Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 113

General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #61

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Fatalism
    Avast3 какво стана с шума при теб - оправи ли се и ако да как? И ако може да ми пратиш на ЛС аудио файла( линка е нещо прецакан),защото мисля ,че и аз имам същия проблем.
    Още чакам фирмата да си свърши работата. Май ще има да чакам . Имат много работа. Сега е жътва за тях и едва ли им се занимава много с мен . Файла не го пазя, но мога да запиша отново.


    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Специално при серията Н2 тези странични ефекти ги няма.Моя 4 зими си работи без проблеми.Специално при Н2 капака на външния вентилатор е направен по много ефективен начин - в ламарината има 5 прореза по диаметаръ на ламарината, а на пластмасовата решетка има 5 ексцентрика, като капака се завърта и се сваля.При слагането му, решетката се завърта и 5-те ексцентрика затягат решетката към ламарината в 5 точки, като отделно има фиксация с една видия.Това не позволява никакво мърдане на решетката.При моя няма шум от преливане на фреона, или поне не се чува вътре, до сега не е хлопал или тракал, въпреки, че работи от октомври до април без спиране.Единствено втулката на турбината съвсем леко чука на най-ниската скорост, но това става на различни неопределени по време интервали - може да се чуе на 2 дена или на седмица за по няколко минути.Като го чукна от към втулката и чукането спира.
    Не съм доволен от работата на моето Хитачи в екстремни зимни условия, защото е доста "скопено" . Но пък, ако го сравня с Генерал-а откъм комфорт и качество на изработка на отделните елементи, просто разликата е очевадна. Хитачи е с по-качествена изработка. Не му личи толкова, че е китайче, за разлика от Генерал-а. Хитачи не се чува, че работи, докато Генерал си е направо трактор. Не само заради проблема, заради който отворих тази тема. Не ми се ще да изброявам всички паразитни шумове, които произвежда.


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #62

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Още чакам фирмата да си свърши работата. Май ще има да чакам . Имат много работа. Сега е жътва за тях и едва ли им се занимава много с мен . Файла не го пазя, но мога да запиша отново.
    Ако не ти представлява проблем запиши го за да видя дали е същото при мен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #63

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Честно казано аз никъде не съм виждал по документацията да има изискване за минимален тръбен път. Има само указание, че при дължина под 3 м има възможност да се увеличат шумовете.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #64

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Има в сервизните за отделните модели, не за всички, но за повечето.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #65

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Ето и моя запис на проблема - не знам дали е същия като твоя като го линкнеш на ново ще го чуя. Климатика е монтиран преди 5 дни -General ASHA 12LGC .Самото свистене или стържене не знам как да го формулирам точно, започва след като отмине шума от фреона ( който също дразни - тръбния ми път е към 2,80м) и започва след 1-вата минута на записа (най-добре се чува след 2.20мин). Ако някой се е сблъсквал с този проблем и е намерил решението е добре дошъл

    https://forum.setcombg.com/******************.com/files/413718768/Klima.mp3

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #66

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Fatalism и при мен е абсолютно същото. Климатика е 07LCC, на две зими, с около метър тръбен път и не е вакумиран при монтажа. Шума от фреона се чува още по-силно когато е в режим на отопление. При мен обаче се разтрака и втулката но засега нея я "излекувах." Ще следя темата, стана ми интересно.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #67

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Да попитам тези,които вече са изкарали една зимата с 12LGC,въпросният шум да ли се чува при отопление.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #68

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Fatalism
    Ето и моя запис на проблема - не знам дали е същия като твоя като го линкнеш на ново ще го чуя. Климатика е монтиран преди 5 дни -General ASHA 12LGC .Самото свистене или стържене не знам как да го формулирам точно, започва след като отмине шума от фреона ( който също дразни - тръбния ми път е към 2,80м) и започва след 1-вата минута на записа (най-добре се чува след 2.20мин). Ако някой се е сблъсквал с този проблем и е намерил решението е добре дошъл

    ******************.com/files/413718768/Klima.mp3
    Добре дошъл в клуба . Този запис сякаш съм го правил аз. При теб ми се струва, че е още по-зле положението. Може и слуха да ме лъже, не знам. Ето ти линк към моя запис. Едва ли ще чуеш нещо по-различно. Звукът е същия
    http://www.skatafka.com/download.php...8c8baa2f331a1f

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #69

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от genagold1
    Да попитам тези,които вече са изкарали една зимата с 12LGC,въпросният шум да ли се чува при отопление.
    Да, при мен ве4е две зими го има и на отопление но се отнася за 12LCC. Отначало се проявяваше само на охлаждане. Шумът е напълно идентичен с този от записа. Стигам до убеждение, че до момента наистина се проявява само при къс тръбен път. Може би с удължаването му би изчезнал.

    Цитат Първоначално публикувано от Fatalism
    .. започва след като отмине шума от фреона ( който също дразни - тръбния ми път е към 2,80м) и започва след 1-вата минута на записа (най-добре се чува след 2.20мин)
    И при мен точно със същите симптоми се появява, но след около 20 сек. вече изчезва. Преди с времето се засилваше ефекта и се чуваше през повечето време през което работи компресора. Сега след опита ми да оправя нещата се проявавя само за 20-30 секунди, след което изчезва напълно. Както бях писал по-горе, за няколко седмици въпросния шум беше изчезнал напълно. При теб постоянно ли присъства по време на работата на климатика?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #70

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Fatalism, на отопление този звук при мен липсва(поне за сега). Трови тези от монтажната фирма да ти оправят проблема. Ако не им висиш на главата, няма да ти обърнат внимание. Аз си имам и акомпанимент. За да не ми е скучно, от Fujitsu-General са направили специално за мен тракаща втулка на вътр. турбина. Не мога да забравя, че климатика работи, защото той винаги напомня за себе си. А и още един музикант се опитва да се включи, но за сега мн. плахо. Мотора на вътр. турбина се опитва да свири някакво маане. Струва ми се, че с времето ще стане доста добър музикант . За останалите музиканти от оркестъра не ми се говори, че може да стресна някой мераклия, дето иска да си купи 12LGC .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #71

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Fatalism
    Ето и моя запис на проблема - не знам дали е същия като твоя като го линкнеш на ново ще го чуя. Климатика е монтиран преди 5 дни -General ASHA 12LGC .Самото свистене или стържене не знам как да го формулирам точно, започва след като отмине шума от фреона ( който също дразни - тръбния ми път е към 2,80м) и започва след 1-вата минута на записа (най-добре се чува след 2.20мин). Ако някой се е сблъсквал с този проблем и е намерил решението е добре дошъл

    ******************.com/files/413718768/Klima.mp3
    Същото щурче имам и аз, но като че ли е малко по-слабо. Тръбния път ще го измеря, но е около 3-те метра.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #72

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Същия шум го има и при мен - 9Lcc. Чува се съвсем леко при пълна тишина от време на време за около 20-30 секунди

    Board_Man
    Щеше да сменяш втулка на турбината, какво направи?

  16. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #73

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Имам 09LGC от 2 месеца с 4,8м. тръбен път и засега нямам проблем с шума описа по-горе, НО много ме дразни ужасно силния шум на фреон при първоначално включване на климатика. То е нормално да се чува леко съскане за 10сек. но чак толкова
    Ако климатика е преоразмерен и вкл-изкл. често е досадно.
    За сравнение в апартамента имам и 2 Carrier-a, при тях този шум просто липсва.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #74

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    При тези по-тесни тръби на топлообменниците, това е резултата.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #75

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Абе хора, щом като този проблем съществува при тези климатици, защо не пишете?! Във форума, хората си чешат езиците за какви ли не глупости. Преди да взема моя, говорих с няколко познати, които имат този модел. После си избодох очите да чета във форума темите за Fujitsu, Fu..., Gen... Постарах се да се абстрахирам от пристрастия - положителни и негативни и така реших, че това е моят климатик. Ако някой беше писал за този проблем и беше пуснал едно аудио, доста щях да се позамисля

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. General ASHA12LGC
    От wiglly във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 25-10-10, 22:35
  2. General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения
    От natali4me във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 47
    Последно: 21-10-10, 18:10
  3. General ASHA12LGC - за 13m² с коридор?
    От p.petkov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 06-10-10, 19:29
  4. Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло
    От петров77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 15-12-09, 12:41
  5. Fujitsu General ASHA12LGC - 9-ка или 12-ка ?
    От veskob във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 31-05-09, 21:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе