Страница 55 от 59 ПърваПърва ... 5455354555657 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 880
Like Tree399Одобрявам

Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #811

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Там, за където ги слагат нагревателите, никой не го интересува минимуми, СОП-ове и консумация в големите студове.Машината просто трябва да работи и да топли при снеговалежи и студ.
    Genadi80 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #812

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Климатика не е за мен, но това няма значение.
    Мен ме интересува пък COP-a. Мен пък ме дразни ако хич пък не се чува. Ставам да видя, що не работи. :P
    Всеки луд с номера си!
    Мен пък ме дразни 5 страници от сервизното ми заели с графики и таблици за шум, децибели и прочие. Пък незнайно от къде да разбера, колко отдава на мах(работа неограничено време) при -15гр.
    Приоритетите за един, изобщо не са същите за друг! Всеки има право да си следва мераците, нали?
    Хубаво е да даваме реалният начин на работа, доколкото е възможно и всеки да си избира според мераците. Дали ще го бърка дизайн, шум, дебит, логика на работа на вентилатора, минимум, максимум, СОР, дефрости, пуфкания и т.н. , да си решава.
    За много хора в северна България, сметката за топло си е един много сериозен разход, особено в неизолирана къща.
    Заплатите дори за специалисти, са меко казано смешни на фона на цените. Ами за пенсионерите и неспециалистите?
    Фактите за мен: Климатика (Фуджи 12LGC) е минимум 2,5 ПЪТИ по-икономичен от суха камина на дърва при най-лошите зимни условия. Измервано в две еднакви стаи, при еднаква външна съответно в продължение на 4 години(зими).
    Най-лошите условия: февруари 2012г. със средномесечна температура минус 6,7гр., скоро давах линк.
    Средната цена на тока тогава беше 0,164лв./kWh., дървата по 55лв. за куб.
    Пък при по-нормални външни минаваше 5 ПЪТИ.

    Така че, основната цел е икономия и леснинка. Надежност също не е за пренебрегване! Имам наблюдения върху няколко модела от марката, къде преки къде косвени. Като знам в какви условия са поставени(положени направо), направо са невероятно издържливи, да не повярваш чак.
    Трябваше да се избира между 12LUCA и 12LMCBN, предвид еднакво предложените цени!
    И избрах по-тежкото външно тяло на 12LMCBN, все пак 6 кила са си 6 кила.
    Засега нямам някой красив измервател на мощност да цапна там, така че няма да мога да дам инфо за момента.
    Gyokov, milanov и rosswen харесват това.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #813

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Пък незнайно от къде да разбера, колко отдава на мах(работа неограничено време) при -15гр.
    Това ще свърши ли работа?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    zxc0 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #814

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Мен ме интересува пък COP-a.
    Фактите за мен: Климатика (Фуджи 12LGC) е минимум 2,5 ПЪТИ по-икономичен от суха камина на дърва при най-лошите зимни условия. Измервано в две еднакви стаи, при еднаква външна съответно в продължение на 4 години(зими).
    Най-лошите условия: февруари 2012г. със средномесечна температура минус 6,7гр., скоро давах линк.
    Средната цена на тока тогава беше 0,164лв./kWh., дървата по 55лв. за куб.
    Пък при по-нормални външни минаваше 5 ПЪТИ..
    Сега колко струват дървата за огрев?
    Да кажем ако кубикът е около 75 лева, един киловат топлина от дърва по груби сметки би трябвало да е около 5-6 стотинки.
    От климатик един киловат топлина струва от 6 до 10 стотинки в зависимост от външните условия и температурата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #815

    Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Според многократно пусканият из форума финландски тест, 09lmcb запазва около 40% от мощността си, при -15. Не знам колко са меродавни тези таблици. Плюс това, не се знае колко време може да работи с такова топлоотдаване. Между другото, днес гледах графики за топлоотдаване на Нокрията и МЕ Zubadan. При тях, максималната мощност е дадена, в идеални условия, когато е питата е идеално чиста. Когато се вземат под внимание заскрежаване, дефрост и т.н., запазването на мощността е около 50% от максималната.

    Ето и тези на МЕ:

    Предполагам, ме машината би трябвало да запазва поне едни 50-55% от мощността си, при -15.
    Този пост е редактиран от rosswen; 04-10-18 в 15:32.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #816

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Не говорех за Фуджи, те си дават тая информация - колко е вярна или не, отделен въпрос.
    Не съм търсил за LMBCN честно казано, щото нямам притеснения за топленето.
    Другите по не им се дава, някак. Най-често само флагманите дават.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Сега колко струват дървата за огрев?
    Да кажем ако кубикът е около 75 лева, един киловат топлина от дърва по груби сметки би трябвало да е около 5-6 стотинки.
    От климатик един киловат топлина струва от 6 до 10 стотинки в зависимост от външните условия и температурата.
    Тея теории на икономистите хич не ги чети. Даже на теория са далеч от истината.
    Лятото бяха 90лв. / куб. - Нарочно пиша "куб." , а не кубик. - Познай защо?
    1. Тука има един коефицент на излъгване дето варира около 0,7 - 0,75.
    2. Дървата трябва да са престоели минимум 2 години и повече на открито. Често това няма как да стане по ред причини и се горят тазгодишни. Коефицента според производител на камини ... е 0,5. Сиреч двоен преразход за същата мощност. Отлагането на сажди и всякакви други благини е бонус влошаващ топлообмена. Оптимистично 0,75.
    3. КПД на най-добрата камина в лабораторни условия, при фиксирана тяга, сухи дърва, горене на номинална мощност и т.н. най-често е около 0,7, в единични случаи 0,75. Едва стига до тези.
    4. За работа под номинала мисля че не се тества изобщо, но КПД е по-малко. Приемам 0,9. - Ще питам ако желаете!
    5. Отваряш вратичката да сложиш дърво, пушне малко - отвориш прозореца да се проветри. На следващото пак. Тея загуби не знам какъв процент да им сложа. Айде 0,9 да е.
    6. Пишат хората че 1кг. сухи дърва дават околко 4kWh, взависимост какви са.
    7. Мисля че 2 кубика дърва тежат към 1000кг, ама мокри ли сухи ли не знам. Приемам, че сухи иначе хептен зле за тях. 1кг. дърва идва към 0,18лв. Ще проверя цената довечера.
    И така от платен 1 кг. дърва колко енергия получаваме:
    1*2*3*4*5*6*7 = 0,75 * 0,75*0,7*0,9*0,9*4кWh *1= 1,2757кWh
    Или 1KWh от дървата ни струва 0,14лв.
    Някак тройно ми се получи, пък мисля че не съм ощетил печката - даже може да съм забравил за нещо.
    Софрата по прибиране на дървата да не я турям, че качихме с 20% отгоре.

    Имах желание тогава да се самоубедя тогава, че климатика не е това за което се представя.
    Това обаче не се случи. До колкото е възможно точно съм записвал и консумацията на климатика и на печката, часовете на работа и на двете. Опитал съм се да не ощетя никой от двата. Допускам грешка 10% да речем. Но 250% в полза на климатика, в най-студеният месец си е сериозно число.
    Средната консумация на 12LGC за този месец беше 471W. Общата, разделена на часовете които е работил. Спирал съм го и тези часове не ги броя.
    Отделно за климатика съм смятал по средна цена, а не дневна + нощна. Логично през нощта е по-студено и е изхарчил повече kWh на нощна. Като пари е изхарчил още по-малко с други думи.


    PS: Цената на дървата в момента при нас е 100лв./куб. нарязани и нацепени., ама със записване за след 2 седмици.
    Работата на камината в режим "намалена мощност" не се тества в лаборатория за момента.
    Още няма спусната методика по която да се тества. От 2022г. ще трябва вече да се измерва.
    Този пост е редактиран от zxc0; 05-10-18 в 18:10.
    necata2, djenev, ccankov73 и 2 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #817

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Дръвцата при мен са само за кеф вече.
    А иначе смисъл в цялата хамалогия с дървата има
    ако ги намираш отнякъде “без пари”.Но това е за мургавелите.
    zxc0 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #818

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Тази сутрин 09KGTA, външна +3 градуса, настроен на 22 градуса за през нощта, реално поддържа в стаята 1 - 1,5 градуса отгоре. Вентилаторът е на мин.степен настроен и работи все едно е на "ауто". Да поясня - през повечето време е на най-ниска скорост, мноого тих, но когато има да догонва сам си вдига скоростта, след като темперира отново сваля на първа.
    Ако е настроен на същинското " auto", след темпериране на помещението, намаля и до първа, но понякога намаля до втора. Не съм имал достатъчно време да го наблюдавам, не знам от какви условия зависи това. Но на първа ръчно зададена работи точно както аз очаквам да работи.



    С падане на външната температура пада и минимума, работи на около120W продължително без да минава в офф. При по-високи външни температури минимумът е около 150W.

    А Дайсекая е "заковал" на 140W и не мърда оттам.

    Засега съм много доволен от работата на модела.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    milanov, rosswen и Mig82 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #819

    Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Чудесно! Изглежда доста обещаваща машинка. Продължавай да споделяш как се задържи и когато застудее.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #820

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    djenev, това което описваш и показваш за 09KGTA за сега напълно съвпада с моите представи за инверторен климатик. Все едно някой е взел писаниците ми и ги е сътворил в климатик.
    djenev одобрява това.

  13. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #821

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Тея теории на икономистите хич не ги чети. Даже на теория са далеч от истината.
    Лятото бяха 90лв. / куб. - Нарочно пиша "куб." , а не кубик. - Познай защо?
    1. Тука има един коефицент на излъгване дето варира около 0,7 - 0,75.
    2. Дървата трябва да са престоели минимум 2 години и повече на открито. Често това няма как да стане по ред причини и се горят тазгодишни. Коефицента според производител на камини ... е 0,5. Сиреч двоен преразход за същата мощност. Отлагането на сажди и всякакви други благини е бонус влошаващ топлообмена. Оптимистично 0,75.
    3. КПД на най-добрата камина в лабораторни условия, при фиксирана тяга, сухи дърва, горене на номинална мощност и т.н. най-често е около 0,7, в единични случаи 0,75. Едва стига до тези.
    4. За работа под номинала мисля че не се тества изобщо, но КПД е по-малко. Приемам 0,9. - Ще питам ако желаете!
    5. Отваряш вратичката да сложиш дърво, пушне малко - отвориш прозореца да се проветри. На следващото пак. Тея загуби не знам какъв процент да им сложа. Айде 0,9 да е.
    6. Пишат хората че 1кг. сухи дърва дават околко 4kWh, взависимост какви са.
    7. Мисля че 2 кубика дърва тежат към 1000кг, ама мокри ли сухи ли не знам. Приемам, че сухи иначе хептен зле за тях. 1кг. дърва идва към 0,18лв. Ще проверя цената довечера.
    И така от платен 1 кг. дърва колко енергия получаваме:
    1*2*3*4*5*6*7 = 0,75 * 0,75*0,7*0,9*0,9*4кWh *1= 1,2757кWh
    Или 1KWh от дървата ни струва 0,14лв.
    Някак тройно ми се получи, пък мисля че не съм ощетил печката - даже може да съм забравил за нещо.
    Софрата по прибиране на дървата да не я турям, че качихме с 20% отгоре.

    Имах желание тогава да се самоубедя тогава, че климатика не е това за което се представя.
    Това обаче не се случи. До колкото е възможно точно съм записвал и консумацията на климатика и на печката, часовете на работа и на двете. Опитал съм се да не ощетя никой от двата. Допускам грешка 10% да речем. Но 250% в полза на климатика, в най-студеният месец си е сериозно число.
    Средната консумация на 12LGC за този месец беше 471W. Общата, разделена на часовете които е работил. Спирал съм го и тези часове не ги броя.
    Отделно за климатика съм смятал по средна цена, а не дневна + нощна. Логично през нощта е по-студено и е изхарчил повече kWh на нощна. Като пари е изхарчил още по-малко с други думи.


    PS: Цената на дървата в момента при нас е 100лв./куб. нарязани и нацепени., ама със записване за след 2 седмици.
    Работата на камината в режим "намалена мощност" не се тества в лаборатория за момента.
    Още няма спусната методика по която да се тества. От 2022г. ще трябва вече да се измерва.
    Евала за сметките, и аз съм правил подобни.
    Подобно е и с газта, в нас имам газ, но не я ползвам по същите причини.
    Газпром продава газа на Булгаргаз на 380 лева. Правителства, преговори, представители се срещат, спорят, обжъждат и се договорят за 15лв по-ниска цена. И накрая хоп приятелите от Овергаз ти я продават на 1000лв/куб.м. (в Банкя).
    Теоретично kwh енергия излиза 9-10 стотинки. На практика като се направят всички сметки излиза 12-13-15, зависи колко е зле котела, дали работи в кондензен режим или не, как е изградена инсталацията. Т.е. излиза колкото при отопление с акумулираща печка ако се смята за 24 часа. Има едни прекрасни акумулиращи печки на Stiebel, не са грозни като БГ. Т.е. вместо да се дават 10 000лв за газова инсталация примерно за 100кв.м. може да се купят 5 такива печки по 2000лв. С климатиците изобщо никакъв шанс за сравнение, дори COP да е 2, пак бият газта с много. Отделно автоматиката - кеф ти таймери, градуси, турбо, WiFi, лятото охлаждат и т.н.
    Някой ще каже - веят, духат, бучат. Това е така ако се пускат за кратко. Ако работят постоянно - не е така и всички го знаем.
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 26-10-18 в 09:54.
    zxc0, SPSt, tony34al и 3 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #822

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Спор няма за цените, че климатик е с най-доброто съотношение. Но аз с парното на газ топля 5 стаи и 2 бани с тоалетни в еднофамилна къща. Колко климатика ще ми трябват и с какво ще топля баните. За комфорт не искам да споря, но мнооого малко са моделите клими, които може да осигурят комфорта от радиаторите - няма никакъв шум и течение, топло ниско до пода. Не ме интересува колко градуса е навън. По отношение автоматизация - програмирал съм стайното управление на котела още през 2009г. каква стайна температура да поддържа по час и ден от седмицата и повече не съм го пипал. И тук имаме възможност за безжични управления, wi-fi, управление на различни зони на отопление в жилището и подобни. БГВ-то от газовия котел е супер екстра. Топла вода на корем срещу 15-20лв. месечно. Жената и дъщерята се "напарват" по 30-40мин. в банята.
    По отношение цените, в повечето време наистина е скъпо. Имаше един момент 2015-2017г., когато цените на природния газ паднаха и 1м3. газ беше стигнал 0.62лв. от моя доставчик. Сега отново тръгнаха нагоре обаче. Иначе парното за къщата с газовия котел ми струваше 3750лв. в края на 2008г., които с бонуса по програма за ЕЕ реално станаха 3300лв. Не съм чул за никой с такова парно да му е излязло 10000лв. и в днешни дни. По принцип е възможно с най-скъпите модели котли, медни тръби, скъпи управления и т.н. Но то и при климите има модели по 4-5000лв. бройката и такива от 1000-2000лв. максимум.
    Най-доброто цялостно решение е термопомпа или комбинация с общо управление термопомпа-котел за периодите с много ниски външни температури.
    Но за апартаменти с отопление на 2-3 стаи климите са първи избор ако гоним само цена.
    Този пост е редактиран от VanDan; 28-10-18 в 10:47.
    bobivg и rosswen харесват това.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #823

    Re: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Здравейте,

    Не се бях замислял но по това, което пише на 12 LDC Plasma пише 16400 BTU, а го водят 12-ка, 12 000 BTU е капацитета на охлаждане, това означава ли че климатика е с по-голям капацитет отколкото го водят като 12-ка? Някъде ми бяха казали, че всъщност отговарял на 14-ка.

    Благодаря!

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #824

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Не, не означава. 12ка си е.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #825

    Re: Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Благодаря!

    Понеже на други дванайсетици пише и на топло и на студено 12 000 BTU., затова и се зачудих.

    Обаче сравнявайки параметрите , си отговаря баш на 14-ка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 55 от 59 ПърваПърва ... 5455354555657 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 12:40
  2. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  3. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  4. Fujitsu/General/Fuji Electric - за това къде се произвеждат
    От bestregards във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-09, 11:32
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе