Страница 60 от 148 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #886

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ... Второ, тези леки външни тела няма да са особено тихи при отопление, което не е особено добре за спалня. Трето, за същите пари се намират панасоници, които са по-тихи, по-ефективни при ниски температури и не са китайски. Аз бих се замислил. Дано да съм бил полезен.

    Чудя се само колко LTC модели видя и поне направи ли си труда да прочетеш преди да пишеш? Външните тела на LTC са по-големи и от тези на Нокрията? Panasonic, дори и "топ" моделите им, изобщо не са в този клас.
    edi1, VeleV.Klima и Aleksandars харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #887

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Винаги съм се чудил как може хора, които не са виждали даден климатик през живота си, да се опитват да дават каквито и да е било оценки за работата му. Целта на форума е да се дава обективно мнение, с което да се помага на питащия, а не да си говорим колкото да не заспим.
    П.С. LTC-то си е топ машина, рамо до рамо с Дайсейкай, така че изборът е перфектен.
    Mega и vale2901 харесват това.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #888

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Извън темата - във форума винаги се появяват от време на време "знаещи"... Просто се абстрахирайте от тези мнения и четете тези от които ще добиете полезна информация.
    Колкото до LTC-то. Подкрепям колегите, че този модел си е една много добра машина.
    Giggio, diksanal и Mega харесват това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #889

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Чудя се само колко LTC модели видя и поне направи ли си труда да прочетеш преди да пишеш? Външните тела на LTC са по-големи и от тези на Нокрията? Panasonic, дори и "топ" моделите им, изобщо не са в този клас.
    Не. Миналата пролет тръгнах направо да го купувам, беше в ценовата листа на приятел, търгуващ и с тази марка. По негов съвет се преориентирах и започнах да чета.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #890

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Не го познавам този човек (твоя приятел), но ако продължаваш да го слушаш и да приемаш съветите му за чиста монета, лошо за теб...
    VeleV.Klima одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #891

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Благодаря за мненията. Дайсейкаите 5-та серия бяха голямата ми мечта, но за съжаление бюджета не ги позволява. Сумата за една 13-ка, една 10-ка и една 7-ца (внос по поръчка) надвишава сегашната обща сума за една 14-ка NOCRIA и две 9-ки LTCA с 1400 лв., а ние ги нямаме. Даже и сегашната сума е малко над бюджета, но ще ги изгладуваме. ;-)
    Аз съм от Пазарджик и температурите през зимата варират от -5 минимум до -10 (рядко до -15 градуса). Желаната температура в къщи е около 24 градуса.
    Въпреки това не ми се иска да сменям NOCRIA-та с по-маломощен за икономия на пари. Формулите (японският коефициент 0.089 към кубатурата, за изчисляване на необходимата отоплителна мощност за най-евтина работа на инвертора) го показват, а също така и ще разчитам на неговите резерви за коридора, както и при по-ниски температури. Затова и заради изолацията се отказах от планираната за детската стая (36 куб.м.) 12-ка LTCA и я замених с 9-ка, което облекчи бюджета. Ако заменя NOCRIA-та с 12-ка LTCA ще се чувствам на ръба и несигурен. :-)
    Този пост е редактиран от kocede; 26-07-13 в 21:59.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #892

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    В Пазарджик редовно си има температури под -5 градуса, а най-лошото е когато се задържат повече време под нула градуса.За мъглите от река Марица да не говорим.Тази зима температурите падаха до -8.5 градуса под нулата, а миналата зима(2011/2012год.) имаше и -14.7 градуса под нулата два три дни, а останалите беше от -9 до -13 градуса .

    Взимайте каквото сте намислили и зимата спокойно може да държите вратите към коридора отворени независмо от външната температура.

    За детската фуджицуто до около +1 градус външна температура ще спира и тръгва, но след това ще работи постоянно без прекъсване като инвертор.Изобщо фуджицу и тошиба имат една от най-приятните топлини за климатик.Ако можете да отделите общо около 42 лв с доставката за три комплекта за трите климатика може да поръчате преди монтажа от тези белгийски тампони за климатик -евтини са и си струват парите.
    Този пост е редактиран от justify; 26-07-13 в 22:09.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #893

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Защо се напъвате да топлите тези коридори като дори и при затворени врати не е студено там. Аз откакто затварям вратите консумацията ми падна значително въпреки духалката в банята. Вземи си 12ка вместо Нокрията и ще имаш финанси и за 9ката.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #894

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Ако можете да отделите общо около 42 лв с доставката за три комплекта за трите климатика може да поръчате преди монтажа от тези белгийски тампони за климатик -евтини са и си струват парите.
    Благодаря за съвета, вече го направих (след като прочетох за тях, малко по-назад :-).

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Защо се напъвате да топлите тези коридори като дори и при затворени врати не е студено там. Аз откакто затварям вратите консумацията ми падна значително въпреки духалката в банята. Вземи си 12ка вместо Нокрията и ще имаш финанси и за 9ката.
    Защото за мен най-приятният принцип е принципа на парното - всички врати са отворени и навсякъде температурата е еднаква. Мразя непрекъснатото натякване "затваряй вратата да не избяга топлото" (не че децата си взимат бележка :-) Икономията е майка на неудобството, зависи кой какво предпочита и дали може да го спазва. И естествено за всичко се плаща. :-)

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #895

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    ... Може би съм от хората, които най-много уважават Нокрията, но в помещения по-малки от 32 квадрата са не толкова комфортни. Това е мощна машина, иска простор. Ако го няма, мисля, че има по-добри предложения!

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #896

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Добре. Тогава ще помисля за 12LTCA на мястото на Нокрията. :-)

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #897

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от kocede Виж публикацията
    Добре. Тогава ще помисля за 12LTCA на мястото на Нокрията. :-)
    Добро решение!

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #898

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Здравейте,
    Вече съм горд собственик на Fujitsu ASYG 12LT и Fujitsu ASYG 09LT-2бр., както ме посъветвахте. Вместих се и в бюджета.
    Работят и изглеждат страхотно (с белгийските тампони). Заедно бързо охлаждат целия апартамент при отворени вътрешни врати. Дано, така да е и с отоплението.
    Благодаря за ценните съвети.
    Този пост е редактиран от kocede; 28-08-13 в 13:08.
    Mega одобрява това.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #899

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Честито.С вашата изолация няма да имате никакви проблеми(имам чувството че сте потербителя с най-добра изолация във форума), още повече сте сложили и от белгиските тампони, които имат и спецификация за виброгасещите си характеристики.

    Моля ви да пишете зимата как се представят, да не ги изключвате от контакта и по принцип да не ги спирате, тъй като при вас 2 климатика ще отопляват 3 помещение или казано с други думи цяла апартамент.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #900

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Благодаря. Благодаря и за оценката. Климатиците са 3 бр. за целия апартамент (09LT са 2бр.+12LT). Няма да ги изключвам от контакта (затова съм сложил високи контакти ;-) и няма да ги спирам. Зимата ще пиша дали съм доволен. Дано, да съм направил добър избор.
    Този пост е редактиран от kocede; 29-08-13 в 11:11.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе