Страница 86 от 148 ПърваПърва ... 3676848586878896136 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,276 до 1,290 от общо 2218

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1276

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    от 3 години не съм го профилактирал ,миналата година го пръснах с ония японските спрейове без да го разглобявам - файда от тях няма както виждаме .. помещението е хол с кухненски бокс ,готви се и това влошава нещата ..

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    25
    #1277

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте! Преди три дни купих Fujitsu ASYG12LUCA. В магазина ме убедиха, че климатика е произведен в япония, на етикетчето с данни пред климатика също пишеше страна производител япония. На следващия ден го монтираха, но след като разгледах документацията останах малко неприятно изненадан, на един от документите пише, че вътрешното и външното тела са произведени в кнр. Някой има ли информация, какво е качеството на климатика, какъв е компресора, неприятното в случая е, че грубо заблуждават клиента, ако знаех щях да се замисля дали да купувам. Благодаря предварително!

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1278

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Всичкото Fiji, Fijitsu, General се прави само в Китай. Качеството си е добро и отговаря на класа на машините.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1279

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    milonas , лъжата в България е превърната в национален спорт. Всичко това става с мълчаливото съгласие на вносителите.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1280

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    milonas , лъжата в България е превърната в национален спорт. Всичко това става с мълчаливото съгласие на вносителите.
    Ако питаш мен даже не е мълчаливо съгласието (и на вносителите и на производителя), на база нещата, които можеш да намериш в кашона на външното тяло на някои от трите марки...

    made in prc.jpg
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 07-06-15 в 12:37.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    25
    #1281

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Обаждах се на вносителите, от там ми потвърдиха че е "японски", прави и впечатление, че никъде по самия климатик не пише къде е произведен. Явно усърдно укриват тази информация от клиента. Проблема е, че откровено лъжат клиентите за държавата производител. В магазина ми казват, дайкин китай, панасоник китай, фуджитсу джапан.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1282

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    баахахахаха те за японския пазар не са произведени в япония камо ли за нашия ..

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #1283

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Китайски е ,но за 1400лв е добър.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1284

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Е фирмата в която е произведен е японска, там (в Япония) е седалището й и адреса на управление.Заводът в който е произведен е на същата фирма, но е ситуиран на територията на Китай.

    Ха сега кажете, японски ли е климатикът или китайски...?

    Лъже ли вносителят или ви казва истината...?

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1285

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от milonas Виж публикацията
    Обаждах се на вносителите, от там ми потвърдиха че е "японски", прави и впечатление, че никъде по самия климатик не пише къде е произведен. Явно усърдно укриват тази информация от клиента. Проблема е, че откровено лъжат клиентите за държавата производител. В магазина ми казват, дайкин китай, панасоник китай, фуджитсу джапан.
    Вярно е, че масово лъжат за страната на произход.

    Панасоник вече втора година не произвеждат климатици в Китай. Дайкин напоследък се ориентираха към Малайзия и Чехия (разбира се с 99% китайски части).

    Фуджицу, Дженерал и Фуджи винаги са били и винаги ще бъдат китайски.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Е фирмата в която е произведен е японска, там (в Япония) е седалището й и адреса на управление.Заводът в който е произведен е на същата фирма, но е ситуиран на територията на Китай.

    Ха сега кажете, японски ли е климатикът или китайски...?

    Лъже ли вносителят или ви казва истината...?
    Зависи как е зададен въпроса Ако вносителя не лъжеше, защо чопли лепенките от климатиците? Ако самият производител не лъжеше, защо изобщо оставя шанс на вносителите да чоплят лепенки?

    Иначе, доколкото си спомням (за всяка държава принципно е различно), но според европейските норми, за да кажеш, че "нещо" е произведено "някъде" то поне 60% от придадената стойност трябва да е получена на територията на въпросната страна.
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 07-06-15 в 20:50.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    25
    #1286

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Не става дума за класа на климатика, на парно съм, ще го ползвам основно за охлаждане и някой ден в годината за топло, преди да пуснат парното евентуално, дори не става дума за качеството, проблема е, че нагло лъжат клиента за производството. Мисля, че отдавна сме европейски съюз и тези практики трябва да са забравени. Защо, ако няма проблем с качеството страната производител се крие?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1287

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    няма проблем с качеството .. лъже се ,защото в БГ китайско се асоциира с некачествено менте просто защото масово такива стоки се внасят ..

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1288

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Идеята не е, че машините са лоши. Идеята е защо трябва да се лъже клиента? Аз продавам от същата марка, без да се налага да лъжа. Просто казвам, машината е произведена в Китай, но си заслужава парите. Разбира се, търпя и негативи. Обажда се някой, пита къде е произведена машината. Казвам в Китай, ааа ще взема от (повтаряйте след мен), там са японски.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    25
    #1289

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    В същия магазин единия модел на фуджицу е представен за китайски, другите по скъпи японски, става дума, защо заблуждават хората, за сега няма да кажа, кой е магазина, нито кой е вносителя, дразни ме отношението към клиента, Правят ме на глупак! В България селяци много, защо трябва да позволяваме да лъжат всички?

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1290

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Какво има да казваш кой е вносителя, при положение, че официалния вносител за фуджицу е пингвин, за дженерал е булклима, а за фуджи е темпекс. Останалото са полулегални паралелни вносове, извършвани от 2-3 небезизвестни фирми.

    Няма клиенти, които ще се зарадват, че ги лъжат, но просто сляпо вярват на всякакви глупости, които са чули от този и онзи и затова въпросните марки успяват на пазара.

    За пример Панасоник е една от марките, които не се научиха да лъжат. Нито производителите, нито вносителите. Това е и една от причините да не продават колкото останалите, макар че голяма част от продуктите им, в частност термопомпите и професионалните климатизатори са много по-добри от останалите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 18:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 26-11-21, 00:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе