Страница 298 от 308 ПърваПърва ... 248288296297298299300 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,456 до 4,470 от общо 4608

Климатици Fujitsu General - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #4456

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    за гъррр звука - незнам дали е нормално но и при мен го има същия звук. Доста е неприятен но го прави само докато "загрее" след това минава в някакъ "тих и монотонен режим" - ще видм като паднат температурите кое от двете ще преобладава. За струята и при мен е така - като му остане около 1 градус разлика (в стаята е 23 - зададени 24) почва да духа много слаба топла струя дълго време (с консумация около 300 вата).

  2.  
     
  3. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #4457

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    балагодаря за отзива и успокоението,на дано някой от техниците във форума каже дали този звук е нормален.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #4458

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Виж и в тази тема има описани симптоми на високочестотен звук, дали не става въпрос за съшият звук:
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,45767.0.html

    Иначе ако звука е нискочестотен подобен на форсиране на двигател, то това е напълно нормално за V-PAM управлението. При този начин на управление са направили така че в началото компресора да се форсира на по-висока мощност за да може да стопли по-бързо студените части от тръбната инсталация и за по-кратко време да вкара необходимото.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #4459

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    при мен звука по скоро е високо честотен - един вид "жужене" се чува от външното тяло - докато набира в началото е доста силен но след известно време "отслабва" - чува се единствено във външното тяло - вътре не се пренася. Това жужене при мен като че ли го има (или е по силно) само при отопление в режим на охлаждане го няма (говоря по спомен). Друго нещо което забелязах за климатика е че като "доближи зададената температура" - с разлика от 1-2 градуса сваля рязко оборотите и започва да си топли тихо и монотонно.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #4460

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    при мен звука по скоро е високо честотен - един вид "жужене" се чува от външното тяло
    Подозирам че става въпрос за същия проблем, описан в другата тема, просто при теб все още нямаш пренос на тези вибрации. Доколко притеснително е незнам, но всички или поне повечето климатици с тези компресори на Тошиба го имат този характерен шум. Като махнах звукоизолацията (топлоизолацията) на секцията на компресора и стана доста чуваем във външното тяло. Предполагам, че просто не е сложена както трябва и затова се чува повече при теб.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    3
    #4461

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Извинявам се ако въпросът ми ви се стори тъп , но никъде с търсачки не излиза нищо .
    Та питането ми е този климатик http://climavent.eu/product/4 - ASY 12LG
    и този http://www.bulclima.com/klimatici-i-...eral/asha12lgc ASHA12LGC
    едно и също нещо ли е ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #4462

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Втория линк на Булклима е напълно коректен модел, докато първия линк е някаква измислица. Цената предполага, че става въпрос реално за климатика, който предлага и булклима а техническите характеристики в 1вия линк са невярни. Картинката предполага че става въпрос за модел ASY-B12LD на Fujitsu а не 12LG, но дори и тогава, топлинната мощност на отопление е 4.8kW а не 5.6kW както и енергийния коефициент също не отговаря на истината. Според мен линка си е чисто и просто търговска измама! Но ако наистина това е модела ASY-B12LD (в пълната си номенклатура) то тогава предложената цена е направо идеална.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    3
    #4463

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Да но модела е ASY 12LG не LD.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #4464

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    по скоро в първия линк е обявена максималната мощност а не номиналната (което е некоректно) - от там идва заблудата

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #4465

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Да но модела е ASY 12LG не LD.
    Няма такъв модел - еквивалента на Fujitsu на първия линк се води с номенклатура ASY-A12LGC:
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...itsu_asya12lgc

  13. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #4466

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    Виж и в тази тема има описани симптоми на високочестотен звук, дали не става въпрос за съшият звук:
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,45767.0.html

    Иначе ако звука е нискочестотен подобен на форсиране на двигател, то това е напълно нормално за V-PAM управлението. При този начин на управление са направили така че в началото компресора да се форсира на по-висока мощност за да може да стопли по-бързо студените части от тръбната инсталация и за по-кратко време да вкара необходимото.
    здравейте сега влязох във форума и прослушах записа. незнам как мога да пусна запис но определено не е такъв звук. по-точно бих го определил като не добре залепил (по-голям) контактор, или като "ръмжене" и това трае окло 5-10 мин. за сега след което почти не се чува

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #4467

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Board_Man
    Лека корекция - визията на климатика от първия линк е на LCC серията, не LD. Мисля че и дадените характеристики са точно за старата LCC серия

    Сега се загледах в дистанционното - от не инверторна машина е.... много мирише работата в този сайт

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    8
    #4468

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здравеите,
    Някой да ми каже за този климатик мнение, за стая 25м2 кухня + трапезария / 16 + 9м2/ север изток без саниране, добра цена ми се вижда за нов климатик.




    Марка: Fuji.Модел: RSA-12LGC
    Вид: Инверторни
    Тип: Стенни
    Енергиен клас: A
    Охлаждане:
    0.90 / 3.40 / 3.60 kW
    Отопление:
    0.90 / 4.20 / 5.6 kW
    Консумация:
    /отопление/
    0.85 kW
    Описание: R-410A; COP=4.15; 21dBa
    Цена: 1130 лв.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4469

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Ще ти свърши работа за кухня и трапезария, но зависи и колко градуса търсиш, предполагам не повече от 22-23.Иначе при по-ниски температури ще се озорва.Как е температурата през зимата, бързо ли пада без отопление.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #4470

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от danker
    Здравеите,
    Някой да ми каже за този климатик мнение, за стая 25м2 кухня + трапезария / 16 + 9м2/ север изток без саниране, добра цена ми се вижда за нов климатик.
    Точно същият модел ползва колега за отопление на холче (малко), което е отворено към малка кухня - горе долу с подобна обща площ . Изложението е западно, няма изолация, но има нова алуминиева дограма. Климатика работи безпроблемно до -5 градуса външна температура. След това започна да се задъхва. На -10 вънка не успя да направи повече от +20 градуса в холчето където е и поставен. Иначе от към цена, гледам че в момента течат промоции и се предлагат за 1040лв тези модели.

    П.С.: С една външна топлоизолация на горе описаните помещения, климатика ще пасне идеално и ще успее да смогва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици Fujitsu General
    От badr във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2217
    Последно: 12-11-23, 20:41
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе