Страница 85 от 148 ПърваПърва ... 3575838485868795135 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,261 до 1,275 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1261

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    студеничко си е да ,сутринта беше -10 ,сега е -9 .. LCC го бях намалил за през ноща на 20° ,гледам сутринта похарчва 380 вата моментен .. вдигнах го на 23 - постигна ги за около половин час без да си дава много зор едва вдигна до номинал ,сега се е кротнал на около 600 вата
    Svetste одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1262

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Колега в колко кв. е машината

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1263

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    около 27 ,север-запад ново строителство .. отдолу не топлят макар че се живее ,скръндзи са

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1264

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Имах предвид колегата ми съгражданин от Варна.Ианче под нас пък топлят ама имат изолация на тавана си с 10 см вата и много топло не идва при нас .

  6. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #1265

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    А ,помещението не е голямо-20кв.със скос.Обаче-не живее и никога не е живял никой под мен.На последен етаж съм .Ново строителство(оставили са си ръцете...) 3 ПРОЗОРЕЦА и съответно толкова външни стени -изложението само е ок-запад ,югозапад .Имам външна изолация,но не и вътрешна) дограмата -когато задуха вятър с/у нея започва да свири....да продължавам ли !? До този момент 2 климатика се провалиха в това помещение.Разбира се има много какво да правя ,за да излоирам помещението подобаващо,но това,че не се живее под мен и над мен -няма как да поправя Мидейката ,милата се налагаше да я поливам с кофи гореща вода,за да размрази при – 10.Че то отиваше повече ток за топла вода от бойлера С малко думи ще кажа :Най-после се стоплих с този климатик Догодина нова дограма и вътрешна изолация и ще заспи работата
    Този пост е редактиран от martosblack; 07-01-15 в 23:30.
    mirandi одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1266

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Като изолираш качествено, съвсем ще се родиш.Серията LUC и по-конкретно 12-ицата си е много добра машина на сносна цена.В общи линии може да се приеме, че е много добра машина на невисока цена, която си върши много добре работата.В момента гледам в БУЛКЛИМА е на цена 1420 лева, което си е много добър избор, от където и да го погледнеш.
    martosblack и JOKVN харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1267

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Като изолираш качествено, съвсем ще се родиш.Серията LUC и по-конкретно 12-ицата си е много добра машина на сносна цена.В общи линии може да се приеме, че е много добра машина на невисока цена, която си върши много добре работата.В момента гледам в БУЛКЛИМА е на цена 1420 лева, което си е много добър избор, от където и да го погледнеш.
    Тази цена беше до края на 2014г сега явно не са сменили цената в сайта. Защото на ценовите беше упоменато че срока е до 31.12.14г

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1268

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    А, възможно е, това не съм погледнал.Ама и на другата цена според мен пак е добър избор за това, което може, в сравнение със сходни машини.
    avast3 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1269

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Ами сега дори поръчах ЛУ и промо цените за сега са още активни.
    mirandi одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1270

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    ще има обновление на Nocria S тая година ,дистанционното много ми хваща окото :
    estqwerty, Mega, mirandi и 1 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #1271

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Понеже темата е за впечатления, а аз реших да споделя, ще напиша тук: От 7 години 2 климатика Fuji 12 LCC ни топлят тухлите 85м2 западно средно изложение с PVC дограма срещу около 300-400лв на сезон. Повече от доволен съм. Ако някой иска да пита нещо - насреща съм.
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    17
    #1272

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Да споделя и моите впечатления от 12 LMCA. 15 кв. изолирана външно спалня с PVC си я топли, НО външното тяло се обледява на ивици. Така е разположено, че имам възможност да го наблюдавам. Падам си педантичен и съм му монтирал енергометър. При външна температура до -5 разхода му е в порядъка на 300 - 500 W/h. Това разбира се е при осигурена 24 часова работа. Като цяло не мога да кажа, че не ме стопля, но така, както е монтирано външното тяло без тампони (макари перфектно нивелирано) си предава вибрациите по панела, особено като е по-студено и тампоните на компресора са се вдървили и работата му е значително по-твърда. За ивиците изчетох абсолютно всичко, което успях да открия, защото не ми даваше мира. Като цяло шанса да е липса на фреон е пренебрежимо малък, поради това, че все пак топли и поради това, че климатизаторът е прясно монтиран. Някъде казват, че има връзка с двойния топлообменник и че на местата на ивиците са изходите, т.е. там температурата в режим отопление е по-висока и затова не заскрежава. Това също ми се струва най-малкото нелогично инженерно решение. За да допълня впечатленията си ще призная, че във дори леко влажно време си обледява, добре, че дефроста му е перфектен, както откъм точен момент на стартиране на функцията, така и откъм продължителност. Осезаемо движение на фреон при 4.20 м тръбен път почти липсва Като цяло съм доволен, но заради горчивия привкус от тези ивици, които не ми дават мира ако е така при всички 12 LMC не бих го препоръчал

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    6
    #1273

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Аз съм със 14LMCA от 20 ноември 2014 и с него отоплявам хол и северна спалня които са ми преходни общо 31 кв.м. Дограмата ми е ПВЦ апартамента е тухлен старо строителство.Естествено в спалнята температурата е около 2-3 градуса по ниска отколкото в хола където е климатика.В най студените дни при -5 до-10 машинката си работи добре и не съм забелязал външното тяло да се обледява на ивици както при теб.Когато ми го монтираха поисках да ми сложат тампони но момчетата ми казаха че новите модели климатици нямали нужда от тези тампони,не бях на тяхното мнение но пак не ми ги сложиха.....общо взето съм доволен а и сметката за ток ми падна със близо 100лв от предната година когато се топлехме със маслен радиатор

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1274

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    12LCC го тръшна една профилактика в тоя топъл ден че много мръсен беше вътре .. подмених потракващата му втулка с такава от Мидея ,добре е да се знае ,че са абсолютно еднакви само гумения тампон е различен .Страшна кал изтече от турбината след като я напръсках 2 пъти с обезмаслител .Топлообменника също светна.
    Току що разглобен :
    WP_20150226_011[1].jpg
    Тука току що сглобен и пуснат на FAN да се подсуши добре :
    WP_20150226_012[1].jpg
    Цялата процедура ми отне около 2 часа ,2 флакона обезмаслител и малко веро .

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1275

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    За колко време е събрал тая гняс?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: 24-04-24, 08:32
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе