Страница 9 от 13 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 188
Like Tree28Одобрявам

Нокрия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #121

    Отговор: Нокрия

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Преместих електромерчето на фазата на апартамента - показанията са хм... странни нормално потребление на целия апартамент и климатик на стенд-бай 0,300-0,500 КВата - с работещ климатик 0,400-0,800-1,200 - при спрян климатик и климатик изключен от мрежата разлика няма. Очевидно това косинус фи го бърка ама здраво. Май ще трябва да преценявам като дойде първата сметка от ЧЕЗ.
    Сметката ти от ЧЕЗ ще бъде с около 10-12лв. по ниска от отчетената по твоето уредче. Казвам го от собствения си опит. Явно този начин на мерене дава някакви грешки в ниските нива на консумация. Моя показва някакви 150-200W постоянна консумация, при всичко спряно, не не изключено от контактите. Когато обаче се включат 2-3 уреда показва вярна консумация. Грешката я има когато нищо не работи. Не разбирам нищо от тоци и нямам обяснение. Аз меря и трите фази преди да влязат в къщата, но не знам това има ли значение.
    Mega го беше показвал моето уредче и никак не е евтино.
    Този пост е редактиран от tony34al; 23-08-13 в 09:30.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #122

    Отговор: Нокрия

    Ами купете си от по-евтините. Моето струва 24 лв. и показва и косФ. Виждал съм го да показва консумация и под 5W, въпреки че обхвата е написан 5-4416W. Имам представа от консумацията на различните си електроуреди и затова си мисля, че показва сравнително точно /като за любителски цели/. http://www.jet-apolda.de/jetweb/medi..._DE_090506.pdf

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #123

    Отговор: Нокрия

    Моят прост амперметър шунтиран да показва в киловати директно показва 20W на стендбай. Нито знае колко е напрежението нито косинус Фи , което води до грешка 20-30W, но май е по-точен от тези измислени електромерчета.
    Видео споделяне / VBOX7
    - дефрост при изключване от дистанционното.

  5. Junior Member Аватара на Клима-85
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #124

    Отговор: Re:Нокрия

    Цитат Първоначално публикувано от nikibox Виж публикацията
    ако може, да използвам темата да не отварям нова: мисля да си купя такава нокриа 14 ,но незнам дали ще ми сварши работа? искам да отоплявам с нея помещение от 24 кв2 + бокс 9 кв2 и коридорче от 6 кв2 ,или общо 39 кв2 или 108 м3 -кубика, дали тази машина е подходяща и ще се справи или да се насочвам към нещо друго?
    Климатика е повече от хубав ама за толкова голямо помещение си е за следващия модел по големина а и за две стаи няма да е никак добре в едната хладно,студено в другатадобре 1климаик 1стая

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #125

    Отговор: Нокрия

    Клима - 85, във форума се изисква да се пише на правилен български език и да се спазват граматически правила...В твоите постове, граматиката липсва. Замисли се.

  7. Junior Member Аватара на Клима-85
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #126

    Отговор: Нокрия

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Клима - 85, във форума се изисква да се пише на правилен български език и да се спазват граматически правила...В твоите постове, граматиката липсва. Замисли се.
    ще се старя повече.Благодаря за корекцията.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    15
    #127

    Отговор: Нокрия

    Здравейте на всички. От няколко дни съм Нокрия 14-ка .Първи впечатления - перфектен, тихо външно и вътрешно тяло.
    estqwerty и Mega харесват това.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #128

    Отговор: Нокрия

    Здравей.В какъв режим го ползва?То тези дни нито е топло, нито е студено:rolleyes:

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #129

    Отговор: Нокрия

    аз кат кихнах за нокрията - през деня на 18 да охлажда, нощем да топли беше
    mirandi одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    15
    #130

    Отговор: Нокрия

    На охлаждане, засега, после като се смръзне, на отопление. От Видин съм и тук е кофти климат. В 35кв.метра е климата.Мислех К2У но тук няма фирма която е в час с японците, а и е далече от предлагащите.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #131

    Отговор: Нокрия

    Аз също вземах една Нокрия-14. Ползва се за дневна 35 кв.м, като имам и спалня 15 кв.м до нея. Отварям вратата на спалнята и двете стаи се отопляват от климатика без проблем. Настроен е на 23/24 градуса жега и вентилатора ауто, едно или две, според ситуацията. Още не е ставало много студено във Варна и не знам как би се справял с по-ниски температури от -1, но засега е супер машинка, много съм доволен!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    32
    #132

    Отговор: Нокрия

    Да споделя и аз мнението си от около 1 месец ползване на Нокрия.Като обикновен потребител нямам голяма база за сравнение, но определено съм доволен от работата му. Недостатък ( както не само при мен) мога да кажа, че пукат пластмаси като започне "размразяването" ако не се лъжа. Тази струя на хладен въздух също не е много приятна, но пък не е за дълго. Държа го на "HEAT", "АУТО", 22гр. и "super quiet", тъй като иначе ме дразни, все пак е над дивана и го чувам.Имам няколко въпросителни...1. Има ли смисъл от намаляне на градусите от 22 на 17 например, докато няма хора в помещението? Отразява ли се драстично в работата и консумацията на ток или въобще да не го закачам?2. На колко време или кога трябва да се пуска тази функция " COIL DRY"?

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #133

    Отговор: Нокрия

    Не пипай градусите - файда особенна хич няма. Функцията е за лято в режим охлаждане да суши вътрешното тяло когато го гасиш.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #134

    Отговор: Нокрия

    койл драй - или подсушаването е за лятото когато си го ползвал на охлаждане и вътре в тялото е влажно. след като свърши подсушаването и гаси климатика. аз с това го спирах лятото.

    колкото за градусите - с този супер тих режим оказва по-голямо значение за икономията от колкото градусите, така че не ги ровичкай. най много да изстине прекалено много стаята на 17 г. чак. пробвай го за ден два на 19 но не вярвам да има значение.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #135

    Отговор: Нокрия

    а нокрийката надвишава ли зададените градуси с 2 преди да изключи като останалите машини от марката ? според мен това е много хитро измислено и намалява значително он/офф и преразхода на ток когато навън е топло

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 13 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Коя да бъде машината? Нокрия или ...
    От joro_vk във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 505
    Последно: 06-10-21, 16:34
  2. Къде се намират датчиците на Нокрия
    От Ibr1975 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-13, 16:51
  3. Дайкин FTXS50J Proffesional или Фуджицу AWHZ 18 LB(нокрия)
    От Румен1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 24
    Последно: 01-09-11, 16:14
  4. Колеги дайте инфо европейска и японска Нокрия
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 15-04-11, 12:38
  5. Отговори: 0
    Последно: 27-08-09, 21:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе