Страница 45 от 59 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно
Резултати от 661 до 675 от общо 880
Like Tree399Одобрявам

Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,714
    #661

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    То е много лесно да направиш климатик с ДЦ компресор да смъква ниско консумацията. Въпросът е да му запазиш коп-ът висок при тази и да дава възможно повече на изхода.

    Все едно да произведа кола която харчи 2/100 бензин и като я купиш да ти кажа, че не трябва да и вдигаш повече от 30. Друго си е при този разход да си поддържаш 100 км/ч.
    ААТ одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    913
    #662

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Имам 14LMCB, вчера работи повече от час на 85W (настроен на охлаждане 24° вентилатор на ауто), но температурата навън и в стаята сигурно са били еднакви, та въпроса е какво от това
    dodo_pv и Jack Krauser харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #663
    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    То е много лесно да направиш климатик с ДЦ компресор да смъква ниско консумацията. Въпросът е да му запазиш коп-ът висок при тази и да дава възможно повече на изхода.
    Все едно да произведа кола която харчи 2/100 бензин и като я купиш да ти кажа, че не трябва да и вдигаш повече от 30. Друго си е при този разход да си поддържаш 100 км/ч.
    Познаваш ли някой дето е дръпнал рязко от COP и икономия на бензин. Аз познавам , ма едните продават к2у , другите а2у
    Ако ти сеца на 10мин.до 5-600w. климата на мин.вент(комфортно подчертавам) сигурно копа ще е 10 ?
    Или се съмняваш че Фужитсу не знаят как да накарат един компресор да развърта ?

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,822
    #664

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Mig82, мога да се обзаложа, че си нямаш представа какъв хардуер и софтуер има машина която може да покаже следните параметри:
    Отоплителна мощност: 3.2 kW (0.9 ~ 5.8), 10920 BTU (3070 ~ 19780)
    Консумирана електроенергия: 535 W (75 ~ 1415)
    COP: 5.99 (min 12, max 4.09)
    dodo_pv, SPSt и djenev харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #665

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    milanov, настроил съм вентилатора на първа фиксирана степен, според сервизното на охлаждане съответства на 19dB, едва-едва се усеща струята и шум. Очарован съм от климатика, на негово място досега са се сменили три други марки последните 6 години. Сравнявам го и с двата ми дайсекая , познай кой работи по-комфортно . Това са ми впечатления в режим охлаждане, зимата ще стане ясно колко е климатик.

    tolostoi, това което съм измерил е в реални екплоатационни условия(мои), не съм се стремил специално за измерването да смъкна консумацията.

    Rumb@ta, уверявам те, че не е никак лесно да смъкнеш оборотите на DC -компресор и съответно консумацията. Може би при 99% от климатиците управлението е BEMF-sensorless. Там е трудно да се постигне устойчива работа при ниски обороти. В другата крайност е FOC-управлението(по-известно като векторен контрол). Там могат да се правят чудеса. Пример за такъв контрол са xDR-сериите на Тошиба още отпреди 15 години. Тишиба са пионери в тази област. Но вече все повече нови модели, европейски, са с векторен контрол на компресора, някои и на външният вентилатор. Векторният контрол изисква много процесорни ресурси, усложнена схемотехника и фърмуер. Затова е рядко срещан, но нещата вече се променят.

    Защо минимумът ме интересува толкова - който не е имал климатик с истински нисък минимум, той не знае какво е комфорт, особено на охлаждане. Естествено, това трябва да е съчетано с добър фърмуер. Това е само мое лично мнение, разбира се.

    Иван Вълков, shener84, milanov и 1 други харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #666

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Aleksandars , вадя си хляба в съвсееем друга сфера , но да не те обидя ще предположа че топлообменника на машината работи на сектори според условията и натоварването. Може би Sanyo ...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,540
    #667

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Дженев, колко още изненади ти предстоят

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,822
    #668

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    топлообменника на машината работи на сектори според условията и натоварването. Може би Sanyo ...

    Студено, студено, студено...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #669
    Цитат Първоначално публикувано от djenev Виж публикацията
    milanov
    Защо минимумът ме интересува толкова - който не е имал климатик с истински нисък минимум, той не знае какво е комфорт, особено на охлаждане. Естествено, това трябва да е съчетано с добър фърмуер. Това е само мое лично мнение, разбира се.
    Хич не е само твое мнение , всеки здраво мислещ ползвател го знае.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,540
    #670

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    А ние, понездравомислещите, ползваме вентилатори. Или си отваряме прозорците, за да сме по-близо до природата

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #671

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията

    Студено, студено, студено...
    Един глас за HITACHI RAS 2210RX






    zxc0 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #672
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    А ние, понездравомислещите, ползваме вентилатори. Или си отваряме прозорците, за да сме по-близо до природата
    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Е кво стана с комфорта и тишината , нали бяха на преден план в този раздел ? Това да не е форум за къмингуване ...

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #673

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от djenev Виж публикацията


    Защо минимумът ме интересува толкова - който не е имал климатик с истински нисък минимум, той не знае какво е комфорт, особено на охлаждане. Естествено, това трябва да е съчетано с добър фърмуер. Това е само мое лично мнение, разбира се.

    Според мен минимумът е от значение, когато мощен климатик е задушен в някакво малко стайче. При мен панасоник 12-ка с максимал на развъртане около 1,7 киловата, на отопление работи в 24 квадрата, при необходимост мога да му отворя още към една стая, така че минимумът му не ми е бил от чак толкова съществено значение.
    На охлаждане се справя без затруднения с 60+ квадрата при консумация от 160-200 вата. Виждал съм го да работи устойчиво и на 125 вата. Като го сравнявам с японският му събрат от висок клас разликата в минимумите излиза само около 15 вата.
    Сега за 15 вата ще издребняваме ли?
    https://panasonic.jp/aircon/p-db/CS-252CXRS_spec.html
    Според мен минимумът има значение когато е климатикът е преоразмерен.

    Тези 85 вата при 14LMCB, които колегата Толостой е споменал, са отличен минимум, според мен.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 29-07-18 в 23:56.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #674

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    dodo_pv, в сферата на електрониката няма какво да ме изненада особено. Виж, за климатиците се оказва, че има.

    Jack - това ясно, но имам предвид да има реален нисък минимум, който да поддържа, без да минава в он-офф. Защото на книга написано едно, на практика се оказва съвсем друго.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,540
    #675

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Минимум под около 120W - 150W е от значение за добрия комфорт в много-много малки по обем помещения. Пробвал съм го. Преоразмерена машина в малко помещение много рядко работи добре. Досега съм срещнал само една такава.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 45 от 59 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 12:40
  2. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  3. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  4. Fujitsu/General/Fuji Electric - за това къде се произвеждат
    От bestregards във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-09, 11:32
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе