35JV - струва ли си?
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 60
    Последно: 27-06-11, 20:58
  5. Fujitsu ASYA12LGC или Daikin FTX35JV ?
    От vannnnkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 34
    Последно: 28-10-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе