Страница 57 от 308 ПърваПърва ... 747555657585967107 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 4608

Климатици Fujitsu General - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. KyD
    KyD е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    11
    #841

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    Тествал ли си го на отопление дали има пукане на пластмасата? Интересно е че при мен сега на охлаждане не се забелявзва (или е много рядко) това пукане. На отопление се забелязваше. Може пък и с времето самата пластмаса да се е напаснала. Иначе бе крайно вреде да решат този проблем - ясно са се усетили и в новите серии са взели мерки.
    Не, на отопление все още не съм го тествал, тъй като климите ги монтираха на 15.05.08 но в другите стаи имам 09 LCC чийто пластмаси пукат доста при охлаждане. Надявам се да си прав с напасването, защото пукането в спалните е леко неприятно, не че е болка за умиране но все пак...


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #842

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от vicdj
    ...и съм се спрял на модел ASHA 12 LGC ... Моля за мнение кое ще е по-добър избор - ASHA 12 LGC или ASHA 9 LGC. Размерите са 5 x 3,6 x 2.6 метра - около 18 кв.м., НО - съм на последен етаж, изложение изток, една външна стена, без излоцаии, стандартно остъкление, тухла. Дали моделът ASHA 9 LGC ще се справи безпроблемно през зимата с отоплението? От друга страна, ако съм разбрал правилно ASHA 12 LGC може да е преоразмерен и ...
    Точно 12LGC е климатикът. Няма да е преоразмерен. Ако говорим за 12LCC е друга работа-голям е.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    21
    #843

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Едно въпросче: Ако климатика е инверторен, то това значи ли, че когато го включа, докато не го изключа, външното му тяло няма да спре да върти перката?
    Имам съмнения, че не съм получил това, за което съм платил. Климатика в офиса ми е Мидеа някакъв си модел, конвенционален, външното тяло спира и се пуска когатога си има нужда. Климатика ми вкъщи има същото поведение, а поръчката ми беше за инверторен. На външното тяло има лепенка Inverter, дистанционното също е гравирано с надписа. Но това не ме кара да мисля, че съм получил това, за което съм платил.
    Та, моля, кажете дали мога да позная инвертора по работата му?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #844

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    инвертора работи по дълго време от конвеционалния но компресора му работи на доста по ниски обороти след като е направил определени градуси и това го прави по икономичен ако не си забелязал конвеционалния духа постоянно еднаква студ или топлина доколкото инвертора духа различно абе споко направил си добър избор

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #845

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от borkata3000
    Едно въпросче: Ако климатика е инверторен, то това значи ли, че когато го включа, докато не го изключа, външното му тяло няма да спре да върти перката?
    Имам съмнения, че не съм получил това, за което съм платил. Климатика в офиса ми е Мидеа някакъв си модел, конвенционален, външното тяло спира и се пуска когатога си има нужда. Климатика ми вкъщи има същото поведение, а поръчката ми беше за инверторен. На външното тяло има лепенка Inverter, дистанционното също е гравирано с надписа. Но това не ме кара да мисля, че съм получил това, за което съм платил.
    Та, моля, кажете дали мога да позная инвертора по работата му?
    Когато инвертора е мощен за стаята или постига бързо зададената температура то започва да работи на минимална мощност и ако след определено време температурата продължава да спада/при охлаждане/ спират компресора и външния вентилатор.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #846

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от borkata3000
    Едно въпросче: Ако климатика е инверторен, то това значи ли, че когато го включа, докато не го изключа, външното му тяло няма да спре да върти перката?
    НЕ
    Инверторът също спира перката на външното тяло при определени условия

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    55
    #847

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Да попитам и още нещо. В сайта на General в БГ, а също и в сайта на Булклима гледам модела ASHA 12 LGC. Обаче като отворя каталога с продуктите на фирмата не виждам никъде такъв модел. Има LC и LG, но не и LGC. Какъв модел е този тогава - по характеристики отговаря на LG може би? Питам, защото в няколко унгарски сайта дават ASHA 12 LGC с различни от дадените в БГ сайтове характеристики.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #848

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    За спалнята и детската трябват като мощност ако са инвертори 9-ки, за хола 18-ка. Може и да рискувате с 12-ка но съм сигурен че ще е малък дори само за хола без коридора. Ще се наложи към коридора да сложите или врата или някаква завеса. Монтажите са възможни като разположение, по-възможност не трябва да духат към хора или легла.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #849

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Фуджитсу имат и 14ка ,която ще се справя с голямото помещение .. за другите стаи 9ки

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #850

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    За детската и спалнята може да сложи и 7-ца LC.
    Хм, гледам нещо са поизчезнали малките климатици от LC серията в сайтовете на General и Булклима.
    Може да загледаш Fuji. Същите са, малко по-евтинко ги дават. По параметри са 1:1.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #851

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    12-ка е слаба за хола! За спалнята по-добре си вземи духалка! Не е удачно да харчиш пари за клима и да го пускаш отвреме на време! Обърни внимание на модела LCC

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #852

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    За дневната + коридора ти трябва при качествен инвертор отдавана мощност на отопление не по-малко от 6 kW. Имаш избор тази мощност дали да я получиш от един голям климатик или от два малки. Ако не можеш да си позволиш скъпи си вземи евтини, но тази мощност трябва да я има налична. Ако е евтин конвенционален трябват към 7 kW.

    Ако вземеш малък климатик и го поставиш в голямо помещение за което не отговаря, няма да получиш нито икономия на ток нито ще ти върши работа. После ще започнеш да се оплакваш от това какъв боклук си си купила и как скъпия климатик не топлел.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #853

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от gade
    Ами хола е 27-28кв м, нали 12-ката я дават до 35кв м? Обърнах внимание на LCC, ама фирмата на която имам повече доверие за доставката,монтажа и гаранц. сервиз може да ми предложи LD/може и LC или LG да е пишело, седях срещу него и гледах наобратно ..../ довечера ще я взема офертата и ще видя по-добре. Ти какво си мислиш за LCC, сравни и сподели, моля те...
    По-скоро 30 кв ти е хола и при наличната изолация 12-ка фуджицу мисля че ще се справя, само че ако имаше врата.... и ако не го спираш изобщо! LCC и LC е едно и също, 200 лв по-евтин от LD, и (според предишни мнения) по-добър от LG! За детската (а и за що не в хола но не 12-ка) можеш да сложиш конвенционален Фуджицу и от там да избиеш поне 300 лв. (Лично аз намирам работата на конвенционалния климатик за по-комфортна през зимата.) Обърни внимание и на още нещо - различните фирми дават 2 или 3 години гаранция на климатиците фуджицу (поне в нашия град е така). И в никакъв случай не го слагай над легло!!!

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    144
    #854

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здравйете, след дълго четене на темите за климатици във форума реших да прежаля и аз някой лев от горе и да си взема климатик от доказана марка. И така насочих се към този модел Fujitsu ASY-A12LGC, от електронния магазин на Деком. Но преди да направя поръчката на климатика от интернет за да се възползвам от намалението реших да потитам нещо. Направи ми впечатление, че моделите климатици от същия клас на General Fujitsu и Fuji са поне с 150 лв. по-скъпи(в града който живея фирма Булклима продават климатик от същия клас на GENERAl FUJITSU за 1599лв. !!!! -->ASHA 12 LGC), което е необяснима за мен причина, и ме навежда на самнение за качеството на желния за закупуване от мен модел. Разглеждах по-назад в темата че магазин Деком работи с фирма Пингвин ЮН , която се води за директен вносител на тези модели. Търсих информация за фирмата Пингвин ЮН в интернет, но успях да намеря само телефон за връзки, за съжаление нямат електронна страница, поне аз не можах да открия. И понеже живея на 200 км. от Пловдив, но съм пък по-близо до София силно се интересувам дали имат сервизи в столицата, доколкото разбрах Деком имат офиси само в Пловдив, което силно ме тревожи заради факта че при бъдещ пробелем с климатика, закупуванетио му от толкова далеч се обезмисля. Друго нещо което ме интересува е дали този модел е оптимален за стая 45 м*³, югоизточно изложение, две външни стени, една от която с прозорци и врата към терасата, другата наполовина в съседство с неотопляемо помещение, всичките стаи които са в съседство с тази, в която искам да сложа климатика са неотопляеми, дървена дограма, живея в къща. Много ще се радвам да чуя вашето мнение и съвет.
    Благодаря предварително.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #855

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Умния избор е, монтажната фирма която ще го монтира и поеме гаранцията, да бъде голяма и разположена колкото се може по-близо до теб.

    Сценарий ако е в гаранция: Разваля ти се климатика, да не мислиш че фирмата която е на 200 км. от теб ще се засили веднага да дойде. Ще те залъгват 2, 3 седмици и накрая може и да дойдат. Това че ще дойдат не означава че ще оправят веднага климатика. Ако трябва да се сменя нещо, ще го вземат, ще чакат вносителя да им го изпрати и някой ден може и да дойдат да го сменят.

    Сценарий при свършване на гаранцията: Тук нещата стават малко по-бързо, плащаш и идват. Ако нямат много работа може и на другия ден. Тогава ще разбереш колко струва икономисването на 150 лв. В момента цената която монтажните фирми вземат за адреси извън града е не по-малко от 0,80 лв. на километър. Имаме 200 км. х 0,80 = 160 лв.

    Това че цените са различни в различните градове е нормално при пазарна икономика, въпрос на покупателна способност. Различните цени на един и същ продукт не означават че единия е истински а другия фалшив.

    Мощността на климатика е достатъчна за това помещение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици Fujitsu General
    От badr във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2217
    Последно: 12-11-23, 20:41
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе