Страница 288 от 308 ПърваПърва ... 238278286287288289290298 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,306 до 4,320 от общо 4608

Климатици Fujitsu General - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #4306

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от iihtiandar
    Благодаря за бързите отговори,но това не отговаря на въпроса ми: всички модели на FUDJITSU ли се държат така както съм описал по-горе,дори след перфектен монтаж?
    SHOK- прибавям и пукане на пластмаси......
    Купи си инветорен саньо или тошиба и няма да имаш такива проблеми.Аз откакто имах в спалнята един краун конвенционален, втори път не бих си сложил неинверторен модел в спалня.в хол или друга стая в която не се спи бих сложил , но в спалня само инверторен климатик, който да тръгва и спира малко.

    Възможно е ако спиш и имаш лек сън при тръгване да те буди/сепва насън.Според мен 800 лева не можеш да имаш кой знае какви претенции.Саньото не се ли чува съвсем леко при тръгване или спиране на вътрешното тяло пукане на пластмасите?Би трябвало да имаш пне бегла представа за работата на климатиците.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #4307

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Саниото е 27годишно-работи тихо и гладко
    1000лв.с монтажа мисля че са доста пари за да осигурят удобство
    Не бегла , пълна представа имам за работата на климатиците-преди доста време се занимавах с монтажи и ремонти,но това е минало.Имам пълен комплект китове за монтаж на не един климатик и мога сам да си го монтирам,но гаранцията.........

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #4308

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от iihtiandar
    Саниото е 27годишно-работи тихо и гладко
    1000лв.с монтажа мисля че са доста пари за да осигурят удобство
    Не бегла , пълна представа имам за работата на климатиците-преди доста време се занимавах с монтажи и ремонти,но това е минало.Имам пълен комплект китове за монтаж на не един климатик и мога сам да си го монтирам,но гаранцията.........
    Значи няма да ти е проблем и сам да си правиш профилактика, ако случайно замирише Освен това Ванко някъде беше писал, че можеш да си купиш климатика от фирма, да си го монтираш сам и пак да имаш 2г гаранция на машината ( без монтажа ). Можеш да прегледаш инструкциите на производителя и ако няма изрично заложен специализиран монтаж, гаранцията трябва да важи

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #4309

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    И така след липса на ясен отговор ще се боря лятото с миризми , зимата с пукане на пластмаси.
    Айде след момтажа ще пиша за впечатления........

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #4310

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от AlexT
    А относно моя проблем - вземам 9 LD и ще споделя впечатления за шума. Благодаря на отзовалите се !
    Е, вече съм собственик на горепосочената машинка. Като цяло съм доволен, особено от тишината й, имам само две въпросчета - бутонът на дистанционното за промяна на зададената температура не реагира на единични натискания, трябва да го натиснеш два пъти бързо, подобно на компютърна мишка. Това нормално ли е, или просто съм извадил "късмет" ? И вторият ми въпрос - забелязах, че външното тяло не е идеално нивелирано, левият му край (където влизат тръбите и захранващия кабел) е повдигнат с 2-3 милиметра - проблем ли е, или да не го мисля? Благодаря на отзовалите се !

    edi1, благодаря за бързия отговор!

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4311

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    С първото натискане влизаш в режим за промяна, наред си е дистанционното.За наклона, не е проблем, а е добре, защото зимата конденза ще върви към дренажния отвор, а не към компресора.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #4312

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Пичове, имам две "деветки" Фуджицу от година (спалня и детска), адски съм доволен! Кажете обаче какво животно ми трябва за хол - 7м на 10м, височина 2.50. Благодаря предварително!

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #4313

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Дай боже всекиму такъв хол, а иначе ти трябват 2бр АWYZ14 Nocria или 2 бр FTX50GV

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #4314

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от vclima
    Дай боже всекиму такъв хол, а иначе ти трябват 2бр АWYZ14 Nocria или 2 бр FTX50GV
    +1, особено пожеланието за хола.

    Има и по ексцентрични решения, но всеки сам си решава.Най-евтино е с дайкините, а може и някои за японския пазар, например:

    1.едно от последните 2 саньота умножено по 2 http://dimeli.eu/klimatici/sanyo

    2.това фуджитсу x 2 http://en.item.rakuten.com/stby-pro/as-z71v2/

    3.или този национал x 2 http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=505

    4. тошиба x 2 http://dimeli.eu/klimatici/toshiba/5-toshiba-ras-402bdr

    Ex помечтах си....безплатно за твоя сметка ....

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #4315

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Ох.....Благодарско! Дебела работата отива.... ще го мислим...

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #4316

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Понеже съм аджамийче в тази материя, да питам - две 12-ки от LGC за този хол няма да свършат работа? За ориентир- къща,тухла, външна изолация -8см стиропор, ал.дограма, изцяло южно изложение. Казвайте сега, да видим дали ме плъзгат мойте майстори. Със здраве!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #4317

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от angus
    Понеже съм аджамийче в тази материя, да питам - две 12-ки от LGC за този хол няма да свършат работа? За ориентир- къща,тухла, външна изолация -8см стиропор, ал.дограма, изцяло южно изложение. Казвайте сега, да видим дали ме плъзгат мойте майстори. Със здраве!
    Една от споменатите 12ки е сложена в хол, западно изложение; ПВЦ дограма. Размерите грубо са 4 х 5м с височима 2.6м. Работеше безпроблемно до умерените външни температури. Но след спад под -8 навън, в помещението повече от +21 не можа да качи, въпреки че не се спираше никога. Доколкото разборам, при теб помещението е около 3.5 пъти по-голямо. Сложени 2бр от същите няма да смогнат при ниски външни температури.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    291
    #4318

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    А две 12-ки ако не свършат работа, винаги можеш да добавиш още една...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #4319

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здравейте, попрочетох някоя и друга тема, но неможах да избера подходящ за мойте условия климатик.

    Благоевград, панелка, ет.4 - двустаен:

    1. спалня - 19,25м2/50,05м3 - външна стена с прозорец/3,5*2,6/ и външна откъм стълбището/3,5*2,6/
    - дограма - стара дървена, както на стара панелка

    2. хол - 22,75м2/59,15м3 - външна стена/6,5*3,5/ и външна с прозорец и врата за остъклената тераса/3,5*2,6/

    Отоплявах хола с кюмбе на дръвца, но живот и здраве края на годината ще имам наследники и нещата се променят,
    жената ще си е цял ден в къщи и на бебето ни трябва да му е топло

    В момента хола е спалня, където е и комина за кюмбето, нямам възможност за 2 климатика и ще трябва да купя 1 и дилемата е за коя стая,
    като при всички случаи ще направя вътрешна изолация/4см на външните и 2см на вътрешните - евтин стириопор/

    Това, към което клоня е 12-ка LGC и в двата случая, ще ли е тя дастатъчна за 23-та м2 на хола и няма ли да е ммного на 19 -та м2 на спалнята?, като се има в предвид:
    1. клима в малката стая - кюмбе за голямата, когато се наложи
    2. клима в голямата - малката няма комин и отивам на вариант духалка, когато се наложи /примерно гости/
    Трябва да е топло мин 23 градуса.

    Моля и за конкуретни предложения около цената на 12-ката, без монтаж, и прдложения като цяло как да се стоплим зимата.

    Благодаря за мненията Ви.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    291
    #4320

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    И в двете стаи може да сложиш 12-ка LGC - за хола ще се справя, а за спалнята ще е малко преозмерена, но предвид разликата в цената спрямо 9-ката, не си струва да се купува 9-ка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици Fujitsu General
    От badr във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2217
    Последно: 12-11-23, 20:41
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе