Страница 17 от 308 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 4608

Климатици Fujitsu General - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #241

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здрасти, и аз съм без тампони и се чува, най-вече при работа на пълна мощност/обороти. След това утихва значително.
    А дали някой ще каже каква е разликата между Fujitsu ASY 12LCC и Fujitsu ASYА 12LCC?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #242

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Няма разлика между Fujitsu ASY 12LCC и Fujitsu ASYА 12LCC.При Fujitsu и неговите производни има много различни букви а климатиците са еднакви.
    И за кой ли път повтаряме един и същ съвет: В това студено време не си изключвайте климатиците денонощно независимо дали има хора постоянно в стаята.Ще платите 10лв повече/вместо 25лв-35лв месечно за една стая/ но няма шума при първоначално включване и ти е топло като се прибереш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #243

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от luka
    A електромера махнахте ли? Ако не сте дай сега данни при тези условия.
    Здравей Лука,
    Махнахме го, да, това беше на 17.12. и външната температура беше около нулата. И на нас ни е интересно и може да направим за няколко часа такъв тест при минусови външни температури и 25-26 градуса вътре. Но няма да бъде 24-часов понеже на 25-26 градуса все пак си е доста топличко.
    Друго - твоят климатик е 12-ка и той по принцип има по-голяма консумация. Не трябва да се засича какво гори в началото като го пуснеш, защото тогава гори максимума, докато постигне дадената температура. Нищо, че нямаш изолация, не трябва да го изключваш изобщо, ние даже не намаляме под 22 през нощта, защото не виждаме смисъл на нощна тарифа да изстива стаята и сутрин да го изпържваме на повече - съответно и да харчи повече - и да се мъчи да стопли поизстиналата стая. Не се притеснявай, че ще топлиш панела, ами мебелите в стаята - те също отдават топлина, след като веднъж са затоплени. Точно тогава и ще имаш онази консумация, за която мечтаеш ;-) Ама никога няма да я имаш, ако само го спираш и пускаш в студената стая! ОСОБЕНО в тоя студ!

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    3
    #244

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здравейте! Някой би ли ми казал, дали външното тяло трябва да е идеално нивелирано и в случай, че има малки отклонения как това ще влияе на работата на климатика!

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #245

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    fifi2003: По принцип е хубаво да са нивелирани и вътрешното и външното тяло. Ако стойките на външното тяло се разминават малко като нивелация отпред и от задната им страна, което може да се получи ако стената отзад за която са хванати е неравна, тялото може леко да се усучи и да доведе до някакъв шум или вибраций, но няма да има други последици.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #246

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от fifi2003
    Здравейте! Някой би ли ми казал, дали външното тяло трябва да е идеално нивелирано и в случай, че има малки отклонения как това ще влияе на работата на климатика!
    Най добре за работата на компресора/да няма вибрации и да има дълъг живот/ е външното тяло да е идеално нивелирано.
    Ако при твоя има малки отклонения и имаш достъп до външното тяло може и сам да си го нивелираш като сложиш някакви подложки под лапите на климатика.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #247

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Благодаря на dan66 и Emily за съветите! ОК! Щом всички така казват, добре - никакво изключване! Но аз съм много стиснат и електромера си ми стои. Резултатите бяха двойно спадане на консумацията при изключване когато не е необходим и включване сутрин 2 часа преди ставане и толкова преди прибиране от работа. Но мисля, че не е добре и за компресора това тръгване на студено. Бучи яко... но пък и бързо наваксва с температурата

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #248

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Luka,
    На никой не му се дават пари на енергото...но има 2 варианта:
    1. Климата да бачка без изключване;
    2. Включваш, изключваш - уж правиш икономии на ток...пускаш я при отрицателни температури...и след 2-3 години сменяш компресор за има-няма 700-800 лева.
    Изборът е твой.

    Лично аз предпочетох да послушам спецовете тук и докато трябва да топля стаята - НИКАКВО изключване на климатика!!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #249

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Гледам че тук има запознати с Фуджицу-Дженерал, та имам въпросче за тази машинка:

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=204136

    Това възможно ли е да е Made in Japan, защото цената е ниска за такъв клас инвертор и даже е с новия фреон, което ме навежда на мисълта , че модела не е от 1997 година. Някой ако има впечатления от този модел , нека да ги сподели , защото този на когото ще го купуваме е голям мрънкалник и после да не уреве махалата , че съм го посъветвал да го купи а е излезнало "голямо дърво"

    П.С. Ваййй, това май не е инвертор http://js.com.ua/index.php?productID=2362 , а в магазина пишеше "Инвертор"

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #250

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    защото цената е ниска за такъв клас инвертор и даже е с новия фреон, което ме навежда на мисълта , че модела не е от 1997 година.
    Kакъв нов фреон - пише R22?
    Каква 1997-ма?

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #251

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    rsvr: На тази снимка фреона пише че е R22, тоест не е нов. Разбира се че не е Японски, до колкото се разбира от снимката е с пластмасов корпус, не че това е лошо, но е за да се намали цената, което не е характерно за качествените Японски климатици. И друго, скъпите и качествени климатици в момента ги произвеждат само с фреон R410a.

    Според мен допускаш грешка да съветваш и препоръчваш на хора които са вечно недоволни от нещо. Ако е искал мнение от теб е трябвало да му кажеш да си вземе климатик от марката с най-големи цени, и той като ти каже: "Ама много пари", ти да му кажеш че: "Другите не са хубави".

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #252

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    rsvr: На тази снимка фреона пише че е R22, тоест не е нов. Разбира се че не е Японски, до колкото се разбира от снимката е с пластмасов корпус, не че това е лошо, но е за да се намали цената, което не е характерно за качествените Японски климатици.

    Според мен допускаш грешка да съветваш и препоръчваш на хора които са вечно недоволни от нещо. Ако е искал мнение от теб е трябвало да му кажеш да си вземе климатик от марката с най-големи цени, и той като ти каже: "Ама много пари", ти да му кажеш че: "Другите не са хубави".
    Прав си ама на една рекламна бележка поставена отстрани на климатика пишеше че е с 410 фреон, а и при цената пише че е инвертор http://images22.snimka.bg/004794432.jpg

    Мамка им, пък и аз не загледах етикета че пишело Ер22

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #253

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    rsvr
    Брат, от къде изрови този ветеран бе, и на тази цена.....
    Виж тук едно съвременно (2006г.)Fujitsu http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=7 и цената му е съвсем реална. Какво точно те интересува? Аз се отоплявам точно с този модел.

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #254

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    rsvr: Климатикът по принцип е добър, но такъв човек все ще му намери кусури. Този модел не е от най-скъпите климатици и е нормално да им отстъпва малко.

    Изглежда консултантите в магазина са били заети много и не са сменили етикета на стоката. Което е много неприятно сега, защото ще има въпроси: "Нали уж инверторен купихме а защо този не е такъв". И още: "Аз те взех с мен защото уж разбираш а виж какво стана".

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #255

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    rsvr
    Брат, от къде изрови този ветеран бе, и на тази цена.....
    Виж тук едно съвременно (2006г.)Fujitsu http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=7 и цената му е съвсем реална. Какво точно те интересува? Аз се отоплявам точно с този модел.
    Ммммм ДА! Точно това ми трябваше ! Мерси! Сега ще прегледам в нета по-подробно какви са му характеристиките. Просто трябва много да внимавам, че после ще ми скъсат нервите ако се скапе рано-рано.
    Та единствено ме интересува, ти дали си доволен от "топленето" и как се държи на размразяване щото ще се монтира на кофти място и няма да се вижда отстрани на външното тяло дали има лед...иначе харча на ток не е много от значение

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 308 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици Fujitsu General
    От badr във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2217
    Последно: 12-11-23, 20:41
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе