Страница 122 от 148 ПърваПърва ... 72112120121122123124132 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,816 до 1,830 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1816

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Няма ли нещо като евровент дето да е достоверно, тестове и резултати ?
    Ако искаш достоверност, прежали 100-200 лева за дебитомер, термометър и ватметър и ще знаеш каква е консумацията и отдадената мощност при всякакви външни/вътрешни условия.

    Ето един пример за коп около 1:






    Аз пък съм по-склонен да вярвам на китайците от Грии, които поне вкарват различни иновации в хардуера и хладилния цикъл отколкото на префалените марки, които през последните 20 години не са мръднали в развитието си.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1817

    Климатици Fujitsu General

    Всеки сам си преценява. Аз казах, че не вярвам на таблиците им, а не на това, че топлят. Това е друга тема на разговор, да не се отклоняваме.
    Този пост е редактиран от rosswen; 06-09-18 в 17:51.

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1818

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Джак, това мяза на твоя Панасоник с моднатия термистор.
    Jack Krauser, ruuni9 и rosswen харесват това.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1819

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    вкарват различни иновации в хардуера и хладилния цикъл отколкото на префалените марки, които през последните 20 години не са мръднали в развитието си.
    Само не знам какви иновации Ви "гонят", като това което имат китайците като хардуер в момента, го има в японски модели от миналия век...
    SPSt, tony34al, ruuni9 и 2 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1820

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Мисълта ми беше да се види каква е граничната минимална температура ПОД която вече коп става 1-ца за различни модели , от там насетне да се пусне истински отоплителен уред. То е ясно че е трудно да се симулират истински реални условия но все пак ...

    Инак ако се омотаят с реотани като грее е ясно че могат да бачкат и до -30 в он/офф , но не ми допада идеята. Лично мнение.

    Евровент е добре като замисъл , но щом не е достоверен ... какъв е смисъла да го има.
    Този пост е редактиран от Mig82; 06-09-18 в 20:45.
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1821

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Около -25, -30гр. става 1.
    При - 20гр., СОР = 2, при номинал на 12LGC.
    Mig82 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1822

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Мисълта ми беше да се види каква е граничната минимална температура ПОД която вече коп става 1-ца за различни модели , от там насетне да се пусне истински отоплителен уред. То е ясно че е трудно да се симулират истински реални условия но все пак ...

    Инак ако се омотаят с реотани като грее е ясно че могат да бачкат и до -30 в он/офф , но не ми допада идеята. Лично мнение.

    Евровент е добре като замисъл , но щом не е достоверен ... какъв е смисъла да го има.
    Щом толкова те интересува, вземаш си един дебитомер, тестваш в реално време и после качваш резултатите във форума.
    Аз ако някога реша да си купувам втора ръка японски, първата ми работа ще е да му проверя отдаваната мощност с едно такова уредче.
    https://vikiwat.com/tsifrov-multimer-ms6252a-bg.html
    И ако копа не отговаря на обявения от продавача ще му го върна и ще си искам парите обратно.

    Финландците нали бяха правили тестове на флагманите до -30° външна.
    http://cooperandhunter.com/ua/wp-con...08/Binder1.pdf
    Cooper&Hunter Украина | Тепловой насос Сooper&Hunter уверенно побеждает DAIKIN и PANASONIC в независимом тестировании Финляндии

    Дали са там някакви таблици, при -15° на Дайкин Уруру копа му го дават 2,07, флагманът на Панасоник 1,59; при -30° 1,29 за Дайкин и 1,49 за Панасоник. Това при флагманите за по няколко хилядарки, обикновените щайги кой знае с какъв коефициент ще работят при такива екстремни температури.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1823

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Флагманът на Панасоник под -15°С блъска уруруто, като маче у дирек. Грее са преди уруруто и след панасоника. Вижте тестовете на руснаците, имаше линк някъде. Много се заиграват пиклите с компютрите и таблиците, не различават номинал от максимал. От там идват проблемите. Гледайте топлоотдаването и алгоритъма на дефростите, СОР е само следствие на тях.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1824

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Jack, тези Финландски тестове, само опровергават измишльотините за запазване на мощността на Грее-тата. При Дайкин се доближава до посоченото в сервизното. За Heatcharge не съм се интересувал.
    Mig82 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1825

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Дали е техническа грешка данните на KGTA при -15 ... при старите модели си отговарят спрямо сервизното. Сякаш бяха по-високи но нямам принтскреен от преди време. Ако на максимал 12-та отдава 2кв. ...


    http://www.eurovent-certification.co...1&tri_sens=ASC


    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1826

    Климатици Fujitsu General

    При МХИ, взимат инфото от последната страница на сервизното, което дава ориентировъчна информация. Не взимат данните от таблиците. При МЕ, взимат данните от рекламните брошури, не от сервизните. При Фуджи Nocria, са дали номинал, при LTC и LMC - максимал. При KGTA, 14-ката е с киловат и половина над 12-ката, а разликата им е само 200W максимално топлоотдаване??? При Дайкин Уруру, нито номинал, нито максимал, стойността няма нищо общо с който и да е източник. Пълна каша. Ти би ли се доверил на тази информация, защото аз не. В началото и аз гледах Еуровент, но с времето попаднах на какви ли не глупости, следователно не го взимам на сериозно.
    Този пост е редактиран от rosswen; 06-09-18 в 22:57.
    pulsedriverbg одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1827

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    При KGTA, 14-ката е с киловат и половина над 12-ката, а разликата им е само 200W максимално топлоотдаване???
    Не разбрах , сериозно.



    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1828

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Пичове, аз пак ви казвам, ако толкова искате да знаете в реално време кой колко запазва като стане студено и с какъв коефициент работи, с дебитомер, ватметър и термометър ще ви се реши въпросът, а не като гледате разни изсмукани от пръстите таблици.

    В сервизното на новата Нокрия на Фуджицу, пишеше, че данните в таблицата с мощността при различните външни температури са изчислени на база на максималният капацитет, но никъде не е обяснено как точно са ги сметнали. Така че данните в тези таблици може да са екстраполирани и не се знае колко се доближават до реалните.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1829

    Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Не разбрах , сериозно.



    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Пардон, максималът, при +7, на 14kgta е с 300W по-висок от този на 12Kgta, а при -15, разликата, според Еуровент става 1.3kW повече топлоотдаване, в полза на 14-ката. Как става това, при условие, че машините хардуерно са еднакви? Тази таблица, ми изглежда далеч по-реалистична. Само 160W повече за 14-ката.

    Най-вероятно, на 12-ката са и дали номинала, при тази температура, а на 14-ката-максимала. Абе, пълен бъркоч!
    Този пост е редактиран от rosswen; 07-09-18 в 06:39.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1830

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Не знам къде е по-голяю бъркоч. Хвърли един поглед на номиналите на kgta ... и след това на данните в евровент

    А инак виж какво са дали в сервизното за 12 и 14 lmca при -15, а там 14-та е доста по сериозна от 12 :

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: 24-04-24, 08:32
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе