Страница 16 от 19 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 275
Like Tree2Одобрявам

Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #226

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Pat ако зимата идваш към Пловдив те каня най-приятелски да ми погостуваш на вилата ни на Студенец в Родопите на 1500 м. надморска височина. Там ще видиш и ще усетиш как RAS-285PDR издухва 8.1 киловата топлина при 7*С на външната температура.
    Благодаря за поканата Блу при възможност ще се възползвам от нея!

    Но пак не получих отговор на въпроса си! Ти как разбра че това което издухва се равнява на 8,1квт? По надписа на табелката ли?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    50
    #227

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Хора, не си купувайте Дайкин, Тошиба, Фуджитсу или какъвто и да било климатик!!
    Купувайте си калорифери!!!!!!
    Май стигнахме до извора и до кулминацията на темата със зададения в нея проблем!! Решение има!

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #228

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Pat, лъжа в заводските данни на една машина на може да има, поне не на сериозна марка. Това означава конкуренцията веднага да заведе дела и да ги спечели. Да не говорим, колко сертифицирани лаборатории проверяват техниката преди да достигне пазара на EU и не само. Не знам защо се мъчиш да търсиш под вола теле. От години Nocria няма аналог за помещения от 30-40 квадрата спраямо цена, възможности и екстри.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #229

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    На Пат проблема е, че не може да допусне че 9kW топлоотдаване се различават, ако са произведени от подово, климатик, калорифер и кюмбе.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #230

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Да, различават се когато се отдават по различен начин и от различни повърхности, като подовото сравнено с кое да е друго от споменатите - при него имаме ниска температура, естествена конвекция НО огромна площ сравнена с тази на другите източници.

    Принципа на отдаване на топлината при климатика и калорифера какъв е? Прекарване на въздушна струя през затоплени елементи, в единия случай питата на вътрешното тяло, в другия реотани. Въздушния поток и при двата уреда се измерва в м3 за час. Разликата е в това, че температурата на загряване на питата е много по-ниска от тази на реотаните, дебита на вентилаторите приемаме че е приблизително равен е как тогава топлината която излиза от двата уреда ще е еднаква?!?

    Mega, по твоята логика трябва да вярвам безрезервно на всичко което пише по климатиците (и не само) без значение какви са....нали сме в европейския съюз, не че нещо, но реалността показва че има мнооого разминавания.
    И аз имам климатик на който пише 6квт отдавана мощност при отопление , но като включа зимата 2 духалки Делонги по 2квт всяка го издухват отвсякъде....а са само 4квт

    Освен това според спецификациите на климатика които имам дебита му е 480м3/h

    [img width=800 height=599]http://pat.rutil.net/Forum/Invertor.vs.konvektor/Klimatik.jpg[/img]

    По-нагоре някой беше пресметнал стойност от приблизително 1000м3 за 9квт климатик. Като знам как духат 480м3 мога да си представя какво "чудо" ще бъде 2 пъти по силно.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #231

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Pat, съжалявам, че не си случил на климатик, моите ме топлят при това доста добре.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #232

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Pat, съжалявам, че не си случил на климатик, моите ме топлят при това доста добре.
    Не ме разбирай погрешно, аз не се оплаквам от климатика, той също си ме топли и определено харчи много по-малко от духалките но не мога да се съглася, че топли толкова колкото е еквивалента на мощността му само че отдавана от калорифер..духалка или както искаш го наречи.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #233

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Така и не знам какъв ти е климатика, но единицата киловат е една навсякъде.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #234

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Така и не знам какъв ти е климатика, но единицата киловат е една навсякъде.
    Именно...затова няма значение (поне на теория) какъв е климатика, 9квт топлина издухвана от един уред няма как да се различава от 9квт топлина издухвана от друг уред със същия дебит и скорост....това е задача за 4-ти клас ...е да, ама не... различават се!

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #235

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Ако се сравнява с клим с номинал 9квт ще е едно и също.Тук случая е различен.Номинала е 4.

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #236

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Ако си тръгнал да сравняваш това ми ти подобие на климатик OSAKA /сбирщайн/ с NOCRIA направо ставаш смешен.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #237

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Ако си тръгнал да сравняваш това ми ти подобие на климатик OSAKA /сбирщайн/ с NOCRIA направо ставаш смешен.
    А бе кой ти сравнява климатици тука.

    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    Ако се сравнява с клим с номинал 9квт ще е едно и също.Тук случая е различен.Номинала е 4.
    ?!? къде е 4?

  16. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #238

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Pat номинала на твоята машина е 4,5 кв а 6 ти е максимала някакъв пиков момент през останалото време имая 4.5 кв а не 6 то и аз съм така 4.2 кв и максилам 6 ама досега тия 6 несъм ги видял или поне несъм ги рабрал .

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #239

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Ами това казах и аз няколко поста назад Обявените максимални мощности я ги достигне някога я -не.... и това едва ли се отнася само до моя климатик.
    Макар че моя съм го виждал (засичал) максималната му консумация - толкова си е колкото е обявена, но точно в този момент не мога да кажа че отдаваната мощност отговаря на максимално обявената. Не и ако я сравнявам с топлината която отдава калорифер с тази мощност.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #240

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Пат, не знам защо си толкова привързан, към този калорифер. Ако искаш да усетиш максимално топлоотдаване, отвори широко прозореца при 7оС външна температура.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 19 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 25-04-16, 20:06
  2. дайкин уруру сарара
    От vili74 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 16-02-12, 00:26
  3. 2 дайкин-а температура..
    От sasaem във форум Климатици Daikin
    Отговори: 22
    Последно: 27-02-11, 22:12
  4. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 14:11
  5. Дайкин или Фуджицу?
    От jororo1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 06-10-10, 23:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе