Страница 20 от 48 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 711
Like Tree547Одобрявам

Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    10
    #286

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Здравейте,
    Обмислям да купя FTXZ35N/RXZ35N за стая в апартамент. Ново строителство, юг, 34м2, височина 2.50.София,ет.1, Младост. Да питам тези, които ползват машинката дали са доволни от конфорта и икономичността, най-вече през зимата и то при по-ниски температури? Имам предвит, дали смятате, че инвестицията си заслужава пред примерно едно мицубиши за около 2700лв?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #287

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Не може да го разглеждаш като инвестиция ,щото нямаш възвръщаемост .. просто си купуваш един скъп уред да си правиш кефа ,икономия спрямо 1000 лв по евтин климатик съществена не очаквай .
    tony34al, Jack Krauser, mkukas и 1 други харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    10
    #288

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Не може да го разглеждаш като инвестиция ,щото нямаш възвръщаемост .. просто си купуваш един скъп уред да си правиш кефа ,икономия спрямо 1000 лв по евтин климатик съществена не очаквай .
    Мерси за отговора. Под ''да си правя кефа''- имаш предвит, че ще си задоволя егото или че комфорта е по-голям? Защото за мен кмфорта е важен. Ако там няма разлика, тогава може би наистина не си заслужава..

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #289

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Комфорта е различно понятие за всеки. На един човек му е комфортно с евтина машина, на друг и с топ модел не му е.
    bobovo, ivan74, spas.slavchev и 2 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #290

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Не е икономично да се сложи такава машина на 1-ви етаж, защото тези които разбират ще спрат отдолу с един бус и.....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #291

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Не можах да разбера каква е алтернативата за 2700 лв. на FTXZ35N в случая,че всички тръгнаха да разубеждават човека.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #292

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Не е икономично да се сложи такава машина на 1-ви етаж, защото тези които разбират ще спрат отдолу с един бус и.....
    ...и какво ще го правят, освен да го предадат за скрап и ще им дадат 20-30 лева за медта, алуминия и ламарината...

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #293

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Не можах да разбера каква е алтернативата за 2700 лв. на FTXZ35N в случая,че всички тръгнаха да разубеждават човека.
    Алтернатива на екстрите, които този модел предлага, няма в никой друг модел за европейския пазар в момента.
    Аспирацията, контрола на влажността, самопочистването и Интернет управлението си заслужават. Тих е и икономичен. Инжинерно и софтуерно е измислен и направен добре. Дали тези екстри си заслужават 1000+ лева всеки си решава. Ако ги имате парите и няма да теглите заеми може би, ако трябва да теглите заеми По-скоро не.
    necata2 и pulsedriverbg харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #294

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    FTXZ35N ако през ноща е на 23° и сутрин го бутнеш на 24° за колко време ще го качи този градус? Стая 20кв.м., темперирана, външни около 0°...+2°. С две думи гони ли си точно заданието или ако е близка стайната температура не си дава зор.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    10
    #295

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Не можах да разбера каква е алтернативата за 2700 лв. на FTXZ35N в случая,че всички тръгнаха да разубеждават човека.
    Ако е мицубиши, ще е 50-ка или даже 63-ка.Но него не го мисля кой модел, защото ми се иска да купя дайкина.То и за дайкина съм на границата и май и там е по-добре 50-ка.Офф,не знам.Трябва да го измисля до 10 дни
    А що се отнася до комфорта, там работата е ясна. Колкото и да е субективно понятие то все пак по-тихото си е по-тихо.
    А за икономията, гледам че 50-ката уруру харчи в отопление средно 1.41kw а примерно SRK/SRC 63 ZR-S харчи 1.74kw. Разликата не изглежда много голяма. Въпреки че като го сметна и се получава над 20%
    Този пост е редактиран от Deyan; 28-12-16 в 18:36.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #296

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    На тази машина номинала се усеща единствено ако минеш покрай него и топлата струя не те изджаска в главата. Никога не съм го виждал да спира (в режим отопление).

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #297

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от Deyan Виж публикацията
    Мерси за отговора. Под ''да си правя кефа''- имаш предвит, че ще си задоволя егото или че комфорта е по-голям? Защото за мен кмфорта е важен. Ако там няма разлика, тогава може би наистина не си заслужава..
    На отопление по-добър комфорт от подова машина едва ли ще намериш.

    Аз ако бях на първия етаж и имах толкова скъп Дайкин, щях да го замаскирам за заблуда на крадците. Върху емблемата на Дайкин щях да лепна една лепенка Осака или Мидея...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #298

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Поръчителя ще го различи от километър, а на изпълнителите им е все едно какво пише на ламарината.
    hawai76 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #299

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Deyan, машината е хубава, друг е въпросът че не е евтина. Митсубиши-то няма екстрите на Дайкин, но работи добре. За тези 3000+ лева сложи един чисто нов японец на 200v!

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    SPSt, Rumb@ta и hawai76 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #300

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от Deyan Виж публикацията
    Ако е мицубиши, ще е 50-ка или даже 63-ка.Но него не го мисля кой модел, защото ми се иска да купя дайкина.То и за дайкина съм на границата и май и там е по-добре 50-ка.Офф,не знам.Трябва да го измисля до 10 дни
    А що се отнася до комфорта, там работата е ясна. Колкото и да е субективно понятие то все пак по-тихото си е по-тихо.
    А за икономията, гледам че 50-ката уруру харчи в отопление средно 1.41kw а примерно SRK/SRC 63 ZR-S харчи 1.74kw. Разликата не изглежда много голяма. Въпреки че като го сметна и се получава над 20%
    Гледам, че за вас парите не са проблем, така че няма какво да го мислите. 35цата ще ви пасне идеално на помещението няма нужда от по-големия.
    Едно предупреждение - има много функции и бутони, управлението на които е доста сложно. Не е за всеки това дистанционно. Книжката с инструкциите е 50+ страници. Отнема време докато свикнеш как да му съчетаваш екстрите. За кухня заради Аспирацията е незаменим за мен. Това беше основната причина да се спра на него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 48 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 20:39
  2. DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR
    От ydonev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 07-03-14, 08:25
  3. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 18:20
  4. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 19:12
  5. Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI
    От prodan1234 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-11, 08:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе