Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 170
Like Tree3Одобрявам

Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #16

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Не знам на МИДЕИТЕ ти какви са отворите на мрежата, но моите са доста ситни, и задържат и по-ситния прах.Специално на ТОШКО и ДЖЕНЕРАЛА са много ситни.Тази година чистих вътре ТОШКО след 2 години работа и турбината си беше чиста.ДЖЕНЕРАЛА не съм го разглобявал и чистил, защото работи с по-нисък интензитет, но неговата турбина също е чиста.Филтрите ги смуча на 2 седмици обикновено и нямам впечатление да пропускат праха.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Не знам на МИДЕИТЕ ти какви са отворите на мрежата, но моите са доста ситни, и задържат и по-ситния прах.Специално на ТОШКО и ДЖЕНЕРАЛА са много ситни.Тази година чистих вътре ТОШКО след 2 години работа и турбината си беше чиста.ДЖЕНЕРАЛА не съм го разглобявал и чистил, защото работи с по-нисък интензитет, но неговата турбина също е чиста.Филтрите ги смуча на 2 седмици обикновено и нямам впечатление да пропускат праха.

    на всеки 10 дни до 14 дни и понякога(но много рядко чакам 20 дни) е най добре да се чистят

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Има филтри, и филтри. На високия клас клими са много ситни и опънати. На ниския клас отворите са доста по-големи и пропускат прахоляк.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #19

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    И за мен, най удачно е праховите филтри ,на всеки две седмици да се почистят,а плазмените касети -два пъти в годината,като не се пуши.Вярно,че не е задължително,но нали ние и наще близки дишаме този въздух,който въртят климите.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #20

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    И за мен, най удачно е праховите филтри ,на всеки две седмици да се почистят,а плазмените касети -два пъти в годината,като не се пуши.Вярно,че не е задължително,но нали ние и наще близки дишаме този въздух,който въртят климите.
    Плазмения филтър се чисти като започне да ти "намига" в зелено "окото" на климатика.Тогава е времето.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #21

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Имам 1 важен въпрос -
    климатика как трябва да е включен директно в контакта или първо в раклонител с защита?
    Един колега днес ми каза ,че неговия климатик като е имало токов удар е спрял да работи и като са дошли сервизните техници са му казали ,че е от токовия удар и се е отразило на климатика му ,защото е бил включен директно в контакта

    Как е правилно да бъде включен директно в контакта или в разклонител с защита?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #22

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Сестра ми, много се вживяваш. Това е просто един електроуред. Третирай го, като всички останали...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #23

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Измих въздушните филтри под душа само със студена вода грешно ли е без препарат и гъба?
    Сега както са на капки може ли да ги поставя и да ги оставя на Heat 22 градуса и вентилатора на Ауто?
    като дигнах капака ,за да сваля филтрите има прах под него да нормално е това сега ще го забърша с кърпа гъба отвътре

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Вода им стига, остави ги да изсъхнат навън, не ги слагай мокри.И стига го мисли, всичко правиш правилно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #25

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Вода им стига, остави ги да изсъхнат навън, не ги слагай мокри.И стига го мисли, всичко правиш правилно.
    Останаха капки(не бяха изсъхнали) да ти кажа,но пуснах климатика на HEat 25градуса auto гледам за сега всичко е нормално . . .

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #26

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Цитат Първоначално публикувано от sestra06
    Останаха капки(не бяха изсъхнали) да ти кажа,но пуснах климатика на HEat 25градуса auto гледам за сега всичко е нормално . . .
    Само гледай да не го Уручасаш от грижи.Като гледам как се шашкаш и колко си педантична,не дай си боже му стане нещо не знам как ще го преживееш.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #27

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Цитат Първоначално публикувано от sestra06
    Останаха капки(не бяха изсъхнали) да ти кажа,но пуснах климатика на HEat 25градуса auto гледам за сега всичко е нормално . . .
    Стига с тази педантичност, бе жена ! Я ги поизтръскай малко и пак на място. Малко офтопик, но не мога да се въздържа . Имах възрастен съсед(лека му пръст), който гледайки как други двама комшии лъскат колите си рече веднъж:" Еееех, дано така обслужвате жените си, както колите си...
    Извинявам се за офтопика

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #28

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Добре ги чисти че повечето забравят за тази дейност и дори ме питат ама това не е ли ваша работа.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #29

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Добре ги чисти че повечето забравят за тази дейност и дори ме питат ама това не е ли ваша работа.
    1-во с прахосмукачката
    2-ро с душа с студена вода изтръсквам ги оставям ги малко 2-3мин да изсъхнат и ги поставям леко влажни с няколко капки
    По този начин няма проблем нали Велев?
    А когато е студено и изключвам климатика докато правя същото няма проблем нали?


    п.п.само в началото се притеснявам като го направя няколко пъти и ще се отракам мерси на всички и лека вечер

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #30

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Цитат Първоначално публикувано от sestra06
    1-во с прахосмукачката
    2-ро с душа с студена вода изтръсквам ги оставям ги малко 2-3мин да изсъхнат и ги поставям леко влажни с няколко капки
    По този начин няма проблем нали Велев?
    А когато е студено и изключвам климатика докато правя същото няма проблем нали?


    п.п.само в началото се притеснявам като го направя няколко пъти и ще се отракам мерси на всички и лека вечер
    Сестра ми, всичко това което правиш е ужасна грешка (без почистването на филтрите). Какво искам да кажа, нагласи си една Т* и остави този ел. уред да работи така като може и през две-три седмици почиствай филтрите му.
    Това е климатик все пак и той си знае работата без твоя намеса с изключение, когато го почистваш! Радвай му се и го остави да те топли

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Fujitsu- PLASMA- ASYB12LDC
    От cska_76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-13, 21:02
  2. Fujitsu ASYB12LDC - мига за грешка
    От Gladiator6 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 15-10-10, 01:33
  3. Fujitsu AS-E25T vs. Fujitsu ASYB12LDC
    От oldfirehand във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 21-08-10, 17:18
  4. Fujitsu ASYB12LDC - ще отоплява ли без проблеми 38 m²
    От drakona25 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 27-07-10, 06:23
  5. Fujitsu ASYB12LDC...миризма
    От Caesar във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 09-09-09, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе