Страница 107 от 308 ПърваПърва ... 5797105106107108109117157 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,591 до 1,605 от общо 4608

Климатици Fujitsu General - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #1591

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Това пак е вид водно отопление,дали е с термо помпа или не разликата е в сметката.Комфорта е един и същ при всеки вид водно подово-независимо дали е с котел/на твърдо или течно гориво/или термо помпа.А кое е по-евтино това вече е въпрос на сметки.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #1592

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    точно това имах в предвид

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    28
    #1593

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    някой може ли да ми обесни каква е разликата между I-PAM управление и V-RAM

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #1594

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления


  6. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1595

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    http://www.fujitsugeneral.com.au/ima...2008.pdf  (на страница 5). Единствената логика която хващам е че в модели с еднакви компресори но търсена по-малка мощност се слага I-PAM, а за по-висока V-PAM. Оставам с впечатление че V-PAM е по-нова система, но пък и в най-нови модели(2008) се слага I-PAM. На практика за потребителя май е все тая, моделите ако не са с едното ще са с другото - все сме на далавера  Може би ако трябва да гласувам - ще е в полза на I-PAM(не се форсира компресора и е по икономично - уж).

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #1596

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от bold
    някой може ли да ми обесни каква е разликата между I-PAM управление и V-RAM
    Един доста интересен въпрос. Ето едно линкче: http://www.actrol.com.au/techPapers/...AnInverter.pdf

    Но накратко за тези които не четат добре английски: Името на инверторния климатик идва от това, че в него има блок наречен "инвертор". Той позволява да се променят оборотите на двигателя на компресора. През годините технологите се сремят да изцедят максимална ефективност от компресора. Първо инверторите са били AC а след това и DC. Разликата е в типа на двигателя. AC инвертор управлява променливотоков двигател от типа "ротор на късо", докато DC вече управлява постояннотоков. И при двата липсват четки към ротора, като той не се захранва (при АC се захранва от магнитното поле на статора) а при DC в ротора има постоянни магнити. Разликата в ефективността - при AC има по-малка ефективност, поради загубите от индукция в намотката на късо във ротора. При DC за задвижване на ротора се ползват постоянните магнити в него, а в статора се създава въртящо магнитно поле. Според честотата на това създадено (по електронен път) поле се променят и оборотите на ротора. По-голяма честота, по-големи обороти.
    Управлението на мощността при DC компресорите е на принципа PWM (широчинно-импулсна модулация). Тя не може да изстиска обаче максималната ефективност на компресора. За да може загубите в компресора да са по-малки е необходимо броя намотки на статора да е по-голям за да се създаде по-силно поле. Това води до увеличено съпротивление на намотката на статора, оттам и по-малък ток през него и по-ниска постигната мощност. PAM е технология, която накъсва входното изправено напрежение, натрупва енергия в индуктивност и след това отнема тази енергия, като я прибавя към входното напрежение. Така вместо традиционните 310V вече имаме 380V и нагоре за захранване на статорната намотка на компресора. До тук това компенсира загубата на мощност от оптимизирането на компресора (зъздаването на статор с повече на брой намотки). За да може един DC двигател да влезе в режим е необходимо някой да следи полужението на ротора и така схемотехниката да генерира необходимото въртящо поле в синхрон. Това може да стане с сензори и датчици. Но най-често това се постига чрез само-нагаждане като се прави период от време през който статора не се захранва с енергия. Този период е много кратък и цикличен. Но наличието на такъв води до спад на ефективността - не през цялото време се подава необходимото на компресора.
    I-PAM е технология която позволява намалянето на този период или пълното му подтискане. Единственното нещо при I-PAM всъщност е това че процесора следи за позицията на ротора и взима мерки да промени параметрите на подаденото поле на статора динамично без да е необходимо да се 'чака'. Несъмнено това увеличава ефективността.
    V-PAM е вече съвсем нов подход: "векторна-амплотудно-импулсна модулация". Всъщност целта е пак същата - да има по-лесен синхрон на статорното поле с въртенето на ротора. V-PAM колкото и ново да звучи всъщност е доста стара технология. Може да се разглежда и като динамичен PWM, при който в рамките на един период на създаване на въртящото магнитно поле не се наблюдават твърди граници на преход а плавни, доближаващи се до синтезиране на чиста синусоида в статорната намотка.

    За тези които са притежатели на аудио CD плеъри на Филипс с технологията BitStream в аудио ЦАП-а... ами то това е точно като при V-PAMа при климатиците Айде.. дано не ви е доскучало да четете

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    28
    #1597

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Благодарско за изчерпателния отговор
    Вече съм си поръчал една 12LGC но ме притеснява,че се очертава към 5 метра тръбен път.
    Проблем ли е???

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1598

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Даже е идеално.С този дълъг път изравняваш условията при лабораторните изпитания на машината.Може да си един от малкото, при който няма да се чува "преливане" на фреон.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #1599

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от aad
    за колко квадрата е 12лджеце(височина 2.70) благодаря
    Ами ако говорим за отопление (4000/220)*2.6/2.7=17.5 м2 Според Комитет по японски индустриален стандарт 9612-1994

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #1600

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    интересна формула!това 2.7 според височината ли се променя?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    17
    #1601

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Някой може ли да пусне снимка как изглежда външното тяло на 12LGC ?
    В събота си купих този модел,но ще ми го монтират другия вторник.Сега ме налегнаха едни притеснения дали ще ми вържат купеният от мен климатик или някакъв друг.
    От магазина ми дадоха само една касова бележка на която пише "климатик + платената сума" и никъде не пише какъв модел съм си купил.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,784
    #1602

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления



  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #1603

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Ето точно това е външното тяло!Това е монтирано при мен.Това трябва да бъде и при теб!

    http://store5.data.bg/nebelservice/p...eria_LG_BG.pdf

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #1604

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    В зависимост от това какво си е поръчал единствената разлика ще е в лепенките демек или ще пише general.fujitsu или fuji телата са еднакви.
    обаче забелязах че има някво измислено fuji electric което прилича на мидея да не те прецакат с него само

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1605

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    То това ФУДЖИ ЕЛЕКТРИК си беше марка на ЕКО КЛИМА, ако не се лъжа, иначе си е KFR.Ама не съм виждал отдавна да ги продават.Логото е зелено, с големи букви, пише FUJI.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици Fujitsu General
    От badr във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2217
    Последно: 12-11-23, 20:41
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе