Страница 107 от 148 ПърваПърва ... 5797105106107108109117 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,591 до 1,605 от общо 2218

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1591

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Духа хладно ако е с 2-3 градуса над зададената температура.Също така зависи как си синастройл клапите.
    Клапите са в почти крайно долно положение. Правили сме експерименти с различни градуси и положения на клапите, но ефектът беше същия.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2.  
     
  3. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #1592

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Аз имам 3 фуджика и нито един не съм го хванол да духа хладно! За разлика от панасониците! И какво изобщо да го коменгираме 12 ка с външно почти 40 кила в 15кв.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #1593

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Ако на вън е +15 гр. нормално е да духа хладничко,но паднат ли темп. под +5 гр. всичко си идва на място.Аз недоволен клиент от Fujitsu нямам.Всичките ми клими в подписа са настроени на auto вентилатор.При Fujitsu auto то на вентилатора работи добре.
    Този пост е редактиран от bobovo; 07-11-17 в 10:55.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1594
    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    ...При Fujitsu auto то на вентилатора работи добре.
    Пада ли и задържа ли на най-ниска скорост на турбината?

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #1595

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Клапите са в почти крайно долно положение. Правили сме експерименти с различни градуси и положения на клапите, но ефектът беше същия.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Още е топло времето и буквално се "лигавят". Нека застуди малко и всичко ще се оправи. Според мен за да работи така е подминал заданието с поне 3 градуса.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1596

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Още е топло времето и буквално се "лигавят". Нека застуди малко и всичко ще се оправи. Според мен за да работи така е подминал заданието с поне 3 градуса.
    И аз така предполагам. Надявам се всичко да си дойде на мястото. Не знам само защо работи на такива обороти турбината. Ако работеше на по-ниски и тази "хладна" струя нямаше да я има. На 14-ката Lmcb минимума и е 1.1kw, което предполага топъл въздушен поток.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #1597

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Пускате на втора скорост примерно(не на авто). Климатика ще работи максимум на тази скорост на турбината, като ще включва и най ниската скорост, ако не може да си достигне заданието включва втора и така.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #1598

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от hitman0013 Виж публикацията
    Пускате на втора скорост примерно(не на авто). Климатика ще работи максимум на тази скорост на турбината, като ще включва и най ниската скорост, ако не може да си достигне заданието включва втора и така.
    Е това не е вярно, той на първа просто не пада, а втората си е като около хеликоптер.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #1599

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    При мен на lmca пада. Нека някой друг да каже тогава.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #1600

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    При трите машини от подписа, положението е различно. 12 лмца, оставен на втора степен, работи само на нея и не сваля на първа. На авто, положението е същото. От втора минава директно в оф, при достигане на заданието. Това сега, в топлото време. Като е студено си работи само на втора. Нелогично обаче, ако го оставя само на първа, хем не достига заданието, хем изключва по-често. За заданието-ясно, но, явно на ниски обороти не може да издуха топлия въздух достатъчно далеч и прави около себе си по-висока температура и с това лъже датчика. Не съм си играл много с клапите и може би би имало промяна, но съм ги оставил в най-комфортната за мен позиция и ползвам климатика на авто. Това е в хол (23 кв.м.) и шума не е досаден.
    В спалните, двете 09 лмца идват малко големи, защото стаите са по 12 кв. м., но най-често сами слизат на първа скорост, от авто режим. На втора не съм ги ограничавал, защото никога не я подминават в авто режим. Пак казвам, обаче, често сами намаляват на първа. Нощем, принудително ги оставям на най-ниска скорост, за да не се променя шума, но ефекта с честото спиране от хола, не се наблюдава.
    Различните условия в помещенията променят драстично "поведението" на машините.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1601

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от chepkata Виж публикацията
    При трите машини от подписа, положението е различно. 12 лмца, оставен на втора степен, работи само на нея и не сваля на първа. На авто, положението е същото. От втора минава директно в оф, при достигане на заданието. Това сега, в топлото време. Като е студено си работи само на втора. Нелогично обаче, ако го оставя само на първа, хем не достига заданието, хем изключва по-често. За заданието-ясно, но, явно на ниски обороти не може да издуха топлия въздух достатъчно далеч и прави около себе си по-висока температура и с това лъже датчика. Не съм си играл много с клапите и може би би имало промяна, но съм ги оставил в най-комфортната за мен позиция и ползвам климатика на авто. Това е в хол (23 кв.м.) и шума не е досаден.
    В спалните, двете 09 лмца идват малко големи, защото стаите са по 12 кв. м., но най-често сами слизат на първа скорост, от авто режим. На втора не съм ги ограничавал, защото никога не я подминават в авто режим. Пак казвам, обаче, често сами намаляват на първа. Нощем, принудително ги оставям на най-ниска скорост, за да не се променя шума, но ефекта с честото спиране от хола, не се наблюдава.
    Различните условия в помещенията променят драстично "поведението" на машините.
    Следователно LMC не става за големи помещения. На мой човек 14 LMCB също не пада под втора степен в около 30 м2 и външни темп. 5-10 гр., докато моето МХИ 60ка в около 40м2 често пъти е по-тихо от мушица.
    Това за ЛМЦ си беше майтап, явно е недомислено вътрешното за по-големи помещения. При МХИ гледам дебитите са големи и на ниските степени, затова се кротва най-вероятно. При LFC гледам вътрешното е доста голямо и дебитите са високи дори и на ниските степени, в същото време децибелите са ниски. Сигурно "заспива" в по-големи помещения.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #1602

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Просто Фуджитата си топлят здраво при минимална консумация и топло време.
    Тъй като вентилатора се управлява от темп. на вътр. ТО.
    При нарастване на темп. на ТО над 37гр. на Quiet, се минава на Low Fan.
    Но за да се смъкне пак на Quiet, темп. на ТО когато е на Low трябва да падне под 32гр.
    Това в топлото време не се случва, щото и на минимум консумация топли повече от 32гр. на Low.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #1603

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Бе, тя и минималната консумация не е много минимална. Под 400-450 вата, 12 лмц не пада. Сега, не се оплаквам и миналата зима, която им беше първа, не ме оставиха на студено, нито съм плащал високи сметки. Просто от към комфорт, може да се иска още, а дали за тия пари има по-удачен избор, аз не мога да кажа. Комфорта се заплаща допълнително и е за който може да си го позволи. Аз не можах и все пак съм доволен. Абе, за тия пари- толкоз!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #1604

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Не мога да твърдя на новите модели колко е реалният минимум. Който ги има да споделя!
    Аз съм мерил, наблюдавал на 12LGC.
    Най-често минимума беше около 280, по-рядко 250 и още по-рядко 220W. При обявен 250W.
    Другото което ме е впечатлило е че запазва над 60% от мощността си при -15гр., при номинална консумация, спрямо тази при +7гр.
    И максимума който му дават също си е много точен при -15гр.
    Мерил съм ги и съм убеден. Повечето ще кажат, че не може и т.н. Сигурно ще трябва да се обоснова как - ако имате желание само.
    Фактите: Фуджитата са малко по-шумни, духовити, нооо топлят не се скатават!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #1605

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от chepkata Виж публикацията
    Бе, тя и минималната консумация не е много минимална. Под 400-450 вата, 12 лмц не пада. Сега, не се оплаквам и миналата зима, която им беше първа, не ме оставиха на студено, нито съм плащал високи сметки. Просто от към комфорт, може да се иска още, а дали за тия пари има по-удачен избор, аз не мога да кажа. Комфорта се заплаща допълнително и е за който може да си го позволи. Аз не можах и все пак съм доволен. Абе, за тия пари- толкоз!
    Ами как ги вадиш тия генерални изводи за тия 450 вата. 280-300 вата в близките дни, а ако цъкнеш еко и на 230 може да отиде. Не че е голям праз и няма нищо общо със зимните дни, но все пак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 18:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 26-11-21, 00:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе