Страница 297 от 308 ПърваПърва ... 247287295296297298299307 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,441 до 4,455 от общо 4608

Климатици Fujitsu General - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    12
    #4441

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Колеги здравейте,някой случайно да има превод на мануала и на дистанционото на Fujitsu AS-E22S
    Благодаря ви предварително.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #4442

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Заповядай.
    [img width=433 height=600]http://lh6.ggpht.com/_VoLvEZjf-4k/TLF6Tyhpp9I/AAAAAAAAAo0/WukYceO22pE/s640/Fujitsu.jpg[/img]

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #4443

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Сашо да те питам тоя икономичен режим какво точно прави ? Имам предвид това по някакъв начин намалява ли максималаната консумация на климатика, кара ли го нон стоп да бачка на минимум ? Имам проблем с 2 бр такива, че при такова като сегашното време не ми бачкат като инвертори, а като тръгнат се развъртат бая силно и реално вместо нон стоп да работят на минимум, те започват да бачкат на минимум, чак като достигнат зададената Т, а после изкл, защото нуждите вече са по-малки от въпросния минимум.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #4444

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Ограничават максималната консумация - ограничават я до около номинала, може би малко под нея. Но поведението при по-малките можности се запазва, не се ограничава минимала.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #4445

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    При активиран режим енергоспестяване, специално за моделите AS-E22S при режим охлаждане и отопление, консумацията на електроенергия на час се свежда до 15 йени. Тоест при курс на йената към лева 1 Японска йена = 0,0171347339 Български лева, за час машината ще ви изразходи 0,2570210085 лв.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #4446

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Не е много коректна последната сметка. Трябва да се изходи не от курса йена-лев а от отношението 1kWh-йена към 1kWh-лев. Понеже по тази сметка от последния пост излиза че машината се ограничава да изхарчи 1,5kWh за един час, което си е постоянна консумация от 1500W (електрическа), като се има предвид че по каталог и дават консумации между (195W и 930W) то последната цифра силно надхвърля номинираната максимална консумация на самата машина.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    12
    #4447

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Благодаря на колегата Aleksandars за прекрасният превод на дистанционното.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #4448

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    26-27 кв.м. .................. при +7 градуса - да при -5 - не.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #4449

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    Ограничават максималната консумация - ограничават я до около номинала, може би малко под нея. Но поведението при по-малките можности се запазва, не се ограничава минимала.
    Благодаря ти Бордмен Снощи го пробвах, пак работи он/оф машинкта, но просто като тръгва изобщо не се развърта толкова силно и почти не се усеща присъствието му в стаята. Направо не знам как до сега не съм се сетил да го пробвам така Все едно друг климатик съм сложил в стаята Явно до към -5 ще ползвам тоя режим на работа на климатика, след това ще видим. Мерси много още веднъж.
    Благодаря и на Сашо за отговора и най вече че пусна отново превода, та се усетих да си припомня, че има икономичен режим и да попитам
    Супер сте и двамата, явно не машината е била глупава, а ползвателя и

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #4450

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Eddy, доволен ли си иначе от машинката - присъстват ли и при нея някои характерни черти за Fujitsu (европейските на ~220V) от сорта на шума на фреон при тръгване и спиране, пукане на пластмасите или леко тракане на втулката на турбината?

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #4451

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Борка, трябва да ми дойдеш на гости да видиш - единия е европейски 14 Nocria, другия японски Fujitsu... малък един Малкия изобщо не го забелязвам кога как работи. Големия като усили понякога се чува въздуха във вътрешното тяло. Ако го пусна на тих режим - нищо не се чува. Проблемът е, че ако го спра и пусна пак забравя тихия режим...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #4452

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Все пак Нокрията е класа над стандартните LD/LCC/LGC модели, предполагам затова и се държи по-добре. Бях се притеснил, че ефектите от 'китайската сглобка' присъстват и при японските серии но явно не е така. Това, което всъщност ме интересува основно е дали присъства гадния звук на фреона при пускане и спиране, който при къс тръбен път на моделите LD/LCC/LGC си е доста забележим.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #4453

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Ти си с музикалния слух, ела на гости и ще кажеш Аз не знам за какво да се ослушвам

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #4454

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    Eddy, доволен ли си иначе от машинката - присъстват ли и при нея някои характерни черти за Fujitsu (европейските на ~220V) от сорта на шума на фреон при тръгване и спиране, пукане на пластмасите или леко тракане на втулката на турбината?
    Еми аз и преди това го бях описвал. Имам 2 бр такива, купувани са употребвани, въпреки, че са 2007г модел. Значи пукане на пластмаси има, ама много рядко, демек почти го няма, предимно и то много слабо осезаемо, когато е спрял и пак тръгне. Преливане на фреони, виене на турбини също няма, има едно много слабо доловимо, нискочестоно свистене когато тръгва, предполагам е от самото развъртане на компресора или турбината, но действително е много слабо осезаемо и само като е пълна тишина и като се заслушаш точно в климатика се чува, само за сравнение ще дам, че електормерите са ми закачение от другата страна на стената на спалянята и се чуват по-силно ( в къща съм ). Климатика действително слиза до минимума си, все пак съм с траф и мин става около 210В, но избягва да работи там, само го достига и след секунди, макс минута се изкл, иначе на около 230-270 си работи доста. Това от което бях супер недоволен, е че явно понеже при мен топлозагубите са много малки, въпреки че е над 45 м3 с 2 външни стени, климатика не работи като инвертор и при пускане се развърташе много силно, без значение от режима на който е пуснат да работи ( около 700В ) и това особенно при заспиване мен много ме дразнеше. Сега с тоя икономичен режим все едно няма климатик в стаята, не съм сложил още уредчето, но като го сложа, ще кажа и до колко се развърта при тъгване в тоя режим. Както няколко пъти съм писал, братовчед ми отгоре има няколко Фуджитсута европейски, ЛДС,ЮСБ и ЛСС мисля беше последния, ама може и ЛГС от първите да е. Значи опредлено мога да кажа, че работят по-тихо от ЛДС, за другите нямам много сериозни наблюдения, но факт е че след като аз си взех япоските клими, тая година и той си взе японски и каза, че няма база за сравнение, само дето неговия е 281БДР верно втора употреба, но все пак най-доброто на Тошиба за 08г.

    П.П Въпреки че и 3те ми клими са тн "сандвич" монтаж, аз специално исках тръбия път да е около 3м и за това зад външните тела има тн "охлюви" направени от тръбите, та при мен тръбния път си е нормален - около 2,8 - 3м

  18. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #4455

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    здравейте. искам да ви питам нещо за 12лдц-то понеже нямам впечатления от него все още. при пускане , сега на вън е 11* , но и при по-студено и по-топло всеки път от компресора ,най вероятно, или някое реле , не знам,се чува странен, неприятен шум. все едно нещо стърже "гър-р-р-р-р-р", абе горе долу като от контактор не добре залепил, и това таре около 5-10мин, явно докато набира. вътрешното е на най-силно обдухване, не съм обърнал внимание, но май го има и на автоматичен режим,след което утихва и почти не се чува , а вътрешното не променя оборотите до като не постигне зададената температура. това нормално ли е при инверторите. при другия ми климатик 12усб не се чува такъв звук в началото . работи си и то доста тихо.иначе за сега грее идеално,но все още е топло.единствения кусур, ако това в началото за което ви питам е нормално за инверторите, е че повече се усеща хладнта струя ,докато поддържа температурата, от тази на конвенционалния.а и харчи чуствително по-малко средно окло 330 вата на час в сравнвние от другия. благодаря ви за отговорите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици Fujitsu General
    От badr във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2217
    Последно: 12-11-23, 20:41
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе