Това пак е вид водно отопление,дали е с термо помпа или не разликата е в сметката.Комфорта е един и същ при всеки вид водно подово-независимо дали е с котел/на твърдо или течно гориво/или термо помпа.А кое е по-евтино това вече е въпрос на сметки.
Това пак е вид водно отопление,дали е с термо помпа или не разликата е в сметката.Комфорта е един и същ при всеки вид водно подово-независимо дали е с котел/на твърдо или течно гориво/или термо помпа.А кое е по-евтино това вече е въпрос на сметки.
някой може ли да ми обесни каква е разликата между I-PAM управление и V-RAM
http://www.bulclima.com/bg/product/1...ehnologii.html
http://www.bulclima.com/bg/product/1...ehnologii.html
прочети тук и ще разбереш
http://www.fujitsugeneral.com.au/ima...2008.pdf  (на страница 5). Единствената логика която хващам е че в модели с еднакви компресори но търсена по-малка мощност се слага I-PAM, а за по-висока V-PAM. Оставам с впечатление че V-PAM е по-нова система, но пък и в най-нови модели(2008) се слага I-PAM. На практика за потребителя май е все тая, моделите ако не са с едното ще са с другото - все сме на далавера  Може би ако трябва да гласувам - ще е в полза на I-PAM(не се форсира компресора и е по икономично - уж).
Един доста интересен въпрос. Ето едно линкче: http://www.actrol.com.au/techPapers/...AnInverter.pdfПървоначално публикувано от bold
Но накратко за тези които не четат добре английски: Името на инверторния климатик идва от това, че в него има блок наречен "инвертор". Той позволява да се променят оборотите на двигателя на компресора. През годините технологите се сремят да изцедят максимална ефективност от компресора. Първо инверторите са били AC а след това и DC. Разликата е в типа на двигателя. AC инвертор управлява променливотоков двигател от типа "ротор на късо", докато DC вече управлява постояннотоков. И при двата липсват четки към ротора, като той не се захранва (при АC се захранва от магнитното поле на статора) а при DC в ротора има постоянни магнити. Разликата в ефективността - при AC има по-малка ефективност, поради загубите от индукция в намотката на късо във ротора. При DC за задвижване на ротора се ползват постоянните магнити в него, а в статора се създава въртящо магнитно поле. Според честотата на това създадено (по електронен път) поле се променят и оборотите на ротора. По-голяма честота, по-големи обороти.
Управлението на мощността при DC компресорите е на принципа PWM (широчинно-импулсна модулация). Тя не може да изстиска обаче максималната ефективност на компресора. За да може загубите в компресора да са по-малки е необходимо броя намотки на статора да е по-голям за да се създаде по-силно поле. Това води до увеличено съпротивление на намотката на статора, оттам и по-малък ток през него и по-ниска постигната мощност. PAM е технология, която накъсва входното изправено напрежение, натрупва енергия в индуктивност и след това отнема тази енергия, като я прибавя към входното напрежение. Така вместо традиционните 310V вече имаме 380V и нагоре за захранване на статорната намотка на компресора. До тук това компенсира загубата на мощност от оптимизирането на компресора (зъздаването на статор с повече на брой намотки). За да може един DC двигател да влезе в режим е необходимо някой да следи полужението на ротора и така схемотехниката да генерира необходимото въртящо поле в синхрон. Това може да стане с сензори и датчици. Но най-често това се постига чрез само-нагаждане като се прави период от време през който статора не се захранва с енергия. Този период е много кратък и цикличен. Но наличието на такъв води до спад на ефективността - не през цялото време се подава необходимото на компресора.
I-PAM е технология която позволява намалянето на този период или пълното му подтискане. Единственното нещо при I-PAM всъщност е това че процесора следи за позицията на ротора и взима мерки да промени параметрите на подаденото поле на статора динамично без да е необходимо да се 'чака'. Несъмнено това увеличава ефективността.
V-PAM е вече съвсем нов подход: "векторна-амплотудно-импулсна модулация". Всъщност целта е пак същата - да има по-лесен синхрон на статорното поле с въртенето на ротора. V-PAM колкото и ново да звучи всъщност е доста стара технология. Може да се разглежда и като динамичен PWM, при който в рамките на един период на създаване на въртящото магнитно поле не се наблюдават твърди граници на преход а плавни, доближаващи се до синтезиране на чиста синусоида в статорната намотка.
За тези които са притежатели на аудио CD плеъри на Филипс с технологията BitStream в аудио ЦАП-а... ами то това е точно като при V-PAMа при климатиците Айде.. дано не ви е доскучало да четете
Благодарско за изчерпателния отговор
Вече съм си поръчал една 12LGC но ме притеснява,че се очертава към 5 метра тръбен път.
Проблем ли е???
Даже е идеално.С този дълъг път изравняваш условията при лабораторните изпитания на машината.Може да си един от малкото, при който няма да се чува "преливане" на фреон.
Ами ако говорим за отопление (4000/220)*2.6/2.7=17.5 м2 Според Комитет по японски индустриален стандарт 9612-1994Първоначално публикувано от aad
интересна формула!това 2.7 според височината ли се променя?
Някой може ли да пусне снимка как изглежда външното тяло на 12LGC ?
В събота си купих този модел,но ще ми го монтират другия вторник.Сега ме налегнаха едни притеснения дали ще ми вържат купеният от мен климатик или някакъв друг.
От магазина ми дадоха само една касова бележка на която пише "климатик + платената сума" и никъде не пише какъв модел съм си купил.
Ето точно това е външното тяло!Това е монтирано при мен.Това трябва да бъде и при теб!
http://store5.data.bg/nebelservice/p...eria_LG_BG.pdf
В зависимост от това какво си е поръчал единствената разлика ще е в лепенките демек или ще пише general.fujitsu или fuji телата са еднакви.
обаче забелязах че има някво измислено fuji electric което прилича на мидея да не те прецакат с него само
То това ФУДЖИ ЕЛЕКТРИК си беше марка на ЕКО КЛИМА, ако не се лъжа, иначе си е KFR.Ама не съм виждал отдавна да ги продават.Логото е зелено, с големи букви, пише FUJI.