Страница 103 от 148 ПърваПърва ... 5393101102103104105113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,531 до 1,545 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1531

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Твоята машина не е подобна, защото е силно преоразмерена. Под голямо помещение имам пред вид такова с 51 куб. метра, в което работи машина с 10 000 BTU в режим на отопление, с нисък минимум.
    Под "подобна" имам в предвид посочената от теб "машина висок клас с нисък минимум". Да, преоразмерена е , но не чак толкова много - 13-ка в 57 m3. и работи добре именно поради ниския минимум. Между другото мисля, че именно Дайсекай 5 е най-близкият европейски вариант на PDR XX1.
    Колкото ползватели, толкова мнения-дано това чесане на клавиатурите да помогне на някои от четящите да направят правилен избор на машина или правилен избор на режим на работа.
    VanDan и ruuni9 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #1532

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Вече гледам да не изказвам мнения, а да споделям факти. Четящите да си правят сметката сами. Тези, които си купуват шеснайски и дванайски заради това, че струват колкото девятката, едва ли биха ни разбрали. А и целите на постовете ми не са такива. Съдя по себе си, когато започнах да се интересувам от темата и да сменям машини.
    ruuni9 одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1533

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    dodo, ако хей така хипотетично, ако някой ти предложи с вълшебна пръчка без разходи и получаващо се на момента, да ти смени климите с други, били сменил някой и с какъв?

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #1534

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Бих сменил с друг който и да е от четирите, които ползвам лично, само ако се повреди. Не и преди това.
    Aleksandars и ruuni9 харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1535

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Големи разисквания а нещата са съвсем прости.При ниска консумация,от 100 или по малко w,единствения вариант да духа сравнително топло около 30 гр. ,е климатика да духа на първа или под нея степен.При това положение,искам някой да ми демонстрира как се топли 25 кв северна стая със 14 кв обикновен стъклопакет и с изцяло външни стени със духане с 30 гр,на една педя от климатика.
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1536

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Нещата са още по-прости.Пускаш си машините, както ти е комфортно и ги забравяш.
    Mega, SPSt, mkukas и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1537

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Според мене въпроса е да може да си сваля минимума толкова колкото трябва за да не се започне едно безкрайно вкл./изкл. Ако има нужда естествено няма да работи на минимум. В някои стаи може и никога да не слезе на минимум примерно 100W ( хайде да не са 45...50W). И друго важно, да не покачва минимума при по-студено време. Някой път се случва денят да е топъл и слънчев, а през нощта да паднат външните до -2..-5. Сградата е поела топлина. Тогава като си вдигне минимума почва цяла нощ вкл./изкл. Не че е кой знае каква драма това вкл./изкл., но за мене лично монотонната работа на турбината по ми допада.

    - - - - - - - - - -

    С две думи работата се върти около това как излиза от off и как влиза в off. Ако не се натрапва движението на клапите, развъртането на турбината, евентуално заклокочване или други паразитни шумове, ОК нека си вкл./изкл. ако ще и през 5мин.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1538

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Нещата са прости, но трябва човек да ги разбере. Всяка машина компенсира топлозагубите на помещението. Ако топлозагубите са по-големи от минимума, то тя няма да работи на минимум, а с мощност необходима за компенсирането им. За да се поддържа температурата в дадено помещение с минимума на машината е необходимо да има подходящи условия.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И друго важно, да не покачва минимума при по-студено време. Някой път се случва денят да е топъл и слънчев, а през нощта да паднат външните до -2..-5. Сградата е поела топлина. Тогава като си вдигне минимума почва цяла нощ вкл./изкл. Не че е кой знае каква драма това вкл./изкл., но за мене лично монотонната работа на турбината по ми допада.
    И за мен ще е интересно някой ако знае да обясни, защо може да е заложено в софтуера това стъпално вдигане на минимума с понижаването на температурите. Сигурно има някакъв смисъл, но ми убягва.
    rosswen одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #1539

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    И тази тема отиде на никъде.
    mkukas одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1540

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    То така става с всяка тема различна от тема за Японките нов внос.....на всяка тема се спрягат и изтъкват.
    Най-добре модератора да затрие малко постове вкл и моя
    mkukas одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #1541

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Да внеса още малко пресни впечатления от днес. На един приятел онзи ден му монтираха 14 lmcb nordic. Викна ме да присъствам на монтажа, понеже си няма понятие от тая техника, а и не е ползвал за отопление(освен няква Мидейка в преходните сезони). Та, днес като се заприказвахме, той ме попита : "Защо при зададена 24 и вентилатор ауто ми духа хладно?". Гледам, че минимумът не е от ниските - 1.1kw. Та явно темата относно ниските минимуми е много субективно понятие и всеки има различни предпочитания. Пак повтарям, човекът хал хабер си няма от минимуми и климатици като цяло, а е обикновен ползвател.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1542

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    То така става с всяка тема различна от тема за Японките нов внос.....на всяка тема се спрягат и изтъкват.
    Най-добре модератора да затрие малко постове вкл и моя
    Избивай си комплексите другаде! Къде прочете за японски климатици?

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #1543

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    ... по-добре да ги премести в др.тема...винаги ще/има за и против...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1544

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Избивай си комплексите другаде! Къде прочете за японски климатици?
    Xaxa смешноооо ,без да познаваш човек не коментирай за комплекси.
    И да имам комплекси изобщо няма да са за климатик ХАХАХАХАХ ....елементарен си
    mkukas одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1545

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Неадекватните коментари издават комплекси! Да беше посочил в кой коментар се споменава японски климатик!
    Сега аз ще предложа неадекватни коментари да бъдат изтривани от модератор, придружено с предупреждение. В дискусията се коментираха минимуми на машини и условия за постигането им, което кореспондира със зададен от потребител въпрос, без където и да било да са коментирани конкретни марки, модели, производство. Това, че някой не чете, а избива комплексите си спрямо машини доста по-добри от неговите и непонятни за него не е причина за постоянно оплюване.
    ivan74 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе