Страница 104 от 148 ПърваПърва ... 5494102103104105106114 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,546 до 1,560 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1546

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Има ли фуджицу по магазините, което да не е японско?
    SPSt одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #1547

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Да внеса още малко пресни впечатления от днес. На един приятел онзи ден му монтираха 14 lmcb nordic. Викна ме да присъствам на монтажа, понеже си няма понятие от тая техника, а и не е ползвал за отопление(освен няква Мидейка в преходните сезони). Та, днес като се заприказвахме, той ме попита : "Защо при зададена 24 и вентилатор ауто ми духа хладно?". Гледам, че минимумът не е от ниските - 1.1kw. Та явно темата относно ниските минимуми е много субективно понятие и всеки има различни предпочитания. Пак повтарям, човекът хал хабер си няма от минимуми и климатици като цяло, а е обикновен ползвател.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ако може да настрои клапите така, че да не духат върху хора, което е ясно. При мен през повечето време духа на втора скорост на вентилатора (настроен на ауто вентилатор) което си е бая духане, докато беше топло навън 10-15 градуса, веднъж го хванах да духа така хладно, на силен вентилатор, но беше само веднъж. Сега захладня навън и почна да си сваля скоростта на вентилатора на най-ниска и да не се усеща че работи.

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1548

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Има ли фуджицу по магазините, което да не е японско?
    Почти всичките!

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    ponyasd и ruuni9 харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1549

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Ако може да настрои клапите така, че да не духат върху хора, което е ясно. При мен през повечето време духа на втора скорост на вентилатора (настроен на ауто вентилатор) което си е бая духане, докато беше топло навън 10-15 градуса, веднъж го хванах да духа така хладно, на силен вентилатор, но беше само веднъж. Сега захладня навън и почна да си сваля скоростта на вентилатора на най-ниска и да не се усеща че работи.
    Разположението му и без това е такова, че да не духа срещу тях. Просто се обсъждаха минимуми. И не ме разбирайте погрешно, машината изглежда доста добре. Само вътрешното да беше по-големичко, а не да е същото като на 9-ката.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #1550

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от charliii Виж публикацията
    ""Това което ми прави впечатление е че след достигане на зададените градуси климатика не изключва, а продължава да работи като върти въздуха в стаята. Това създава усещането за студен въздух и не е много конфортно. Това нормално ли е за този климатик или има някаква функиция при която при достигане на температурата климатика да изключва.""

    Уточнете,кое работи на климатика,само вътрешно или и двете тела,важно е.Защото се спекулира със ниския минимум.Твърдя,че при моите на минимум духат със около 30 градуса.
    П.П
    На метър срещу климатика, усеща се хлад,но факт при правилно разположен климатик не се усеща
    Здравей Чарли,

    Принципа на на въпросният климатик е следният.
    Задавам температура например 24*. Климатика е включен на тих режим само на фукция топло. Не се използва автоматичен режим. Климатика стартира като постепенно увеличава топлината която се излъчва като достига консумация по електромер от порядъка на 800-900 W. Така работи около час след което започва да намаля топлата струя, съответно и консумацията започва да спада докато достигне около 350W. Така работи известен период от време след което консумацията рязко пада на около 8-10W и така работи около 5-10 минути. През това време работи само турбината на вътрешното тяло. Външното тяло не работи. При този момент предполагам върти само въздуха в стаята и създава този дискомфорт. След тези 5-10 минути изглежда, че температурата пада и пак започва започва да качва мощноста и съответно излъчваната топлина до около 350w където ги поддържа известен период от време. така тези цикли се повтарят непрекъснато.
    Общо взето това е принципа. Като цяло съм доволен само се замислих защо трябва да върти тази турбина а не спира или да си намаля оборотите.

    поздрави
    stiv13 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1551

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Когато са 8-10W трябва да намали оборотите, може би не веднага след като ватметъра е показал 10W, но в рамките на минутка трябва доста да утихне турбината.

    - - - - - - - - - -

    Гледам, че си с подов - AGHG12LVCA. Имало е оплакване във форума и от други марки подови, че веят повече от необходимото.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #1552

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Не се намаляват оборотите. За този интервал от време 5-10 минути турбината си върти с една и съща скорост както по времето което духа топло. Просто няма промяна на скороста.
    Тук някой колеги споменаха, че климатика е голям за тези 19м2 и най-вероятно това е проблема. Въпроса, е че и по малкият 9 000 ВТ по спецификацията му дават капацитет на турбината 550 м3 въздух на час което е същото както 12- ката Тоест ако ми е правилна логиката. капацитета на турбината е същият. Гледах и други подови климатици като общо взето всички се движат в диапазон 500 м3 на час.
    Не знам дали мисля в правилна посока понеже нямам опит с климатици.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1553

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Подобно оплакване. ЦЪК

    - - - - - - - - - -

    Или викаш фирмата, или слагаш някакво бюро пред климатика за да не ти прави течение.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1554

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Накъде повече да се намалят оборотите? Ти си му задал най-малките които е възможно - 270м3/ч му дават.
    Сигурно ги намалява още към 10% в режим следене, но няма да ги усетиш нито на звук нито на дебит.
    На LGC му дават 310 м3/ч., но той пада под тях в режим следене. - гарантирам.
    На LLC му дават 325 м3/ч., не знам дали пада под тях в режим следене.
    При директното сравнение се усеща разликата в силата на духане при следене. При LGC-то се усеща съвсем слабо на половин метър от жалюзите, а при LLC е доста повече.

    Аз не мога да си обясня защо на подовите не спира вентилатора???
    Айде на стенните ясно, ама на тея просто не знам.
    Управлението на вътрешният вентилатор е най-важното в климатика мисля аз.
    Тъпата логика на управление на фана, мястото на датчика води до много проблеми които не са за пренебрегване изобщо. Там има много какво да се желае, а не създаването на купища безмислени екстри.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1555

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    вентилатора на стенните си спира като мине в офф компресора ( не напълно ,но реално не духа ) .. тоя модел има нещо нечитаво в управлението на турбината

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1556

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ... тоя модел има нещо нечитаво в управлението на турбината
    Вътрешната му платка е сигурно от серията milanoff
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1557

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Ааа, моля моля. На моите платки турбината си спира (всъщност толкова много намалява,че почти спира). Но няма търпение да тръгне и се изсилва като я пуснат.

  16. Junior Member Аватара на planed
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    80
    #1558

    Question Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте! Не бях се появявал от години във форума, но се сетих, че тук има хора, готови винаги да помогнат!

    Избор на климатик за Варна, помещение 36 м2 / h 2.50, южно с една външна стена без изолация, ПВЦ дограма - 90 куб. метра, до сега с Daikin FTX35
    Бях си харесал пак Daikin FTXM35M BLUEVOLUTION, но ми се стори недостатъчен ( по каталог 70-80 кубика )
    Сега се "триумя":
    GENERAL FUJITSU:
    - ASHG12LTCA
    - ASHG14LUCA
    или HITACHI RAK50RPB

    Разликата по каталожни данни между първите два почти ми убягва, а за климатици HITACHI не знам почти нищо, но съм продавал тяхна техника и знам, че каквото правят, го правят!
    Ще Ви бъда много благодарен за всеки съвет!


  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1559

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Погледни Fujitsu LFC 18
    planed и rosswen харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1560

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от planed Виж публикацията
    Здравейте! Не бях се появявал от години във форума, но се сетих, че тук има хора, готови винаги да помогнат!

    Избор на климатик за Варна, помещение 36 м2 / h 2.50, южно с една външна стена без изолация, ПВЦ дограма - 90 куб. метра, до сега с Daikin FTX35
    Бях си харесал пак Daikin FTXM35M BLUEVOLUTION, но ми се стори недостатъчен ( по каталог 70-80 кубика )
    Сега се "триумя":
    GENERAL FUJITSU:
    - ASHG12LTCA
    - ASHG14LUCA
    или HITACHI RAK50RPB

    Разликата по каталожни данни между първите два почти ми убягва, а за климатици HITACHI не знам почти нищо, но съм продавал тяхна техника и знам, че каквото правят, го правят!
    Ще Ви бъда много благодарен за всеки съвет!
    Бюджетът какъв е? Иначе това, което е предложил Rafailiev, наистина би било по-подходящо решение от тези, които разглеждате.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    planed одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5300
    Последно: Вчера, 19:05
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе