Страница 53 от 59 ПърваПърва ... 3435152535455 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 880
Like Tree399Одобрявам

Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #781

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Щом са толкова добри компресорите им,защо тогава самите LG ползват компресор тошиба във флагмана си?
    (Само проположение)Може би защото им излиза много по-евтино да го купят от китайците. В Китай производствените разходи и цената на труда са по-ниски, отколкото в Южна Корея. Защо японците си правят климатиците в Китай...
    Себестойността остава по-ниска и цената на крайният продукт става по-конкурентна. Кой друг ще ти предложи флагман с отварящ се капак за под 2 хиляди.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,298
    #782
    Цитат Първоначално публикувано от djenev Виж публикацията
    Fujitsu ASYG14KMTA

    Монтиран е в 26кв.м., офис на приземен етаж. Много адекватен "autofan". След като темперира почти не се чува. В момента охлажда на 25С с консумация 150-190W. Външното тяло също е изключително тихо. Монтирал съм му Sonoff pow2, така че ще имам поглед върху поведението му.

    Минимумът до който свали е 127W, но на стената е от само два дни .
    В момента:
    Интересно! В техническото му дават инПут 0,25-1,4kw

  4. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #783

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Е то и на този компресор на ЛГ пише,че е произведен в китай.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #784

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    В Китай са най-големите фабрики в целия свят.
    Фуджицу слагат и компресори Мацушита/Панасоник в климатиците си. Уж си купуваш фуджицу, но май само надписът на кутията е тяхно производство.
    JOKVN одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    4
    #785

    Отговор: Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    Здравейте току що се регистрирах ! Имам следното питане тъй като искаме да си сменим климатика в хола с някой по-иконимичен( зимата плащаме по 330 лв ток) и тих с добра топлоотдаемост и да е ефективен.
    Помещението е на 2 етаж от къща тухла с изолаця и 3 камерна дограма.Спрели сме се на модел Futjitsu General ASHG18LFCA/AOHG18LFC 2200 .лв е.Добър ли е ще ни върши ли работа и ако не какво ще ми препоръчате защото сумата който инвестираме не е малка и искаме нещо което си отговаря на парите и като ниска консумация на ел.енергия и да си топли през зимата

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #786

    Отговор: Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    Цитат Първоначално публикувано от Диляна Койнова Виж публикацията
    Здравейте току що се регистрирах ! Имам следното питане тъй като искаме да си сменим климатика в хола с някой по-иконимичен( зимата плащаме по 330 лв ток) и тих с добра топлоотдаемост и да е ефективен.
    Помещението е на 2 етаж от къща тухла с изолаця и 3 камерна дограма.Спрели сме се на модел Futjitsu General ASHG18LFCA/AOHG18LFC 2200 .лв е.Добър ли е ще ни върши ли работа и ако не какво ще ми препоръчате защото сумата който инвестираме не е малка и искаме нещо което си отговаря на парите и като ниска консумация на ел.енергия и да си топли през зимата
    Има тема за целта https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...BA-2018-a.html
    Попълнете въпросника за по-адекватен съвет.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    4
    #787

    Отговор: Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    благодаря

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,298
    #788

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Splendor е готов за модератор.
    Gyokov одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #789

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Splendor е готов за модератор.
    Ни най-малко. Просто форума, ще е по-подреден ако хората пишат в правилната тема
    Иван Вълков и Genadi80 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #790

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от djenev Виж публикацията
    Мисля, че повече от това няма какво да се желае(09KGTA) :


    Настроен на 27, отворени всички врати в апартамента, работи само фуджицуто.На някой може да му се стори висока температура, но по-надолу дори ни става хладно. Реално не съм мерил дали поддържа 27, или има някакъв офсет, зададен фабрично. Снимките са от снощи, затова са малко тъмни.

    Интересно поведение - след първоначално включване работи 2-3 часа без он-офф цикли, след това направи 1-2 и закова на 77-80W и така с часове, без повече он-офф.

    Сега остава да чакам зимата и ако на отопление има подобно поведение, мисля че може да видите в раздел "Продавам" един-два Дайсекая 8.

    Пробвали го на отопление?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #791

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    milanov, не съм още. Температурите вкъщи все още са в границите на 24-25 градуса, не съм пускал още климатик на отопление. Обещавам като застудее по-сериозно, да пиша. Отделно чакам да пристигнат Sonoff pow r2, ще имам статистика от KGTA и от Дайсекаите 8.
    mystikalrs, milanov и Mig82 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #792

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Sniper , имаш уникалната възможност да сравниш 07 и 09 KGTA според теб има ли/усещаш ли разлика в дебитите на двете машини ?
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #793

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Някой да е измервал мощността на нагревателя на 12LMCBN ?
    И при какви условия се включва?
    В краен случай, сервизно в което пише нещо по-конкретно.
    Благодаря, предварително!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #794

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Вече имам първоначални впечатления от 09KGTA на отопление. Да припомня, климатикът е в 20кв.м. всекидневна, с прилична вътр. изолация. Настроен на 23 град., поддържа 23.9 - 24.2. Вентилатор на първа степен. Врати отворени навсякъде, в другите две стаи работят Дайсекаи 8.


    Минимумът, на който съм го видял да падне е 143-147W. Обикновено ако се налага да слезе под 150W минава в офф. Външната температура е около 12 град. в момента. Работи он-офф, като това е почти незабележимо. Развърта много плавно до 450-500W, задържа за кратко и когато стопли и усили вътр.вентилатор почва да сваля плавно до 150-155W.

    През деня при нормален битов шум е абсолютно незабележим, не мога да разбера он или офф е. Вечер при абсолютна тишина едва доловимо се чува фреона при тръгване на компресора, при спиране на компресора - никакъв шум от фреон. Явно управлението на EEV-то е изпипано, плавно освобождава налягането, за разлика от Дайсекаите ми, при които около 15сек. след спиране на компресора се чува не слаб шум от "разтоварването" на налягането.

    При офф клапата не се качва, остава в същото положение. Вентилаторът не спира напълно, а върти на супер ниска скорост.

    Засега много добре се представя. Е, можеше минимумът да е малко по-нисък , но и това е много добре. Дайсекаите и те работят он-офф в момента, но нямам с какво да измеря в момента до какви стойности качват и свалят. Sonoff-ите като дойдат ще ги видя и тях.

    В заключение - постарали са се откъм шумове, по-незабележимо работи от Дайсекай 8. При все, че тръбният път на фуджицуто е 2 - 2,5м.

    Изразходвана ел.енергия за последните 13часа - 1,467Kwh. Средно на час - 112Wh.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    necata2, zxc0, JOKVN и 6 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #795

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    За 20кв.м перфектен разход !
    Това с включен lownoise ли е ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 53 от 59 ПърваПърва ... 3435152535455 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 12:40
  2. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  3. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  4. Fujitsu/General/Fuji Electric - за това къде се произвеждат
    От bestregards във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-09, 11:32
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе