Страница 59 от 148 ПърваПърва ... 949575859606169109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #871

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Проблемът не е в компресорите, а в пусковия кондензатор, който по дефолт е китайски боклук, с неясен капацитет при ниски температури! Промищлените компресори са трифазни.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #872

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    кондензатора се знае точно какъв е :
    FakeCapacitor.jpg
    dodo_pv одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #873

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Е, този не е точно от тези, за които по-горе споменах, но имах нещо подобно пред вид

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,409
    #874

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Здравейте,
    Извинявам се, ако не съм улучил темата!
    Откъде могат да се закупят комплект филтри за почистване на въздуха (катехинов и с отрицателни йони) за General ASHA-12LGC? Според упътването part numbers са: UTR-FA16 и UTR-FA16-2.
    Евентуално и ориентировъчна цена на лични, ако е възможно!
    Климатика навърши 3 години, а и оригиналните филтри вече са изпрани няколко пъти, въпреки написаното в упътването.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #875

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    ... От вносителите: Булклима, Пингвин, Темпекс. ... ако мен питаш, забрави за тези "филтри", пълен майтап са.
    Giggio, genagold1, bobovo и 2 други харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #876

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Здравейте,
    Спрял съм се на:
    Fujitsu AWYZ 14LBC NOCRIA за 25 кв.м. (60 куб.м.) хол-кухня, външна изолация, изолация таван 8см. каменна вата, изолация под 1 см. фибран, дограма Salamander-Brugman 5 камерна, троен стъклопакет с К стъкло, източно изложение;
    Fujitsu ASYG 09 LTCA за 11 кв.м. (27 куб.м.) спалня, външна изолация, изолация таван 8см. каменна вата, изолация под 0.5 см. фибран, стена калкан с вътрешна изолация 5см. каменна вата, дограма Salamander-Brugman 5 камерна, троен стъклопакет с К стъкло, източно изложение;
    Fujitsu ASYG 09 LTCA за 14-16 кв.м. (36 куб.м.) детска стая, външна изолация, изолация таван 8см. каменна вата, изолация под 0.5 см. фибран, стена калкан с вътрешна изолация 5см. каменна вата, дограма Salamander-Brugman 5 камерна, стъклопакет с К стъкло, западно изложение.

    Трите стаи излизат в Г-образен коридор около 7 кв.м. (17 куб.м.), за отоплението на който ще разчитам на отворените врати на 3-те стаи с климатици (техните резерви). В коридора са и вратите на банята и тоалетната.
    Според вас, правилен избор ли съм направил или ще ми препоръчате по-добър?
    Този пост е редактиран от kocede; 26-07-13 в 11:16.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #877

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Добре си се ориентирал, само дето НОКРИЯ-та ще е прекалено мощна за тези 60 кубика при тази изолация.Може да го замениш с 12LTC.За спалнята 9LTC също е доста мощен, но слиза до 21дб, та няма да има проблем, ще го караш само на КУАЙЪТ.
    Mega одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #878

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Не разбирам кое и е доброто на ориентацията. Първо, рискът от мултиплициране на някакъв конструктивен или софтуерен проблем е двойно по-голям, ако и двата кондиционера са един и същ модел и от една и съща серия. Второ, тези леки външни тела няма да са особено тихи при отопление, което не е особено добре за спалня. Трето, за същите пари се намират панасоници, които са по-тихи, по-ефективни при ниски температури и не са китайски. Аз бих се замислил. Дано да съм бил полезен.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #879

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Надявам се, че си виждал как работи LT.Не знам друг модел за Европа освен FH с такава отоплителна мощност.Специално ПАНАСОНИК изобщо не им е конкурент.И колко са леки външните - едното е 33 кг, другото е 40 кг.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #880

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Правилно сте се ориентирали.Може да помислите и за тошиба супердайсекай за двете малки стаи.

    За голямата стая-хол мисля беше може да монтирате и тошиба супердайсекай 6 или 6.5 -новата версия 13--ка с мощност до 7.7 кв в режим отопление.

    В размките на тези климатици избора е напълно по ваши предпочитания.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #881

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    @edi1, помещенията са му малки и добре изолирани. Не му е необходима голяма отоплителна мощност, а добро топлоотдаване при ниски температури. Тук не говоря за голямото помещение и нокрията. Що се отнася до девятките на Фуджицу, не смятам, че са по-добри от малайзийските панасоници, в никакъв случай.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #882

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Погледни сервизното на LT -то и запазването на мощноста при отрицателни температури . Къде ги тея панасоници .

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #883

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Како казвам голяма отоплителна мощност, имам предвид при -15 и надолу, не при +7.LT има много по-добри показатели при отрицателни температури в сравнение с 99,5% от другите европейци.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #884

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    @edi1, помещенията са му малки и добре изолирани. Не му е необходима голяма отоплителна мощност, а добро топлоотдаване при ниски температури. Тук не говоря за голямото помещение и нокрията. Що се отнася до девятките на Фуджицу, не смятам, че са по-добри от малайзийските панасоници, в 1
    никакъв случай.
    1. Ще отваря вратите към коридор.

    2.не знаете в кой район на България е жилището което ще се отоплява и до какви отрицателни градуси падат температурите зимата там.

    3.не знаете каква е желаната за поддържане температура зимата, може да е 24-26 градуса.

    4.изолацията не създава топлина и не топли, тя само задържа вече създадената от климатиците или други уреди топлина.Генерални изводи при такава оскъдна информация не са разумни, защото дори климатиците да са преоразмерени на семейството му ще е топло, но ако са с малка мощност на семейството му ще е студено.При избор от 2 "злини" разумното е да се избере по-малката от тях.

    5.Оразмеряването се извършва не само по квадратура и изолация на помещението, а при знание за външните температури зимата за съответния регион и желаните за поддържане вътрешни температури.


    6.Риска от "мултиплициране" на софтуерен или конструктивен проблем досега трябваше са се е проявил, тъй като първите такива модели се монтират в България поне от есента -зимата на 2011 година: https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post525024 -досега и при най-тежката зима(2011-2012 година) от 30 години насам, тези конструктивни дефекти да с е бяха проявили и все някой-потребител, търговец или техник щеше да се оплаче досега.

    7. Панасоник са "непобедим шампион" през последните 10 години по "конструктивно-софтуерни проблеми "( КОМПРЕСОР ЗА PANASONIC 12DKE) чието ехо "отзвучава" последните 7 години и убедително водят всички останали японски производители на климатици, включително и фуджицу ...
    Този пост е редактиран от justify; 26-07-13 в 15:53. Причина: поправяне на разменени букви в думи водещо до неправилен правопис

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    73
    #885

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    @kocede Аз от два месеца см със 12LT просто е перфектен държа го на 24-25гр едвам се чува че работи
    не съм го тествал зимата ,но според мен този климатик за 12ка ще сложи доста 18ки в горния си десен джоб
    също така е много красив за мен този климатик за 12 ка няма конкуренция.
    Aleksandars одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе