Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 144

Странни звуци от 12LGC. Причини!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #31

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    При Тошко това бълбукане си го има още по начало и не знам дали има някаква възможност да се отстрани, дори когато работи на ниски обороти компресора. Пък и ако не довежда до някакви лоши последствия след време, мисля че няма място за притеснение.
    Чудна работа-твойте тошиби са си нови,а при LDR не се чува абсолютно нищо-нито ''бълбукане'' нито преливане при тръгване и спиране,тихи тела -просто перфектна работа!
    Да не би монтажниците да имат пръст в тези ''бълбукания''?

  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #32

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    gnf Колко ти е тръбния път на машините

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #33

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Чудна работа-твойте тошиби са си нови,а при LDR не се чува абсолютно нищо-нито ''бълбукане'' нито преливане при тръгване и спиране,тихи тела -просто перфектна работа!
    Да не би монтажниците да имат пръст в тези ''бълбукания''?
    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    gnf Колко ти е тръбния път на машините
    Бълбукането е при външното тяло от към крановете, само там се чува. Няма никакви други странични шумове и звуци нито вътре нито вънка, поне засега. А тръбния път е 4м. на 221PDR и 4,5м. на 281PDR.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #34

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от kovachevd
    Моите го монтираха Булклима(Бургас).Преди малко се обадиха техниците че идват, но той спря да трещи-''Дяволска работа'' направо ще ме побърка- искат хората да видят какви са шумовете идвами да взема един пет килограмов чук та аз да го излекувам
    Луда работа. За днес надвечер имах уговорка с техниците за прослушване и оглед, а проклетника взе , че спря да бълбука от вътрешното тяло. А сега обяснявай, че сестра ти не е к***а. Е разбира се момчетата не дойдоха, поне до този момент, но климатичето ми определено се бъзика здраво с мен. Питането е: Как така сега не бълбука? Работи в същия режим, само дето май е малко по- топло навън. А бе дяволска работа. Поздрави!

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    6
    #35

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    преди малко изпратих техниците- свалиха външното тяло, разглобиха го(доколкото успях да видя и питах и нищо съществено не се е видяло и променили от вътре, просто като го събираха оставиха някаква ламаринка като заявихе ,че може би е излишна), събраха го монтираха го 10-ина см по ниско от колкото беше първоначално, сложиха тампони на крачетата и за сега жужи като пчеличка- дано да е така и за напред- ще пиша своите впечатления ако има промяна

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #36

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Имам едно предположение за вибрациите,но ако може някой от професионалистите във форума да каже дали е вазможно.Поради факта ,че между тампоните на компресора и гайките има 1 см. луфт т.е. компресора не е затегнат.Възможно ли е при превоза компресора да се е местил нагоре надоло и да са се протрили тампоните и така компресора да опира в болтовете и да предава вибрации?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #37

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от VenciG
    Имам едно предположение за вибрациите,но ако може някой от професионалистите във форума да каже дали е вазможно.Поради факта ,че между тампоните на компресора и гайките има 1 см. луфт т.е. компресора не е затегнат.Възможно ли е при превоза компресора да се е местил нагоре надоло и да са се протрили тампоните и така компресора да опира в болтовете и да предава вибрации?
    Не! Тампоните имат канал и влизат в отворите на крачетата на самия компресор и такова разместване е невъзможно. Вчера го отварях единия /12lgc/, май трябваше да то снимам

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #38

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Имах в предвид да се протъркат(от резбата на болтовете) точно на канала за който казваш,а не да се разместят

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #39

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Все пак са проектирани да търпят на вибраций, а това са нови климатици и няма, как за толкова кратко време да се протрият.
    Овен това резбата е само в горния край на болта, там, където е гайката. Надоло е по дебел и няма резба.
    Имам една снимка, но не се вижда добре
    [img width=450 height=600]http://img694.imageshack.us/img694/8020/dsc01511n.jpg[/img]

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #40

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Не се знае каква е причината(може и да е някоя дребна) за вибрациите,но е факт,че имам две 12LGC единият не се чува когато работи , а дригия трака като дизелов двигател.А лошото е ,че когато дойдат майсторите виждат,че има проблем и вдигат рамене и казват "късмет"

  13. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #41

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от VenciG
    Не се знае каква е причината(може и да е някоя дребна) за вибрациите,но е факт,че имам две 12LGC единият не се чува когато работи , а дригия трака като дизелов двигател.А лошото е ,че когато дойдат майсторите виждат,че има проблем и вдигат рамене и казват "късмет"
    Компресора вибрира, но заедно с него вибрирар и изолацията му, която от вънщната страна е гладка и твърда. Тя, от своя страна опира в ламарините, което поражда неприятните паразитни шумове.
    При мен проблема се реши, много просто. Сложих 2см. дунапрен м/у изолацията и ламарините.
    Преди интервенцията, при -8, -10 гр.климатика тракаше така, че направо не ставаше за ползване, дори и през деня

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #42

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    При мен проблема се реши, много просто. Сложих 2см. дунапрен м/у изолацията и ламарините.
    Къде точно сложи дунапрена? Между компресора и тази бялата ламарина от снимката или на друго място. Поздрави!

    Едит: Май става дума за ватата където е и ламарината след нея.

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #43

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Между ватата и ламарината от двете страни.
    На снимката горе компресора е развит. Като се обвие с ватата изглежда по съвсем различен начин. Компресора изобщо не се вижда.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #44

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Много добър съвет ми се струва това ,ама как да го обясна това на "техниците".Аз ли да ги уча как да си вършат работата?Ако аз го отворя може после да кажат "гаранцията отпада отварян е"

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #45

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Климатикът ми е ASYA-12LGC, бълбукането от втория клип го има и при мен, но е значително по-силно. Тръбният път ми е около 2 м, 2м и нещо. Чувасе само в определен температурен интервал и влажност, например като е под 0-та с мъгла или ако падне под -6 -7, без значение има ли мъгла или не. Много е дразнещо, направо полудявам. Освен това понякога вътре все едно нещо влиза в резонанс и звънти вибриращо.
    Абе ужас е, Фуджитсу не бих си купил втори път, въпреки че топли прилично.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хладилникът издава странни звуци
    От em4000 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 23-05-13, 14:59
  2. Хладилник фризер LIEBHERR CP 3523 издава странни звуци
    От nikolovvd във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-12, 00:47
  3. 12 причини да не купуваме iPhone 3G
    От Riki888 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 32
    Последно: 19-01-11, 23:02
  4. Рестартира ми се компютъра - причини ?
    От georgikirchev във форум Windows
    Отговори: 53
    Последно: 11-07-06, 13:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе