Страница 72 от 148 ПърваПърва ... 2262707172737482122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1066

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Мнда, малко че кара машината с оборотомера в червеното, ми сега й закачил и ремарке...
    VeleV.Klima, Mega и mirandi харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #1067

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    justify, страхотно обяснение, благодаря! Особено ми хареса попадението с въпроса: "Кой ме наПъти?" :D
    Доста от нещата в твоя отговор не ги знаех, преди три години, когато ни го монтираха, обясниха нещо кратко, може би 2-3 думи... но изобщо не помня какво беше... Дори се учудих, че дистанционното позволява да му се задава Т не по-висока от 30гр. :D
    Сега, след 3-годишен опит в климатичната техника, разбрах много неща . А климатика през тези три години се гърчеше на 30гр, понеже други хора разполагаха с него, на които вечно им е студено. Даже се чудя сега, след като им сложих на тях Гри (от подписа ми), дали ще успеят да се стоплят, при положение че го държат само на 22-24гр, не повече. Просто съм им забранил!!! А Гри-то се справя учудващо добре при 24гр - топли доста.

    Сега за Генерала - това за вентилатора не го знаех, сега ще го оставя на Ауто, но се опасявам да не издуха всичко по витрините, понеже има отворена витрина на 3 метра пред него, а на Ауто духа като луд. Затова избягвам ауто. В момента е на low вентилатор и 22гр. Относно градусите - мисля да се пробвам цяла зима да изкарам на 20-22 градуса, ще видим . Ако не ми хареса как духа на ауто, ще го карам на нисък или среден... на тих вече не!

    Колата я карам предимно на съединител... но понася жега, японска машинка е, с три диаманта отпред

    А защо го преместих в това голямо пространство - ами... труден въпрос, доста се колебах, климатика се нуждаеше от профилактика така или иначе, ако беше останал на старото място, не се знае колко още щяха да го гърчат. В този случай трябваше да търся за другото голямо пом. поне 18-ка, което вече е скъпо и шумно... (или се лъжа), или да търся хипер инвертор втора ръка (на не исках К2У)... а повече от 1000лв не можех да дам, затова реших да преместя Генерала във въпросното пом. с идеята да гоня Т около 20гр., а на старото място да сложа климатик за 300лв... ако ще да го развалят, да не ми пука.. . Да, ама от климатик на климатик се засилих на Гри-то за 800лв... и всички останахме доволни, поне засега!
    Благодаря пак, пийвам едно за ваше здраве!

    ПП: И да използвам поста си, да споделя една случка с Генерала онази твърде студена зима (2011 ли беше...), мисля че съм писал в някоя тема, но пак:
    Спя аз в северна стая, климатика работи на южната фасада на блока, делят ни... 2-3 стаи и коридор. В един момент се будя и слушам някакъв тътен, мисля си: "кви са тея камиони посред нощ..", тътенът продължава, решавам да стана да видя. Отивам в кухнята и чувам, че бръмченето идва не от кой да е, а от моя климатик ... разбира се, беше на 30гр... или на 28 да е бил, все тая. Не помня дали го намалих или изключих, но на следващия ден не смеехме да го пуснем, веднага викнахме спец. да по погледне, който нищо не направи. Просто го пуснахме и нямаше проблем. Най-интересното е, че обитателите на стаята си спяха завити, доволни, че им е топличко :D
    И, разбира се, да отбележа и сметките на ток: от порядъка на над 200лв за най-студените месеци. Това само с един климатик (тогава) и стандартните ел. уреди. Интересно ми е тази година как ще сме

    Да не излезе така, че се оправдавам с някого за моето невежество..! Просто тогава не бях запознат с климатичната техника, а от моето семейство именно от мен се очаква, да бъда запознат. След онази случка забраних климатика да се ползва на 30гр

    В интерес на истината, като се замисля сега, май го сваляхме и чааак до 25гр минали години, не помня... но доста често беше на 30гр. Много не говорим на тази тема, явно ни е срам
    Този пост е редактиран от арх. Пътко; 02-12-13 в 22:38.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,525
    #1068

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от арх. Пътко Виж публикацията
    ... разбира се, беше на 30гр... или на 28 да е бил, все тая. Не помня дали го намалих или изключих, но на следващия ден не смеехме да го пуснем, веднага викнахме спец. да по погледне, който нищо не направи. Просто го пуснахме и нямаше проблем. Най-интересното е, че обитателите на стаята си спяха завити, доволни, че им е топличко :D
    И, разбира се, да отбележа и сметките на ток: от порядъка на над 200лв за най-студените месеци. Това само с един климатик (тогава) и стандартните ел. уреди. Интересно ми е тази година как ще сме

    Да не излезе така, че се оправдавам с някого за моето невежество..! Просто тогава не бях запознат с климатичната техника, а от моето семейство именно от мен се очаква, да бъда запознат. След онази случка забраних климатика да се ползва на 30гр
    ...
    Архитекте, тия градуси да не са по Фаренхайт?? Ако се завия при 28 градуса по Целций и си легна, повече никога няма да стана
    sinbad0, edi1 и Kasap харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    1
    #1069

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Здравейте искам да попитам нормално ли е климатик 12LMCA да изкл. по 20 мин. при размразяване (май).Не го прави постоянно но ме претиснява нов е.Толко хвалена марка уж безшумни но ... Другият ми климатик е хайер и няма такова ручене и не спира по 20 мин.Благодаря предварително.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1070

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Вие засекли ли сте го по часовник/хронометър?Принципно няма как да размразява по 20 минути- има ограничение.

    В какво помещение е и какви са зададените градуси да поддържа?
    mirandi одобрява това.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1071

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от loni79 Виж публикацията
    Толко хвалена марка уж безшумни но ...
    Тъй де, уж...
    dodo_pv одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1072

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Няма климатик който натоварен да е тих или безшумен. Това често размразяване говори за натоварена машина.
    mirandi одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,128
    #1073

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    под ручене ако се разбира шум от фреон - той ще изчезне на втората година ,когато втулката на турбината ще го заглушава
    diksanal одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1074

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Нещо не е наред тук аз имам доста монтажи на този модел и няма такива одзиви.
    bobovo и mirandi харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1075

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    под ручене ако се разбира шум от фреон - той ще изчезне на втората година ,когато втулката на турбината ще го заглушава
    На добрите модели, като моят LGC, тези 2 екстри са фабрично заложени и няма нужда да се надяваш на провидението

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1076

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Ами явно сте уцелили късата клечка.
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1077

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Той avast3 си мрънка от фуджиците откакто се знаем, но и дума не е казал че не топлят.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1078

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Днес не ми беше добре и висях в магазина а Дженерала е над бюрото и не дефросна изобщо цял ден отвън и под двата няма капка. За сега за втулка от скърцане съм имал две повиквания ама за Мидея MSF6 смазвам я и след две години пак ме викат.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1079

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Той avast3 си мрънка от фуджиците откакто се знаем, но и дума не е казал че не топлят.
    Топли гада, не мога да му отрека, но до там. Ако и това не правеше, щеше тотално да ми скъса нервите.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    31
    #1080

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Мойто LMCA досега не е изключван 21 - 23 г., вечер спя в саята, има и парно което вечер е слабо и съм изцяло на климатик, досега също не е размразявал, или не съм го усетил. Рученето на фреон се слуша слабо, май след като спре компресора само. Доволен съм, интелигентна машина.
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе