Страница 69 от 148 ПърваПърва ... 1959676869707179119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1021

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от boje Виж публикацията
    Не си спомням да си ми давал пари, но мога да те черпя едно.
    приятел............без лоши чувства,ма по-добре НИДЕЙ като не разбираш или не искаш да разбереш нещо-объркваш хората.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #1022

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Това си е лично мое мнение и не задължавам никого с него.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    39
    #1023

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от boje Виж публикацията
    От няколко дена в спалнята спонсорирам ЧЕЗ с един адакс. Няма място за сравнение с бръмчилника LGC от към шум и не пука, като партизанин на разпит е. Две зими издържах, ама клима в спалня по време на сън вече не.
    Аз да ти кажа разполагам с този модел https://www.technomarket.bg/products...-nsb-e12ek-ua3 Посредствен инвертор,спя в същата стая и досега е пукал точно 2-3 пъти!Не е от най-тихите,но изобщо не ми пречи на съня!Явно въпрос на вкус....

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #1024

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    За Fujitsu тишината има написано много . Ако беше сложил примерно MHI още щеше да си го ползва а не да е разочарован изцяло от климатиците ...

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #1025

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    justify , съгласен съм че КОП-а при температури над +7 градуса(там където се мери по спецификация) е по-висок, ама КОП 10 при зададени 22 градуса в стаята ...
    Има и нещо друго - където климатикът има висок КОП(при високи външни температури) то не ти трябва много енергия за да стоплиш стаята. В смисъл при 15 навънка да кажем ти трябват 5кВ да стоплиш. КОП-а е 5, значи ползваш 1кВ, икономия 4кВ. Ако навън обаче е -10 и на теб ти трябват 21кВ за да стоплиш, а КОП-а ти е 3 си спестил 14кВ. Е какво излиза, че голямата икономия е когато ти трябва много енергия, т.е. като е студено, а тогава КОП-а е нисък.

    за SCOP-а представа нямам как точно го смятат (не като идея, а като конкретна сметка). Може като пералните дето харчели 6 кубика вода на година.
    Аз с моите двама хубостника сравнявайки изгорените киловати за отопление 2010-2011 с 2012-2013 зимите, че бяха горе долу еднакви температури, докарвам SCOP към 3 при 21-22 градуса в стаите.
    И на двата ми климатика КОП-а при 7 градуса е над този условен SCOP от 3 дето го смятам.

    За мен това с SCOP-а е врътка на производителите. В един момент КОП-а стигна върха и за да може числото да катери нагоре почнаха с SCOP-овете, пък кои видял, че има S отпред, кой не видял ... И някой климатици след преминаването от COP на SCOP взеха че от B станаха A клас.
    Знам че ще кажете че има регулация на ЕС, ама ...

  7. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #1026

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    То се знаеше ,че ще има много объркани хора-клиенти след преминаването към сезонния коефициент.Каква е била идеята на производителите и ЕС можем само да гадаем.Наша грижа е да разясним на клиентите какво означава това и как се измерва,за да се получат тези високи стойности.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1027

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    justify ...За мен това с SCOP-а е врътка на производителите. В един момент КОП-а стигна върха и за да може числото да катери нагоре почнаха с SCOP-овете, пък кои видял, че има S отпред, кой не видял ... И някой климатици след преминаването от COP на SCOP взеха че от B станаха A клас.
    Знам че ще кажете че има регулация на ЕС, ама ...
    Твърдението за преминаване от по нисък в по-висок клас е невярно.Досега отчитането не беше реално, тъй като не отчиташе температурите в отделните климатични зони на Европа.Ние попадaхме и попадаме сега според новата директива в най-студения климатичен регион/пояс. Сега се отчита реалният коефициент на преобразуване във всеки климатичен пояс според данните събрани от метеорологичните институти .От 2013 год. SCOP "A" e от 3.4 до 4 коефициент.Последователно се въвеждат "А+", "А++" , "А+++" през 2015, 2017, 2019 години. След 2019 година SCOP ще е със следните "А" обозначения : "А", "А+" , "А++" и "А+++" .За всеки две години има етикет който ще се "прилага" поставя на продаваните климатизатори и като последният етикет въвежда от 2019 година SCOP "А+++" и от 1 януари 2019 година нататък ще остане последният етикет от точка 1.4 на приложение III.Третата колонка със синьо квадратче се отнася за нашата държава(климатичен регион) и гледаме SCOP само в тази колонка.Според следните таблици и климатични пояси/региони" eтикетирането е както следва от 2013 година :

    етикети климат&#10.jpgетикети климат&#10.jpgетикети климат&#10.jpgетикети климат&#10.jpgетикети климат&#10.jpgетикети климат&#10.jpgетикети климат&#10.jpg


    Все пак винаги можете да "коригирате" "грешката" която сте допуснали- просто продайте климатиците и преминете на друг вид отопление.
    Този пост е редактиран от justify; 21-11-13 в 15:45.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    20
    #1028

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Някой има ли опит с климатик Фуджитсу Асиа 12 - инверторен - дали може да се преправи на термопомпа? Искам да загрява вода за две алуминивеи радиаторчета за 2 малки стаи по около 12 кв.м. всяка. Не ми харесва отоипленитео с климатик, а го имам наличен и искам да го преправя в малко парно.
    Специалисти ми казха, че не се знае след преработката как ще работи електрониката и дали няма да се обърка нещо.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1029

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Преработка сигурно ще се намери кой да направи(да ви вземе парите), но въпросът е там, че според мен няма да топли и да загрява достатъчно радиаторите за да отоплява защото няма вдига достатъчно температура на водата .Термопомпите въздух-вода се най-ефективни с подов вид отопление, което предполага прекарване на тръби в пода...

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #1030

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Твърдението за преминаване от по нисък в по-висок клас е невярно.
    Ами моето добиче FTX60GV е с КОП - 3.43 и го водеха B, сега гледам е с SCOP 3.74 и го водят A.

    Не знам откъде ги извади тези данни при теб но това дето аз виждам из нета е че едно време 3.60>= COP > 3.40 е било B, сега 4.0 >= SCOP > 3.4 е A.
    К'во да ти кажа - този моя климатик откак съм го взел - цената му се вдига, от клас B стана A. Страшни еквилибристики падат. Ама така е - жените искат клас А (не че знаят какво е) и ето EC им дава клас A.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1031

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    SCOP не е = на COP. COP e "статичен" показател за +7 външна и +20 вътрешна без изобщо да се отчита климатичния регион.Сега видно то етикетите и директивата SCOP варира съобразно климатичния регион което е равносилно на външните температури в този регион.

    Няма място за сравнение/съпроставяне на двата критерия.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1032

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    ами то +7 си е +7 независимо от климатичния регион .. за други градуси си има сервизно .. сега стана объркващо за масовия потребител

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1033

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Аз имам следния въпрос: Имотът ми има 130 кв. м площ, разхвърлена на три етажа, със средна височина 2,70 метра, като не включвам изобщо външните коридори и стълбища. Енергото ми разрешава 13 kWh номинална консумация. Ако не ползвам осветление и топла вода, каква кубатура бих могъл да отоплявам с тази мощност, ползвайки конвектори? Няма възможност за локално парно, ако някой се интересува от такава опция. Ко прайм?? За жегите през лятото ще попитам по-късно

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #1034

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    По старата формула 1кВ на 10 квадрата, тамън си топлиш 130м2 с 13кВ. Даже така както са едно над друго и с по-малко ще се стоплиш.
    Ама ако трябва на всеки 13м2 да изръсваш по едно 2000 лева за климатик - бая инвестиция ще дойде

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1035

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    А колко ще струват конвекторите с управлението? Топла вода ще трябва да си сгрявам на двора с дърва, да си светя със свещи и да слушам радиоточка. Ебати комфорта, ебати чудесията...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: 24-04-24, 08:32
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе