Страница 5 от 41 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 605
Like Tree15Одобрявам

Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #61

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Taка и не можах да събера достъчно количество отговори на колеги ползващи FTX-ове . За сега са само 4-ма , които се оплакват от чест дефрост . Искам да си направя извод дали така е заложено в софтуера при ниски температури от 0 градуса на тези модели или има друго.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #62

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Аз съм с FTX.Стаята в която е сложен е 44м3.Североизток.Външна цялостна изолация-7см.Тухла.Много съм доволен,дефрост на 1 час-при -10, на 40-50мин.Ако през деня е бил на 23-24гр.,то вечер когато го намаля на 20-21гр.на практика известно време дори работи on-of.Но както съм писал и преди Топлоизолация=Ефективност.
    Някой беше писал че там бил заровен кокала.Може би е прав.Аз лично съм доволен от серията COMFORT.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #63

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от ferdi
    Аз съм с FTX.Стаята в която е сложен е 44м3.Североизток.Външна цялостна изолация-7см.Тухла.Много съм доволен,дефрост на 1 час-при -10, на 40-50мин.Ако през деня е бил на 23-24гр.,то вечер когато го намаля на 20-21гр.на практика известно време дори работи on-of.Но както съм писал и преди Топлоизолация=Ефективност.
    Някой беше писал че там бил заровен кокала.Може би е прав.Аз лично съм доволен от серията COMFORT.
    Добре де , като оставиш да се кротне на 22 да речем и е под нулата навън, примерно -1 , не прави ли дефрост ?

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #64

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Не.Поне на 40-50мин.През деня е на средна степен на вентилатор,на 23гр.
    Вечер когато лягаме е на нощен режим,20-21гр.Тогава съм го засичал,1час работи,спира 8-10мин.дефрост.
    Довечера ще пробвам да го хвана пак и ще пиша утре-точно и кратко.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #65

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от ferdi
    Не.Поне на 40-50мин.През деня е на средна степен на вентилатор,на 23гр.
    Вечер когато лягаме е на нощен режим,20-21гр.Тогава съм го засичал,1час работи,спира 8-10мин.дефрост.
    Довечера ще пробвам да го хвана пак и ще пиша утре-точно и кратко.
    Под нощен режим разбираш онова с луничката ли ? Когато вентилатора е супер тих ли ?

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    9
    #66

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от ferdi
    Не.Поне на 40-50мин....................................
    Ето това мисля,че е нормалната му работа.И моят беше така миналата година без значение от градусите.Въпросът е какво може да се промени от самосебеси за да почне да обезскрежава като "щур"!?Примерно намаляло количество фреон!?Ако това е невъзможно,предполагам е грешка в програмата и при някои се появява в последствие а при други още в началото.Но аз не разбирам нищо,така че някой друг да каже има ли такива варианти?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #67

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Да,това с луничката.
    Защо не го сервизират климатика?
    Или не ти се разправя? Точно затова е с гаранция 3 год.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #68

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    В момента във Варна е около нулата. Климатика FTX35JV го наблюдаваш повече от час и не почна да се размразява, а и не замръзна, за разлика от Фуджи LGC, което се обледеняваше и съответно размразяваше. В момента е много влажно защото вали сняг. И двата климатика бяха оставен на 16 градуса и после сложени на 22. Така ги наблядавах. Иначе изолацията е 5см външна с 5см вътрешна.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #69

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от ferdi
    ...
    Защо не го сервизират климатика?
    Или не ти се разправя? Точно затова е с гаранция 3 год.
    За съжаление ТЕ твърдят , че така било нормално . За този модел при Т<+2 градуса започвал дефрост на 28 мин. Според сервизното което имам пък въобще не е тъй ! Така че скоро пак ще имам среща и ще видя какво ще излезе...

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #70

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    моя FTX50 - почва дефрост на 45 мин като размраззяването продължава точно 10 мин.
    единственото по различно из различните сървайс мануали което намерих е за някакви стари модели FTK но при сегашните дефроста на FTXS, RX i RXS /май е сарарата това/ е един и същ : 44 минути работи преди да почне да дефроства като дефроста продължава 630 секунди от като спре да духа перката на вътрешното тяло.
    FTX 20/25/35 - дефроства на 28 минути ??? според ръководството.

    пускам и трите катинки

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #71

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    По-куц модел на ДАЙКИН от FTX..J май не се е виждал.Жалко за марката.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #72

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    моя FTX50 - почва дефрост на 45 мин като размраззяването продължава точно 10 мин.
    единственото по различно из различните сървайс мануали което намерих е за някакви стари модели FTK но при сегашните дефроста на FTXS, RX i RXS /май е сарарата това/ е един и същ : 44 минути работи преди да почне да дефроства като дефроста продължава 630 секунди от като спре да духа перката на вътрешното тяло.
    FTX 20/25/35 - дефроства на 28 минути ??? според ръководството.

    пускам и трите катинки

    Това е едно от условията, които трявба да са изпълнени. Не порсто да се размразява на 28 минути.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #73

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    ..... е къде го видя това с 28-те минути???? Има доста други сметки, които процесора трябва да сметне преди да отчете това време!!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #74

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Ходи го разбери...
    Преди, дефростваше на 25 мин при външна Т - 0 до -4. Вече втори ден, когато температурите са същите, размразява на 50-60 мин. Закотвил съм го на 22 градуса и като гледам доста спокойно, дори монотонно работи. Преди когато по-често размразяваше ми се трува, че вътрешната температура в стаята беше доста по-ниска и може би затова се е напъвал.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #75

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik
    Ходи го разбери...
    Преди, дефростваше на 25 мин при външна Т - 0 до -4. Вече втори ден, когато температурите са същите, размразява на 50-60 мин. Закотвил съм го на 22 градуса и като гледам доста спокойно, дори монотонно работи. Преди когато по-често размразяваше ми се трува, че вътрешната температура в стаята беше доста по-ниска и може би затова се е напъвал.
    Забелязал съм и следната зависимост - колкото на по-ниска скорост е вътрешния ФАН , толкова по-дълго е времето преди дефрост. Примерно слагаш на 26 градуса на степен 1 или 2 - дефрост няма ....Само ако се натрупа скреж.
    Вероятно си го оставил на малка скорост на вентилатора затова имаш дълъг интервал на работа....
    То това също си има обяснение : от вътрешното тяло излиза по-топъл фреон , който се връща във външното и сгрява малко повече термистора на топлообменника , който пък е в началото на тънката тръба и пряко отговаря за дефроста ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 41 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  2. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 14:43
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Daikin FTX35JV - струва ли си?
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 60
    Последно: 27-06-11, 20:58
  5. Fujitsu ASYA12LGC или Daikin FTX35JV ?
    От vannnnkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 34
    Последно: 28-10-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе