Страница 7 от 19 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 275
Like Tree2Одобрявам

Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #91

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    В крайна сметка в темата говорим за един КОНВЕНЦИОНАЛЕН МОДЕЛ,нали?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #92

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    stelaartoa, специално коментирания модел на дайкин е с компресор матцушита (Brand MATSUSHITA; Model 5PS132DBB01; Type ROTARY; H/P 1 HP; Ref R410; Volt 220 / 240V; Year Made 2005) и valen1 е прав.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #93

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Панасоник е само една търговска марка на фирмата майка Матсушита. На компресорите си пише Матсушита,нали? Що не кажем,че има и компресори Техникс примерно....
    Навремето лепяхме лепенки Панасоник на компресора на "супермарката " Крафт в Технолукс и търговците убеждаваха клиентите ни колко били нискотемпературни климатиците с тоя компресор....

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #94

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Какво бих направил аз в случая при такъв проблем с маломощен компресор, но с хубави топлообменници. Отварям вътрешното тяло и проверявам климатика дали следи тока на компресора през токов трансформатор, а също и какъв е максималният ток на контактите на релето което го включва. Ако тока не се следи и релето е подходящо бих сложил по-мощен компресор. Ако тока се следи и релето не отговаря пак ще се измислят нещата така, че да работят.

    Изборът в случая е дали да се държи нещо което не върши работата за която е взето или да се инвестират още 350 лева и да започне да я върши. Има ли алтернатива на това действие и колко би струвала.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #95

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Ако това би трябвало да се знае от монтажниците и климатика да е монтиран в подходящо помещение,не виждам изобщо какъв е проблема тук в написаното от Вален...
    Това важи и за всички климатици,а не само за този модел на Дайкин.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #96

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Там е работата, че човека преценил че за това помещение му трябва като мощност 12-ка и си купил климатик на който пише, че е 12-ка, ама в последствие се разбрало, че компресорът бил на 9-ка.

    Той правилно преценил какво му трябва и доста пари броил с надеждата, че взема нещо хубаво дето ще му върши работа, ама на получило се разминаване с реалността.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #97

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    добре де.....и аз съм от бургас,със същия климатик,същата температура и си топли перфектно.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #98

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    явно си е и до бройка а и до монтаж. Тук авторът на темата казва че ftyn35 го топли до -6 без проблем и поддържа към 23-24 градуса в помещение 16 квадрата и то в панел със стара дървена дограма:

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,41626.0.html

    А може и както Mega казва човекът да има доста големи загуби в помещението. 30-40 градуса изходяща t трябва да са достатъчни да стоплят.

    DUNDURMA можеш ли да измериш каква ти е t на изхода? tnx!

    При мойто конвенционално heavy на r22 в момента t на изхода е 48 градуса. Навън е около 1-2 градуса.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #99

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Хе -хе. Голями сте... у тоя форум.
    Не знам колко пъти вече пиша, че под "ТОПЛЕНЕ" един разбира 20-21 градуса, друг(като мен) 24-26 градуса, а трети(като един мой познат) 28-30 градуса.Дори MEGA вчера каза, че му е "ТОПЛО" и ходи у тях по къс ръкав, но забрави да уточни "колко му е топлото" ...

    Отделно е квадратурата/кубатурата, топлозагубите на квадратен метър обща площ стени+таван + под, топлоизолацията, изложението, местонахождението и "топлоприходите" от съседи...

    Сравнения в стил "моят топли повече" и е същият модел са меко казано несериозни.
    По тази причина съм казал че е по-добре "преоразмерен според стандартите на Бг търгашите" и оразмерен точно за стаите по японските стандарти, отколкото "да спазвате стандартите" на Бг търговците...

    Винаги когато съм купувал за мен или мои познати климатик съм се стремял климатика да отоплява независимо от субективните фактори които в един момент ги има в друг няма(например топлещите съседи ), защото климатика е задължително за да може да отоплява да е съобразен със обективните обстоятелства в които е поставен да работи и със съобразяване на смисъла на думата "ТОПЛО" който влага потребителя.

    Това е причината да не вмъкна в темата "Преди да питате за марка,модел и вид конвенционален/инверторен климатик" като въпрос "имате ли съседи и с какво се отопляват те/каква температура поддържат", но се намериха както винаги хора които не мислят и оплескаха темата с ненужни бърбореници...

    А съседите един ден топлят 3 стаи, друг 1-на на третият ден изобщо ги няма и не топлят.С климатик ще топля мен си не съседите-те ако искат да се топлят ако искат да не се топлят...

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #100

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Там е работата, че човека преценил че за това помещение му трябва като мощност 12-ка и си купил климатик на който пише, че е 12-ка, ама в последствие се разбрало, че компресорът бил на 9-ка.
    Клиента бил преценил ??? И как ??? Хвърлял е боб ли ?
    Я вземи обясни на многоуважаемия форум как разбра,че компресора е за 9ка? В сервизното си пише ясно - консумирана мощност от компресора 900 Вт,обща консумация на машинката 1020 Вт,топлоотдаване 3,68 Квт. какво не му стига на клиента като инфо ???? Да не би мЪдея 12ка да топли с 4,5 квт ???
    И стига с тея тъпи британски единици,имаме си ватове и киловати за тая цел в БГ !

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #101

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Не мога да добавя нищо към това което обясняват производителите на компресори, а какво казват те: Всеки компресор има СОР съотношение консумирана електроенергия свършена работа при определена честота на въртене. При ON/OFF компресорите честотата на въртене е константа и за България е 50Hz. При различните роторни компресори на различни производители съм виждал COP не по-голям от 3 или е около него. И умножаваме консумирана електроенергия 900W х 3 = 2700 kW (9212 BTU/h) хладилна мощност.
    [img width=800 height=294]http://img26.imageshack.us/img26/2583/27249395.jpg[/img]

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #102

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Значи компресорът на хубав инвертор като е 750 W колко отдава на номинал?

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #103

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Производителите си пишат кое, колко. Хладилният капацитет и консумацията на инверторният компресор се посочват при 60Hz. Ако при 60Hz компресора консумира 680W и има СОР 3.90 то хладилният му капацитет е 2650W. Ако компресора може да се развърти до два пъти по-висока честота то всичко ще се повиши, но вероятно не двойно.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #104

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Валенчооо...Има още много май да четеш за КОПове и хладилни коефициенти
    Дори КОП на компресора да е 3 според производителя му,обикновено се получава,че КОП на цялостен агрегат или климатик е доста по-висок. Това си зависи от цялостната компановка,софтуер и чаркалаци.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1327677133[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Ако компресора може да се развърти до два пъти по-висока честота то всичко ще се повиши, но вероятно не двойно.
    особено КОП се очаква да се намали даже ,хихихих

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #105

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    СOP-а на системата може да е по-висок, пък може и да е по-нисък от този на компресора, зависи от топлообменниците дали са въздушни, водни, ТРВ-та, дебити на въздуха, софтуер и въобще от всичко зависи.

    Но тези отклонения не променят факта, че в конкретният модел климатик компресорът е на 9-ка и клиентът е прецакан. Взето му е повече от колкото му е дадено.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 19 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 25-04-16, 20:06
  2. дайкин уруру сарара
    От vili74 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 16-02-12, 00:26
  3. 2 дайкин-а температура..
    От sasaem във форум Климатици Daikin
    Отговори: 22
    Последно: 27-02-11, 22:12
  4. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 14:11
  5. Дайкин или Фуджицу?
    От jororo1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 06-10-10, 23:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе