Страница 15 от 33 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 484
Like Tree303Одобрявам

Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #211

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Трябва да съберем кеш за едно шели и хомеасисстант и да се пращат за по седмица.
    Хората са идиоти има всякакви модели - като избере нещо и винаги е най-доброто. За това темите за дайкин и тошиба, е и стар-лайт са от дългите.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #212

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Перферата на ауто се справя добре , дали е шумна е въпрос на възприятие. като че ли и по тихи машини има, дали ще се ползва на авто или нощен режим за мен няма кой знае каква разлика щото вента си наваксва заданието инсимсе засилва колкото трябва. Понеже имам роднини, също изцяло с дайкин,любители на нощният режим забелязвам че машиниъе им са все на 25 26 градуса. защото денонощно ги държат в този режим и все им е студено на 23, Защо е така , незнам .
    Имаше нагоре коюемтари за 9ки на по 3К . Определено не си заслужава за тая сума, едва ли има клима която да си ги заслужава( лично мое мнение), все пак колкото и да е икономичен разликата от 1000лв . няма да я спести за експлоатационният си период.По скоро според мен идеята на по скъпа машина се крие в уж по качествената изработка и съответно по дългата експлоатация. Все пак повечето топлещи се на клими се опитват да спестят някой лев от ток.
    Иначе конвектори бол.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #213
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    напротив ,виждал съм я и съм я тествал на живо ,предпочетох мидея брийзлес пред нея и изобщо не съжалявам ,разликата от 1000 лв в цената щяха да са пари на вятъра
    Привет колега, нама такова нещо на 40 мин при перферата да дефроства, не е спирана от средата на септември. Преди да взема климатиците тази година, започнах да чета коментари за различните марки, ами в един момент нямаше не оплюта машина за дефрости...
    Deliivanov одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #214

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Споко, тя и тая е оплюта.Идеята на по-скъпата машина е комфорта, стига с това избиване.
    Избива се Щилката дето е да си “береш” сам дървата .
    А за 3К слагаш подова девятка и забравяш за стенните машини .
    Kasap, choki_ip, rosswen и 1 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #215

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Споко, тя и тая е оплюта.Идеята на по-скъпата машина е комфорта, стига с това избиване.
    Избива се Щилката дето е да си “береш” сам дървата .
    А за 3К слагаш подова девятка и забравяш за стенните машини .
    Този Цанков...все едно слушам себе си. Онзи ден обяснявам на един познат, как мисля да сменям този в спалнята с подов. Той ме пита веднага, да не би да е по-ефективен, че го сменям с такъв. Казах, за кеф го сменям, да ми е по-хубаво. Не всичко е пари, и е с цел "избиване". Избива се нещо, с което си вадиш хляба, другото са глезотиики.
    Kasap, Deliivanov и HRS9 харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #216

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Този Цанков...все едно слушам себе си. Онзи ден обяснявам на един познат, как мисля да сменям този в спалнята с подов. Той ме пита веднага, да не би да е по-ефективен, че го сменям с такъв. Казах, за кеф го сменям, да ми е по-хубаво. Не всичко е пари, и е с цел "избиване". Избива се нещо, с което си вадиш хляба, другото са глезотиики.
    То за повечето е ясно че подовия модел е по конфортен.
    Въпрос, като заговотихме за глезотии, възможно ли е наFtxm да се смени само вътрешното тяло с подово,
    Не че планирам ама тъй тъй нищим темата , да се знае..
    Весели празници на всички участници в форума.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #217

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    То за повечето е ясно че подовия модел е по конфортен.
    Въпрос, като заговотихме за глезотии, възможно ли е наFtxm да се смени само вътрешното тяло с подово,
    Не че планирам ама тъй тъй нищим темата , да се знае..
    Весели празници на всички участници в форума.
    Доколкото знам, ползват еднакви външни тела. Така че, нищо чудно.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #218

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Малко . Аз пък, като наблюдавам климатичния форум оставам с впечатление, че или се ползват Дайкини или Митцубиши Хеви, та само за тях се пише, а има и няква цепеница Звездна светлина. Други клими няма ли? Аз ползвам един стар Хаиер на R410 - верно е размразява си когато иска - ама заданието си го спазва - кога с градус надолу, кога с градус нагоре ама не му издребнявам толкоз. Какво е това следене на ватове, дефрости, ветрове и други чудесии? Така или иначе сте дали едни 1000 лева за по-икономична духалка.
    estqwerty одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #219

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Малко . Аз пък, като наблюдавам климатичния форум оставам с впечатление, че или се ползват Дайкини или Митцубиши Хеви, та само за тях се пише, а има и няква цепеница Звездна светлина. Други клими няма ли? Аз ползвам един стар Хаиер на R410 - верно е размразява си когато иска - ама заданието си го спазва - кога с градус надолу, кога с градус нагоре ама не му издребнявам толкоз. Какво е това следене на ватове, дефрости, ветрове и други чудесии? Така или иначе сте дали едни 1000 лева за по-икономична духалка.
    в такъв случай тея дето са минали с по 1000 лв блазе им .
    Ама някак си тръдничко се топли с духалка стая над 15 кв. Да не говорим че 1000та лева за един сезон ще ги дадеш и после назад.
    Иначе че си е скъпо ствуваща духалка така е , ама си има защо и тук говорим само отопление. а като температурата във вас е 30 и нагоре от юни до септември , какво правим с духалката.
    Отоплявал съм се и по двата начина несравним е комфорта на климатика, особенно с умните функции като график и дистанционно активиране. За охлаждането да не говприм.
    Извинявам се че раВодняваме темата.
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 24-12-22 в 21:49.
    mystikalrs одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #220

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    .......
    Този пост е редактиран от rosswen; 25-12-22 в 00:21.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #221

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Сложих си Хоум Асистант и на този лаптоп.
    Ето я Перфврата при 10-12 външна, 20 на дистанционното, 21,8 в стаята.
    Моята е от по-старите N а не R ама не вярвам да имат друга разлика освен в пластмасите


    -------------------------------
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    estqwerty, Kasap и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #222

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    Ако му дадеш 22-23, хептен ще ги разреди. При по-ниски външни, сваля ли още минимума или горе-долу това му е?

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #223

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Ами явно това му е минимума.
    При по ниски го качва но с малки стъпки. При тези условия се закотвя на 115-120 вата. Преди съм го засичал да прави равен чертеж и на 170 явно малко преди нулата. А под нупата със сигурност е 200 вата.
    Сега му сложих един термометър на струя и се загледах в цикъла му заради турбината .
    На най ниската точка на развъртане 75 W струята е с температура 25,5 градуса а турбината е на възможно най ниската степен.
    На 90-100 вата струята се качва на 28
    На 115 вата струята стана 30 градуса и превключи турбината с една степен.
    Това за около 10-тина минути. Не ми се дреме там 40-45 минути докат си изкара цикъла, ама ми се струва, че не се връща отново на най ниската а направо ОФФ-и.
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #224

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    Това е много ниско топлоотдаване. За това не офф-ват. Може да се пресметне грубо. Моята 60-ка по каталог и по мои сметки, отдаваше около 600W на минимум и най-ниска степен на турбината. Само че съм засичал на около 7гр., както си му е реда. На 180W консумация, излизаха около 29.5-30гр.
    П.п. По груби сметки, приемаме хипотетично, че въздуха на вход е 25гр. (при стайна 22гр), на изход - 30гр. и дебит на най-ниската степен 5.3м3/ч. Получава се топлоотдаване около 530W.
    Този пост е редактиран от rosswen; 22-01-23 в 12:31.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #225

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Много приличен разход,
    При мен е нещо от сорта на 200 250 вата на час при 0 градуса и задание 21с.
    Около 7 10 градуса е около 100 150 вата съдйки по разбивката на 2 часа от приложението.
    Понеже от седмица съм в къщи да гледам детето, смея да твърдя че не съм хващал да прави оф машината в спалнята при температури под 5 6 градуса последните няколко дни

    - - - - - - - - - -

    Ново 20
    Тази вечер и 3те климатика бичат дефрост на 45 минути.
    Няма обледяване, няма и конденз да се отича.
    интересно ,че за втори път ги хвашам в. якаъв такъв режим.
    Днес сутринта дигнах термостата на 23 на всичките(ако е релевантно).
    По обяд имаше странни аномалии в електроподаването , най вероятно пак са ни пуснали ток под 200v
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 26-01-23 в 00:57.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 33 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin Perfera много шуми
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-24, 19:06
  2. Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R
    От cveteca във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 23-11-23, 09:51
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе