Страница 14 от 19 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 275
Like Tree2Одобрявам

Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #196

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    1000 да са берекет версин
    поне 1 се е отказал
    много хора вече четат преди да купят дори и обувки или гуми за колата примерно
    така ще им опикая терлиците че ще помнят кога са ментили изрод като мен
    човече,евровент не ми говори нищо и е най вероятно няква гей дружинка дето за 500 евро ще напише квото и поръчат
    в моето село имаме лаф аз на хуя си ли да вярвам или на тъпана

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #197

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Цитат Първоначално публикувано от juch
    няма начин машина с р410 и компресор 900ва да е 12ка(3500вата) физически е невъзможно
    И аз харесвам мощните компресори, но тук си в грешка! 900 вата е идеално за 12-ка. Има производители дето и в 18-ка слагат 750 вата, ама го докарват на софт :rolleyes:

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #198

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    JUCH - имаш ли представа колко вата е компресора на суперклиматика Нокрия 14 с топлоотдаване 9 Квт?

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #199

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Моделът, който се обсъжда в темата е конвенционален, не е инвертор.

    При инверторите може да се сложи слаб компресор и да го пържат на високи обороти докато издъхне, докато при конвенционалните оборотите са само едни единствени. Сравнения между мощността на компресорите слагани в инверторни и конвенционални климатици са неправилни без значение каква марка са. За да се сравнява нещо трябва да е при еднакви условия. И двата типа трябва да работят само на едни обороти 50 Hz, да видим тогава 750W инверторен компресор при 50 Hz каква мощност има.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #200

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    JUCH - имаш ли представа колко вата е компресора на суперклиматика Нокрия 14 с топлоотдаване 9 Квт?
    А кажи ми сега тоя турбо климатик ако го опъна зимата на силен североизточен вятър, снеговалеж и -15, -20 градуса, да топли 27кв. хол с 5-6кв прозорци дали ще ми подържа 23-24 градуса? ...иии каква е цената на това "чудо"?

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #201

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Никакви проблеми с това холче...Около 2300 лв.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #202

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Никакви проблеми с това холче...Около 2300 лв.
    Много добре, само че същата работа ми върши една инверторна 12-ца Осака на 8 години, купена за около 1000лв (тогава). Незнам дали е ормално или не, но никога не съм виждал скреж по външното и тяло.... 50кг

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #203

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Това е ГРЕЕ всъщност,а не Оса-ака...Аз топля с мЪдея 12 инв еднообемна къщичка 45 м2,която на всичко отгоре има тераса отгоре със същата площ,а не таван !
    А засичал ли си колко ток ти арчи Оса-аката и че с икономисаните поне по 50 лв/мес за тея 8 г отдавна да си изплатил Нокрията. А за комфорта и филтрите й да не говорим.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #204

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    колега ни мъ ибе колко вата е компресора на нокрията 14 щото нямам и не смятам да придобия такъв за мен дайкин не съществува
    като му изтече гаранцията го пращам на село и на негово място слагам мицубиши електрик или хеви
    а ако съм захлебил и имам артък лев мога да си доставя върховния кеф да го накълцам с МБА2600 на ситно
    все пак напиши колко вата е нокрията явно си фен
    14 какво значи?
    9 киловата топлоотдаване си е изхвърляне като от чикия на пясък
    дайкин ви лъжат здраво с теа цифри сигурно пак от евровент е измерено нали?
    при колко градуса външна темп са теа 9 килвата?
    сигурно при 20 и топъл южен вятър

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #205

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Не знам дали ГРЕЕ или НеГРЕЕ , но ми харчи 50-60лв на месец през зимата. Филтри и екстри не ме интересуват. Осаката и тя имаше някакви фитри под капака, които ги разках още първата година (да не пречат на въздухопотока ) Най-добрият "филтър" е отвореният прозорец през който периодично влиза свеж въздух.
    Не знам как ги виждаш 50лв икономисани.... тая нокрия да не е с педали

    Отделно, че климатика не работи целогодишно (защото няма смисъл), а 4 месеца зимата и 1,5 - 2 месеца лятото. Т.е. не повече от 6м на година. Тая нокрия докато се изплати (дори и да приемем че разликата е от порядъка на 30лв, което мноооого ме съмнява), че от там на сетне да ми икономисва....ами те ще и изгният тенекиите до тогава

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #206

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Това е ГРЕЕ всъщност,а не Оса-ака...Аз топля с мЪдея 12 инв еднообемна къщичка 45 м2,която на всичко отгоре има тераса отгоре със същата площ,а не таван !
    А засичал ли си колко ток ти арчи Оса-аката и че с икономисаните поне по 50 лв/мес за тея 8 г отдавна да си изплатил Нокрията. А за комфорта и филтрите й да не говорим.
    по -смешно нещо не бях чел скоро.
    От къде знаеш какво е сменяно и какво не ,че така скачаш и заключваш. и какво има вътре че пак даваш компетентно мнение.
    ПП
    Pat ме изпревари пак.


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #207

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Изобщо не разбрах за какво ми говориш ! Май ме бъркаш с някой друг,за каква смяна съм говорил ,какво имало "вътре" ??? Я поясни малко,ако обичаш !

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #208

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Цитат Първоначално публикувано от juch
    колега ни мъ ибе колко вата е компресора на нокрията 14 щото нямам и не смятам да придобия такъв за мен дайкин не съществува
    като му изтече гаранцията го пращам на село и на негово място слагам мицубиши електрик или хеви
    а ако съм захлебил и имам артък лев мога да си доставя върховния кеф да го накълцам с МБА2600 на ситно
    все пак напиши колко вата е нокрията явно си фен
    14 какво значи?
    9 киловата топлоотдаване си е изхвърляне като от чикия на пясък
    дайкин ви лъжат здраво с теа цифри сигурно пак от евровент е измерено нали?
    при колко градуса външна темп са теа 9 килвата?
    сигурно при 20 и топъл южен вятър
    Пълната ти некомпетентност по отношение на климатиците, започва да играе ролята на рекламна кампания! Ти сигурен ли си, че не харесващ Дайкин, щото си мисля, че ако кажеш още подобни неща - доста хора ще се преориентират към тази марка. И може би с основание!

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #209

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    JUCH - имаш ли представа колко вата е компресора на суперклиматика Нокрия 14 с топлоотдаване 9 Квт?
    9 киловата отдаване на топлина? От климатик 14-ка? stelaartoa, сигурен ли си, че съществува такъв климатик? Да не си прекалил с бирите?
    Това трябва да е някое чудо невиждано - ако климатик 14-ка отдаде 9 киловата топлина вътрешното тяло ще се разтопи и ще потече по стената.
    Наистина, някои хора доста послъгват в цифрите.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #210

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser
    9 киловата отдаване на топлина? От климатик 14-ка? stelaartoa, сигурен ли си, че съществува такъв климатик? Да не си прекалил с бирите?
    Това трябва да е някое чудо невиждано - ако климатик 14-ка отдаде 9 киловата топлина вътрешното тяло ще се разтопи и ще потече по стената.
    Наистина, някои хора доста послъгват в цифрите.
    Имаш право, че Стелата не е бил особено прецизен. Става дума за 9,1 kW. http://powerclima.com/index.php?page=details&id=107

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 19 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 25-04-16, 20:06
  2. дайкин уруру сарара
    От vili74 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 16-02-12, 00:26
  3. 2 дайкин-а температура..
    От sasaem във форум Климатици Daikin
    Отговори: 22
    Последно: 27-02-11, 22:12
  4. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 14:11
  5. Дайкин или Фуджицу?
    От jororo1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 06-10-10, 23:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе