Страница 109 от 148 ПърваПърва ... 5999107108109110111119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,621 до 1,635 от общо 2218

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    29
    #1621

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    В офиса ни монтираха 2 броя 12LT лятото. Помещението е около 55-60 кв.м.(правоъгълно помещение, без чупки и допълнителни помощения, височина 2.60м), има външна изолация около 8 см, 2-ри етаж от двуетажна сграда, няма топлещи съседни помещения. Лятото нямаше никакви проблеми с охлаждането, но откакто ги пуснахме на отопление, наблюдавам проблем с единия климатик. И двата са настроени на 23 градуса, авто вентилатор, като температурата е около 24-26 градуса вътре. Единият работи он-офф или намаля оборотите, другият обаче нито се изключва, нито намаля оборотите на външното тяло, постоянно върти на високи обороти(все едно съм го пуснал на 30 градуса и максимален вентилатор в студено помещение) като от тялото се чуваше нещо като почукване миналата седмица, когато беше по-студено, бръмчи, и работи като стар дизелов автомобил. Когато се появи това бръмчене, от вътрешното тяло се появи леко виене, което е ясно доловимо на най-ниска скорост на вентилатора. Другият, който няма проблеми с оборотите, едвам се чува в същото време. Монтирани са на една стена на разстояние около 5 метра един от друг, южно изложение. При по-топло време няма тракане, но външното тяло продължава да работи с високи обороти, които не се намаляват дори като намаля от дистанционното оборотите или го пусна на тих режим на външното тяло. Тръбният път и на двата е около 3.50-4 метра. Шумът не се намалява, ако се натисне външното тяло от някоя страна. Дойдоха техниците от фирмата, гледаха го, смениха тръбния път, смениха тампони, пробвахме и без тампони, но без никакъв резултат. Машините ги вакуумираха около 20 минути всяка при монтажа. На тяхното място преди имаше 2 инверторни Осака 12-ки, които нямаха такива проблеми, но топлеха до -5 . Някакви съвети от какво може да е? В момента предложихме на фирмата, от която са закупени, да подменят климатика или поне външното тяло и чакаме решение от тяхна страна.

  2.  
     
  3. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #1622

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Ми то вие сам сте го казали - смяна на тялото. Машините са уникални и не би трябвало да имате никакви проблеми.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #1623

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    След като не успяват да отстранят дадения дефект по друг задоволителен начин, би следвало следващата стъпка да е подмяна. Поне аз бих претендирал за смяна.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1624

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Въпрос за LDC
    когато работи плазмата лампичката мига ли ?
    Ако не какво означава мигането ?
    Благодаря!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #1625

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Май беше, че не е затворен капака добре.
    Панела трябва да натисне един микропревключвател. Мисля че беше от дясно.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1626

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Питане към бивши и настоящи ползватели на Fuji RS-12UC/RO-12UC
    Това е което намирам за него :

    http://www.fujiklimatizace.cz/ke-sta...s-9ua-12uc.pdf

    Дават го до -15С работен диапазон. Искам да разкарам конвенционална Мидея 12 (на R410) , която след -5С въобще не духа топло.
    Та въпроса ми е при -10С например този климатик духа ли топло или само бръмчи като Мидеята.Не очаквам чудеса от конвенционалка, но все пак.....Долу-горе до каква външна t може може да се разчита на него?

    п.с.Помещението е зимно барбекю, 25 кв,заторено с добра дървена дограма , стъклопакет с Ка стъкло, 2 стени дялан камък+тухла отрътре и една вътрешна стена.Таван с мноого вата.За истинския студ си има камина.Искам да го пусна от предния ден когато се събираме за да отопли примерно на 20С помещението и стените, а не да бягам през 2 часа да хвърлям дърва.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 14-02-18 в 15:05.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #1627

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    За външно барбекю с камък ще ти е малко това. Почти същата работа, като Мидеята ще ти върши, само упражнения и разходи. Тоя камък трябва да го топлиш 24ч. и пак няма стопляне.Иначе модела ми е познат като Fujitsu, не е лош , не е и кой знае какво, но няма да се справи. Имаш ли климатика или мислиш да го купуваш от някъде?Принципно си за 18-ка.
    Този пост е редактиран от microclim@; 14-02-18 в 15:37.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1628

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    По принцип машината е конвенционалка и я дават до -7, но доволно си работи и на -20.Имам 9-ката на ДЖЕНЕРАЛ, без проблеми при -22 топли 12 квадрата стая до около 19-20 градуса, на повече не е била настройвана.При -7 тази 12-ица отдава 1,62 кв при КОП 1,82.Предполагат до около -10 ще върши някаква работа, но не мога да кажа дали ще загрее до 20 градуса, възможно е и да се справи, възможно е и да не се справи.Иначе машината е корава.
    П.С. Къде успя да я намериш да се продава.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1629

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    edi1, точно тези данни ме интересуваха, благодаря.То ясно че ще е компромис , и че в голям студ (под-10С) ще и се помага, просто не ми се дават 1500 минимум за нещо, което под -5С се пуска 3-4 пъти.В OLXа я намерих за 350лв.Не знам много ли е, малко ли е , но тая Мидея вече не мога да я гледам.

    Тоя камък трябва да го топлиш 24ч.
    Е аз така и правя , щото иначе като седнеш и лъха студ от стените.
    То е камък отвън ,отвътре тухла.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 14-02-18 в 16:31.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1630

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цената е добра, едно време нов струваше към 800 лева за 9-ката и към 900 за 12-ицата до колкото помня.От МИДЕА ще работи по-добре, мога да сравнявам, понеже имам и 12 МИДЕА от старите на R22.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #1631

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    За 350 лв можеш принципно и 18-ка да намериш в ОЛХ, що да рискуваш с недостатъчна мощност. Колко е високо помещението?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1632

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Леля ми има Мидея на R22, много по-добре е от моята на R410.
    2.50-60 някъде е високо, каква 18 има за тея пари?Харесвам Fuji/tsu тъй като тези от подписа ми са абсолютно безпроблемни засега.
    И тъй като и този е от по-старите( верно конвенционален) се надявам да е доста по-добре от сегашния.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 14-02-18 в 16:55.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1633

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от microclim@ Виж публикацията
    За 350 лв можеш принципно и 18-ка да намериш в ОЛХ
    Съгласен съм и подкрепям това... ccankov73 просто трябва да потърсиш. Разгледай и базара...

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #1634

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Просто климатика ти е малък, за да ти изкара градуси първо трябва да има минимална температура в помещението на която да ''стъпи'', 18-19 градуса, но той не може да ги постигне.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1635

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Благодаря , но не намирам 18 за тези пари.Само да уточня , че не бих взел Haier, Midea, Osaka , Neo или нещо такова.
    MHI, Fuji/tsu / Genetal , Toshiba , ME от тези търся,екстри не ме вълнуват,само да топли(е и охлажда де). Ако някой може да ми оферира нещо за около 500лв(без монтаж) на лични, ще съм много благодарен!
    !
    Aleksandars следващата седмица съм в Пловдив , мога да си го взема.А ако някой иска работеща Мидея(но без фреон-като шкурих и лакирах дограмата бутнах тръбите и исфъска) за 100лв да идва да си я взема - сигурно е на 100-200 часа работа.

    п.с днес говорих с моя майстор за 100v ите - думите му бяха - "ако стане нещо не мога да ти помогна",
    Много ми се иска да пробвам такава машина , но...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 18:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 26-11-21, 00:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе