Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 144

Странни звуци от 12LGC. Причини!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #46

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    То това им е проблема, иначе си топлят.Дано с новите серии го премахнат.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #47

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?


    Здравейте! Отдавна не съм се включвал тук, но чак днес дойдоха техници да гледат моя проблем с климатика. Естествено сега е топло навън и няма нито тракане от външното тяло, нито клокочене от вътрешното.Пускам им записите, а те искат да чуят самия климатик. Е как да чуят, като сега всичко е ОК. Остава ми да стане студено и да се проявят отново звуците. Тръбният път е 2,8 м. Да искам ли да ми го удължат на 4-5 м (част от него ще се навие отзад зад външното тяло). С това дали ще се решат проблемите с шумовете породени от фреона, че си е приключение да ги убеда да удължат тръбите? От тук съм прочел, че заводски има фреон за 5м тръбен път, а те сега ми твърдят, че трябва да се долива фреон, ако се нададе пътя! Кое е вярно? А бе помагайте, че навън се затопля и по всяка вероятност, трябва да чакам следващата зима, а не ми се ще! Поздрави!

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #48

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    До 15 метра LGC не се зарежда, нататък до 20 метра 20 грама на метър.По принцип СТАНДАРТ е 5 метра, но дори и при тази дължина не е 100% сигурно ,че шума няма да се чува.Това за шма го пише във всяко сервизно, че е възможен такъв шум.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #49

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от sandre
    Здравейте! Отдавна не съм се включвал тук, но чак днес дойдоха техници да гледат моя проблем с климатика. Естествено сега е топло навън и няма нито тракане от външното тяло, нито клокочене от вътрешното.Пускам им записите, а те искат да чуят самия климатик. Е как да чуят, като сега всичко е ОК.
    Sandre, техниците ли решиха сега да дойдат или ти ги извика сега? Не, че да те навивам, ама не мислиш ли, че твоите хора много добре си познават стоката и знаят кога да се появят ? То и моят бръмчалник сега в топлото е кротичък, но застудее ли, все едно съм сложил вибромасажор на къщата

    П.П. Имам си вибромасажор на тампони

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #50

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Пичове, не се притеснявайте и моите 2 дайкина са така. В момента не се чуват като работят, а иначе са гола вода.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #51

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Не, че да те навивам, ама не мислиш ли, че твоите хора много добре си познават стоката и знаят кога да се появят ?
    +1

    Те и за това не са обърнали внимание на записите, а са искали да чуят на живо машинката.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #52

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Edi1, благодаря за инфото. Снощи техника каза, че трябвало да се дозареди, ако искам да удължа пътя на тръбите. Дам, в сервизното пише, че е възможно да има шумове, а не че ще се премахнат. Искам да попитам и друго. ТРВ е четрирпътния вентил ли? Също как работи, т.е техника ми каза, че този клапан в зависимост от условията постоянно регулира налагането на фреона в системата. Дали цитирам правилно!!?!?! Обясни ми го и аз го разбрах така, т.е. както при колите термостата, постоянно е в някакво положение и така се регулира количеството фреон което отива към вътрешното тяло. Според него от тук идвало бълбукането във вътрешното тяло. Не съм много убеден в истиността на теорията му. но ...
    Avast3, обаждането на техниците ми бе още, когато пуснах темата. Определено никой не дойде от тях в студеното време и да си призная очаквах такова развитие. Дори и на техника казах- сега е топло и няма да прояви характер. И вие го знаете много добре. Съгласи се. Сега се надявам малко да застудее, че и записи пусках, но климата работи добре. А бе отвратен съм от обслужване. Въобще тук в БГ е страшно! Ако Ви разкажа срещата си в магазина с техен служител ....
    biro за мен не е важно дали и "на комшията магарето ще умре", просто ни правят на маймуни, това е и смятам, че трябва да се борим
    Поздрави!

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #53

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Доколкото знам, ТРВ не е четирипътния, а отделен вентил.Що се касае до шума, и да не го премахне, ще намалее много времето, през което ще го има.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #54

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от sandre
    ...ТРВ е четрирпътния вентил ли? Също как работи, т.е техника ми каза, че този клапан в зависимост от условията постоянно регулира налагането на фреона в системата. Дали цитирам правилно!!?!?! Обясни ми го и аз го разбрах така, т.е. както при колите термостата, постоянно е в някакво положение и така се регулира количеството фреон което отива към вътрешното тяло....
    Нъцки. Четирипътният вентил не е терморегулеруемия вентил (ТРВ; expansion valve)

    1. Четирипътният вентил осигурява смяната на режимите - топло студено. Той извършва реверс на посоката на фреона при което външният и вътрешният топлообменници сменят функционалното си предназначение - да приемат топлина (изпарител) и да отдават топлина (кондензатор). Посоката на фреона през компресора естествено не се променя.

    2. ТРВ-то е дроселиращ регулируем клапан, чийто предназначение е да НАМАЛЯВА налягането на втечнения фреон. Функционалното му предназначение е ПРОТИВОПОЛОЖНО на предназначението на компресора, който повишава налягането на газообразния фреон.
    Тъй катоТРВ-то е регулируем вентил, той управлява налягането (температурата) на изпарение на фреона при което могат да се постигнат оптимални параметри на процеса.
    Същото предназначение има и т.н. "капилярка" която се използва при евтините машини. Капилярката пропорционално намалява налягането на фреона без да позволява регулуране на процеса. Капилярката върши чудесна работа, но при константни условия на температури, топлинни товари и т.н.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #55

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от IMonev
    Нъцки. Четирипътният вентил не е терморегулеруемия вентил (ТРВ; expansion valve)

    1. Четирипътният вентил осигурява смяната на режимите - топло студено. Той извършва реверс на посоката на фреона при което външният и вътрешният топлообменници сменят функционалното си предназначение - да приемат топлина (изпарител) и да отдават топлина (кондензатор). Посоката на фреона през компресора естествено не се променя.

    2. ТРВ-то е дроселиращ регулируем клапан, чийто предназначение е да НАМАЛЯВА налягането на втечнения фреон. Функционалното му предназначение е ПРОТИВОПОЛОЖНО на предназначението на компресора, който повишава налягането на газообразния фреон.
    Тъй катоТРВ-то е регулируем вентил, той управлява налягането (температурата) на изпарение на фреона при което могат да се постигнат оптимални параметри на процеса.
    Същото предназначение има и т.н. "капилярка" която се използва при евтините машини. Капилярката пропорционално намалява налягането на фреона без да позволява регулуране на процеса. Капилярката върши чудесна работа, но при константни условия на температури, топлинни товари и т.н.
    Т.е. техника може да се окаже прав, че вследствие на регулиране на налагания може и да шуми фреона при определени условия. И, ако е така, то може ли да се преборим с тоя шум. И нещо друго интересно. Компресора не си вдига оборотите,респектично няма повишаване на налагането, а при вдигане на оборотите на турбината, след кратко време се явява въпросното клокочене от клиповете. Поздрави!

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #56

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Понеже 410 е на по-високо налягане, и ако няма достатъчно заглушители по магистралата, изисква и по-дълъг тръбен път.Не е 100% решение, но води до доста голямо подобрение на положението.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #57

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Понеже 410 е на по-високо налягане, и ако няма достатъчно заглушители по магистралата, изисква и по-дълъг тръбен път.Не е 100% решение, но води до доста голямо подобрение на положението.
    Евалата баце, ей това исках да чуя. Сега остава да убедя пичовете отговорни за моя монтаж.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #58

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Това се установи от опит на колеги във форума.Аз за това няколко пъти съм писал, че според мен тръбния път трябва да се слага, както го дават по сервизните с дължина СТАНДАРТ, а тя винаги е 5 и повече метра.При тази дължина са дадени и данните за машините.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #59

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от sandre
    Т.е. техника може да се окаже прав, че вследствие на регулиране на налагания може и да шуми фреона при определени условия.
    Чакай, не бързай толкова. ТРВ-то се намира след вътрешния топлообменник в режим отопление. Така или иначе звука на кипене е свързан с промяна на агрегатното състояние на фреона.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #60

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от IMonev
    Чакай, не бързай толкова. ТРВ-то се намира след вътрешния топлообменник в режим отопление. Така или иначе звука на кипене е свързан с промяна на агрегатното състояние на фреона.
    Аз,че не съм в час с тая техника спор няма, но техника би трябвало да е. Или и той не е наясно или здраво ме будалкат. Ако правилно съм разбрал, вследствие на интензивното изпарение на фреона се получава този звук. От прочетеното тук същия звук си го има и при друг режим на работа, но е доста по слаб, или се маскира от турбината. Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хладилникът издава странни звуци
    От em4000 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 23-05-13, 14:59
  2. Хладилник фризер LIEBHERR CP 3523 издава странни звуци
    От nikolovvd във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-12, 00:47
  3. 12 причини да не купуваме iPhone 3G
    От Riki888 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 32
    Последно: 19-01-11, 23:02
  4. Рестартира ми се компютъра - причини ?
    От georgikirchev във форум Windows
    Отговори: 53
    Последно: 11-07-06, 13:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе