Страница 126 от 148 ПърваПърва ... 76116124125126127128136 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,876 до 1,890 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1876
    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Максималната консумация при отрицателни темп. спада, принципно.
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Защото и пренагряването(superheat) спада и има опасност да засмуче недоизпарен фреон. При +7 максималната консумирана мощност примерно може да е 2 киловата и при -10 да я ограничат до 1,3 киловата.
    Всичко зависи от големината на външния топлообменник и от дебита на външния вентилатор.
    Я да видим :

    12KGTA : При -7 , COP 3.14 , отдавана 2.21kw ... консумирана 700w.
    При -15 , COP 2.8 , отдавана 2.15kw ... консумирана 760w

    12 LMCA : При -7 , COP 2.43 , отдавана 3.1 ... консумирана 1.27kw.
    При -15 , COP 1.91 , отдавана 2.6 .... консумирана 1.37kw
    При +7 COP 3.92 , отдавана 4kw ...
    консумирана 1.02kw.

    Явно е че консумацията не спада към -15 , някъде по-надоло е към -25 ...

    Недоумявам защо KGTA 7 , 9 , 12 са ги направили с 2kw. отдаване на -15 ... който взема 12'та трябва да е внимателен !
    Този пост е редактиран от Mig82; 08-09-18 в 17:09.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1877

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цепеницата 12LMCA при -15°С я дават при работа на максимал, от там идват разликите с KGTA. Етерията - девятка на Панасоник е на същото дередже, като 12LMCA. Но малко по-ефективна.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1878

    Климатици Fujitsu General

    Аз не смятам, че това са максималните възможности на 12KGTA. Също така, не вярвам, че възможностите и са по-малки от тези на 12LMC, даже обратното. Изглежда машина с голям потенциал. 900W компресор (това са си 50% повече от този на 12LMC) и по-голям, също двуредов топлообменник, дават сериозна заявка за топлеща машина. От Еуровент да си пишат, каквото си искат.
    dodo_pv одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1879

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Като човек ви напише реални наблюдения се почва искал/не искал ; знаел/не знаел.....а се пънкате по някакви сервизни да намерите логично обяснение.

    - - - - - - - - - -

    dodo както винаги напълно безполезен в дискусията. Даже не разбра сарказма с"идженерите".

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    ...На господин Миланов ДайСейк-ая е проектиран да харчи като за десятка, на топли като за десятка, да създава комфорт като за десятка и всичко това в помещения за десятка.
    Не виждам драма
    Това сериозно ли? Мога да разкажа малко.

    - - - - - - - - - -

    mimojef, специален поздрав. Това в 3 часа посред нощ как ти се струва. Случва се след дефрост. Бях официално предупреден.
    https://youtu.be/XOm-AwLYWRM
    Този пост е редактиран от milanov; 08-09-18 в 18:08.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1880

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Драги Миланов, не, че този ми пост за теб ще да е по-полезен от предходния ми, но компресорът на клипа не се развърта до максимал, а някъде до или малко над номинал Не, че има някакво значение, но да го отбележа за протокола. Работата на компресора е завидно добра, може би е единственото нещо по цепеницата ти, което е със сигурност 100% наред. За другите атрибути не е много ясно.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1881

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    rosswen , dodo , Нещо не ми се връзва за 7kgta да дават на максимал , а за 12-та на някъква по-ниска сройност ... така като гледам това си е една и съща машина 7-9-12 с бутнати дебити.
    Този пост е редактиран от Mig82; 08-09-18 в 18:46.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1882

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Към dodo
    Да, на 16-та е същият компресор и сигурно вдига 30% повече какафония. Не им завиждам на притежателите. Да приемеме ли че ако се чува компресора през две преки значи е нормално.

    П.П.
    З**би моите клими, кажи нещо за запазването на ефективност при ниски температури, ама от лични наблюдения не от предположения.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1883

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    rosswen , dodo , Нещо не ми се връзва за 7kgta да дават на максимал , а за 12-та на някъква по-ниска сройност ... така като гледам това си е една и съща машина 7-9-12 с бутнати дебити.
    Външният топлообменник на 12-ката е с по-голям обем. Това, за което говориш, го прилагат повечето от големите производители. Един и същи хардуер за 7-ца и 9-ка, че понякога и за 12-ка. И примери мога да дам, ако желаеш. Приятелски бих те посъветвал, да не се осланяш чак толкова на този Еуровент, доста грешки съм хващал, както многократно споменах. Гледай "карантията" на машината и отзивите от предшестващите модели. Аз лично, бих изключил 9-ката и 14-ката, ако трябва да избирам клими от тоя модел. Еднакъв хардуер на 7 и 9-ка, както на 12-ка и 14-ка, с минимални разлики в максималното топлоотдаване. Не искам да ангажирам с мнението си.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1884

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    В евровент съм хващал разменени таблични стойности между девятки и 12-ки. Повече грешки съм откривал из сервизните на Тошиба, отколкото в евровента. Но такова чудо, каквото е постнал миг82, не бях виждал! Тотална липса на редактори и стандарти. Да се чуди човек, какво да купи!

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1885

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    14-та е с друг компресор. Аз бих включил само 7-та до 20кв. помещение. Но въпросът е как не са ги развъртяли повече по големите , ако евровент бърка-дано. Съмненията ми са повече към новия фреон отколкото към хардуера. Просто коментираме , по принцип повече от такава 7-ца не нужна до 18 че и 20кв. жилищна стая.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1886

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Фреоните R32 и R410A са с минимални разлики, сбъркали са номинал и максимал. Ако хардуера е еднакъв и количеството (теглото) на фреона трябва да е едно и също. По-малко количество фреон означава или по-тънки тръби, или по-малки по обем топлообменници. И двата варианта рязко свалят ефективността при отрицателни температури / топлопреноса.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1887

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Към dodo
    Да, на 16-та е същият компресор и сигурно вдига 30% повече какафония. Не им завиждам на притежателите. Да приемеме ли че ако се чува компресора през две преки значи е нормално...
    Това, на клипа, не би трябвало въобще да се чува в стаята или на съседната тераса. Освен ако не си го боднал на трегер и терасата ти не играе ролята на рупор. Ако не можеш да му намериш място, тури му поне едни тампони! От години ти е в мензис

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1888

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Е може ли във всяка тема да се упоменава климатизатора на Миланов, ай сектир.....
    dodo_pv, bobovo, milanov и 2 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1889

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Обозначения в евровент.
    Total heating capacity , аз го разбирам като максималната отдавана мощност в режим отопление ... никъде не се споменава номинал , то не виждам и за какъв номинал ще става дума при -15 и как ще го хванат:

    Total cooling capacity, Pc [kW]
    Heat removed by the air conditioner from air per period of time.

    Heating capacity, Ph [kW]
    Heat supplied by the reverse cycle air conditioner to air per period of time.

    Effective power input, Pe [kW]
    Average electrical power input to the unit, within the defined interval of time, obtained from:
    - the power input for operation of the compressor and any power input for defrosting
    - the power input of all control and safety devices of the unit
    - the proportional power input of the conveying devices (e.g., fans, pumps) for ensuring the transport of the heat transfer media inside the air conditioner.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 09-09-18 в 13:28.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1890

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Mig82, погледни следните таблици:


    Абстрахирай се от марки и модели.
    Типичен пример за таблици, показващи промяната на номиналната мощност, в зависимост от външните условия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: 24-04-24, 08:32
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе