Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 144

Странни звуци от 12LGC. Причини!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #16

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    kovachevd не ги жали. Все пак цифрата за двете климатичета е голяма , а и да не е какво от това. Не може така да работят. Не може ли да направиш запис, когато тракат. Аз така направих и със записа във фирмата. Пуснах му го на шефа и той се съгласи, че звука е анормален.

    gnf бълбукането си остана, тракането изчезна напълно. Просто компресора започна да жужи мноо яко. Това с увеличаване на градустите ще го проверя и ще докладвам

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #17

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от sandre
    gnf бълбукането си остана, тракането изчезна напълно. Просто компресора започна да жужи мноо яко. Това с увеличаване на градустите ще го проверя и ще докладвам
    За да се усети ефекта от теста по-бързо (при мен се получи, но при теб не знам дали ще стане със сигурност) вдигни градусите ма МАКС и вентилатор на АУТО или на HIGH, изчакай малко и слушай. Ако има ефект и бълбукането изчезне при високи обороти на компресора няма от какво да се притесняваш, justify ти обясни защо.

  4. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #18

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    sandre
    С бълбукането оправия няма. Вибрацийте, както сам си се уверил лесно се оправят. Не виждам смисъл да викаш монтажниците.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #19

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    gnf Дори без да съм направил теста мога да кажа, че бълбукане няма да има, но все пак ще пробвам. Благодаря.

    Jackas Вече се обадих във фирмата и ще дойдат на оглед. Нека се размърдат малко. При мен има и крива стена, та да обсъдим възможността как да сложим вътрешното тяло вертикално. Също и едни тампони да сложат на външното

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #20

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    само да кажа че при мен също се "чува" като изключва компресора - незнам на какво викате "като на стар хладилник" но при мен се чува как "спира" - не е силно, но определено има сецифичен звук при изключване (а не просто спира да "трака").

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #21

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    sandre имам 2 ма колеги които са с този модел на Fujitsu 12LGC и на 2 мата монтажа е извършен от същата фирма която е монтирала твоя климатик и нямат никакви подобни на твойте звуци само и единствено имат звук на кипяща вода и то при тръгване на копресора в първите 20 сек.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #22

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    sandre имам 2 ма колеги които са с този модел на Fujitsu 12LGC и на 2 мата монтажа е извършен от същата фирма която е монтирала твоя климатик и нямат никакви подобни на твойте звуци само и единствено имат звук на кипяща вода и то при тръгване на копресора в първите 20 сек.
    Може да има и 200 души с този "безпроблемен" модел климатик, но при моя има звуци и от записите се чуват ясно. Предполагам си съгласен с мен по тоя въпрос. А що се отнася до фирмата ето цитат от първия ми пост:
    Дали се дължи на кофти бройка или лош монтаж не знам.
    Искам да е ясно, че не обвинявам монтажниците. Аз се спрях на въпросната фирма, защото на пазара са от 7-8 години и имат доста монтирани клими. Но къмсет, при мен климатичето проявава характер. Между другото мисля, че е добра идея да чуеш климата ми. Чувставай се поканен. Винаги е добре дошло да чуя независимо мнение. Поздрави !

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #23

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    След натискането на компресора изчезна бълбукането и почна да жужи, така ли? И ако е така пробва ли втори и трети път, за да установиш дали пак ще премине в жужене?
    На мен ми беше казано, че това се получава от ниските обороти на компресора, защото като намаля градусите (през лятото) компресора започва да увеличава оборотите и бълбукането постепенно изчезва. Приел съм го за даденост без да се притеснявам повече.
    В този ред на мисли, пробвай и ти да увеличиш градусите, да речем с 3-4 и слушай пак при външното тяло за бълбукане.
    Aх това бълбукане-и при повишаване на оборотите си остава,само звукът от форсиращият се компресор го заглушава доста,но...като се заслушаш се улавя пак леко,но при ускорният цикъл на работа на компресора-няма време да бълбука един вид.А и друго интересно-преди смяната на ТРВ и пълнене уж по везна това бълбукане го нямаше,а и преди сигурно не е бил и вакумиран,а сега се появи при пълнене по табелка и при вакумиране,но може ли при леко намалял фреон бълбукането да изчезне-пробвал ли е някой с изпускане на фреон да се реши ''бълбукането''.Нали с малко -за да не се наруши работата на климатика.Та тезта ми е количеството на фреона дали има отношение към ''бълбукането''.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Имам някакъв спомен, че преди година-две, някой беше пробвал с изпускане на малко фреон, но нямам спомен нито кога беше, нито в коя тема.Опитай с търсачката, да видиш, дали няма да я намериш.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #25

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Aх това бълбукане-и при повишаване на оборотите си остава,само звукът от форсиращият се компресор го заглушава доста,но...като се заслушаш се улавя пак леко,но при ускорният цикъл на работа на компресора-няма време да бълбука един вид.
    Изобщо не се усеща как компресора се форсира той толкова плавно си увеличава оборотите, дори не се усеща, че външното тяло работи. Чува се единствено как леко перката върти и това бълбукане от към крановете при ниски обороти, при високи отчетливото бълбукане спира. Ти поне имаш LDR и знаеш, че оборотите се сменят изключително плавно и неусетно дори

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    68
    #26

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Тъкмо се реших след месец-два да си купя ASHA12LGC и сега като чета това вече и аз не знам! Коя фирма ти го е слагала? Аз съм се спрял на Булклима(Варна), от които имам един ASH12UB(конвенционален) и външното му тяло е малко шумно - може би защото не му сложиха тампони - но иначе всичко си е ОК и съм доволен. Няма други звуци и вътрешното тяло по принцип си е тихо.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #27

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Изобщо не се усеща как компресора се форсира той толкова плавно си увеличава оборотите, дори не се усеща, че външното тяло работи. Чува се единствено как леко перката върти и това бълбукане от към крановете при ниски обороти, при високи отчетливото бълбукане спира. Ти поне имаш LDR и знаеш, че оборотите се сменят изключително плавно и неусетно дори
    Не става въпрос дали павно или не ,тръгва компресора и оборотите а,че при високи обороти шума пак си го има в някаква степен,но е по ''размазан'' и по трудно с долавя,а и циклите са по учестени.Та мисълта ми е ,че не е фабрично,защото това бълбукане го нямаше преди -около три години работа,а след''интервенцията'' се появи-следователно трябва да има начин да се премахне.Та за фреона ми хрумна,че ако преди е бил в намалено количество,(само предполагам)-защото след зареждане по везна бълбукането се появи.
    За саньото става въпрос-иначе работата му е безупречна.


  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #28

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от Fares
    Тъкмо се реших след месец-два да си купя ASHA12LGC и сега като чета това вече и аз не знам! Коя фирма ти го е слагала? Аз съм се спрял на Булклима(Варна), от които имам един ASH12UB(конвенционален) и външното му тяло е малко шумно - може би защото не му сложиха тампони - но иначе всичко си е ОК и съм доволен. Няма други звуци и вътрешното тяло по принцип си е тихо.
    Fares, този въпрос към мен ли е. Ако да, какво да ти кажа. Фирмата няма да я споменавам, но живеем в доста крайни точки на страната. Възможно е да работят с някой от големите вносители на Фуджи, Дженерал, Фуджитсу.
    Затова пишем тук. Всеки да чете, да помага с акъл и всеки да преценява за себе си какво да избере. Аз лично имам малко претенции към фирмата монтирала климата ми, защото чаках доста време за замяна на една втулка. Сега ако се справят добре и в по кратък срок, естествено, че ще съм по доволен и няма да спестя похвали.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #29

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Не става въпрос дали павно или не ,тръгва компресора и оборотите а,че при високи обороти шума пак си го има в някаква степен,но е по ''размазан'' и по трудно с долавя,а и циклите са по учестени.Та мисълта ми е ,че не е фабрично,защото това бълбукане го нямаше преди -около три години работа,а след''интервенцията'' се появи-следователно трябва да има начин да се премахне.Та за фреона ми хрумна,че ако преди е бил в намалено количество,(само предполагам)-защото след зареждане по везна бълбукането се появи.
    За саньото става въпрос-иначе работата му е безупречна.
    При Тошко това бълбукане си го има още по начало и не знам дали има някаква възможност да се отстрани, дори когато работи на ниски обороти компресора. Пък и ако не довежда до някакви лоши последствия след време, мисля че няма място за притеснение.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    6
    #30

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от Fares
    Тъкмо се реших след месец-два да си купя ASHA12LGC и сега като чета това вече и аз не знам! Коя фирма ти го е слагала? Аз съм се спрял на Булклима(Варна), от които имам един ASH12UB(конвенционален) и външното му тяло е малко шумно - може би защото не му сложиха тампони - но иначе всичко си е ОК и съм доволен. Няма други звуци и вътрешното тяло по принцип си е тихо.
    Моите го монтираха Булклима(Бургас).Преди малко се обадиха техниците че идват, но той спря да трещи-''Дяволска работа'' направо ще ме побърка- искат хората да видят какви са шумовете идвами да взема един пет килограмов чук та аз да го излекувам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хладилникът издава странни звуци
    От em4000 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 23-05-13, 13:59
  2. Хладилник фризер LIEBHERR CP 3523 издава странни звуци
    От nikolovvd във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 18-01-12, 23:47
  3. 12 причини да не купуваме iPhone 3G
    От Riki888 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 32
    Последно: 19-01-11, 22:02
  4. Рестартира ми се компютъра - причини ?
    От georgikirchev във форум Windows
    Отговори: 53
    Последно: 11-07-06, 12:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе