Страница 89 от 148 ПърваПърва ... 3979878889909199139 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,321 до 1,335 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    58
    #1321

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Защото стигайки температурата пуска по малко ток към компресора с цел икономия.

    Нищо му няма,ползвай си го спокойно всички инвертори са така,само пускай вентилатора на Ауто или нещо по тихо за да няма дискомфорт от по студения въздух...

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    5
    #1322

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    ок, мерси за разяснението!

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #1323

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте,Фуджицу 12LMCA-на 2,3,4 авто и паурфул,се едно работи на еднаква степен турбината,духа с еднакво силно,само на 1 степен духа по-слабо,без значение каква температура е зададена!Защо така,и когато е на авто,дори като си достигне зададената темп.вентилатора не утихва,а духа силно хладен въздух,което е неприятно!

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    6
    #1324

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Препоръчително е да се използва автоматичен режим на вентилатора,относно опцията Режим мощен(powerful)климатика работи с пълна мощност с цел да се достигне бързо желаната температура и когато това стане функцията се прекратява автоматично или пък са изминали 20 минути от нейното начало.Обикновено на 7-8 минута се достига желаната температура или поне при мен е така-моя климатик е14LMCA.Духа хладен въздух защото вече е достигната желаната температура и климатика само я поддържа,такъв е принципа на инверторния климатик.Ако климатика изключи то температурата в помещението е станала по висока от зададената.С постоянното духане се свиква с времето а ако нощем ти пречи има опция за сън.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #1325

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    За цената си е добра машината. Зимата работи добре, екстри няма. Ако се иска нещо по-добро отивате на MHI 63ZM-S, там обаче цената е друга.

    Здрасти,
    най-накрая ми го монтираха. След толкова много четене се бях наплашил за шумове, веене и т.н. :-)
    впечатления от първия ден:
    огромни са и вътрешното и външното тяло. Сигурно съм с най-големия климатик в квартала :D
    никакви дразнещи шумове не съм доловил.
    Въпреки, че мястото на вътрешното според мен е най-неоптималното от трите възможни работи абсолютно ОК и си постига равномерна темп без да се усеща дразнещо духане там където се седи в хола.
    Явно ще върши работа. Факт - няма грам екстра, но това не е изненада. Искаше ми се да има плазма, йонизация, uv лампа и самопочистващи филтри, ама прецених да не давам +1000лв. Ще взема да си купя отделен уред за пречистване може би.. Ама още една кутия да се пречка.. И още една духалка - сигурно затова ги оценят толкова скъпо като вградена екстра в климите, защото спестяват място и допълнителни източници на течения.
    При мен имаше особеност, че вътрешното тяло е на стена с лек вдлъбнат овал, но в крайна сметка го сложиха.
    Монтажниците бяха ОК, културни и внимателни, но със сигурност не перфекционисти, каквито съм забелязал, че има тук.
    Може би идва от това, че 95% от работата на фирмата е индустриални клиенти като дейта центрове и други и там предполгам други неща са важни в сравнение с монтаж в частно жилище. Въпреки, че съм доволен със сигурност следващия път ще се доверя на някой от тук. Твърдо смятам, че трябва да се поощрява перфекционизма и вниманието към детайлите. :-)
    Забележки към монтажа:
    - запълниха дупката с пяна. Тук се шири мнението, че е лоша практика, защото би могло да смачка тръбите - на мен ми звучи абсолютно логично, но според тях са глупости. Оставих ги да я напълнят, защото нямаха с какво да я замажат иначе.
    - можеше доста по-хитро и креативно да се подходи към вдлъбнатата стена, но те по-скоро приложиха груба сила :-) Не че нещо много по-различно щеше да се получи, не очаквам и странични ефекти, но все пак се връщам на въпроса с перфекционизма..
    tony34al одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1326

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Перфекционизмът е черта на характера, не може да се вмени за съжаление. Ако можеше, щеше да е страхотно...
    Mega и bagerista9 харесват това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    6
    #1327

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    При мен запълниха дупката със някакъв специален пластелин и отвън сложиха пластмасови тапи за по естетичен вид.
    Този пост е редактиран от алексей; 30-10-15 в 10:42.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #1328

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    При мен с нищо,оставиха я да зее и аз я запълних с гипс.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1329

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Има си нискообемна пяна с разширение до 10-15% за целта.Това, че си ползват стандартната монтажна е в минус за монтажниците.
    bagerista9 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1330

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Откакто ми се повреди съчмата на една пяна и пона да не спира не ги ползвам вече доста години си подмазваме с гипс става си перфектно.
    Mega одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #1331

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Перфекционизмът е черта на характера, не може да се вмени за съжаление. Ако можеше, щеше да е страхотно...
    Работодателите знаят най-добре :-)
    AC_From_Hell одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    2
    #1332

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте, решил съм да закупя два климатика Fujitsu General.
    Интересува ме компресорите на ASHG12LMCA/AOHG12LMCA и ASHG09LMCA/AOHG09LMCA еднакви ли са?
    Топлообмениците на външните тела какви са и как се справят зимата...?

  16. Junior Member Аватара на Claire
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    75
    #1333

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от nigri Виж публикацията
    Здравейте, решил съм да закупя два климатика Fujitsu General.
    Интересува ме компресорите на ASHG12LMCA/AOHG12LMCA и ASHG09LMCA/AOHG09LMCA еднакви ли са?
    Топлообмениците на външните тела какви са и как се справят зимата...?
    http://www.fujitsuklime.com/wf-doc/f...cal-manual.pdf

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    2
    #1334

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Благодаря ти, Claire. Явно на 9-ката компресора е друг и като поразпитах излиза, че е кекав и е доста скъп. Вярно ли е? Топлообмениците на 9 и 12 едноредови ли са или двуредови ?

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1335

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    9ка едно 12двуредов

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: 24-04-24, 08:32
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе