Страница 17 от 30 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 443

Fujitsu 12 LMCE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #241

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LMCE

    Вчера при избиране на програма 31 и под програма 01 от сервизното меню след 3 часа работа климатика при зададени 24 градуса поддържаше 25 градуса в стаята.Сутринта видях че при същите зададени 24 градуса вече в стаята се поддържат 23 градуса. Минимума пада до 295 вата.От 3 години имам 10 TOSHIBA SUZUMI+ и при сравнение със 12 FUJITSU LMCE при подържане на една температура и темперирана стая степените на FAN на FUJITSU LMCE утихват повече и климатика работи по безшумно от Сузумито.

    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #242

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Много се препоръчваше сузумито преди три години.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #243
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Много се препоръчваше сузумито преди три години.
    Аз съм доволен от Сузумито,но във форума прочетох много мнения,че FUJITSU били шумни.Имам и двата климатика и FUJITSU 12LMCE когато трябва да отоплява студена стая работи на максимум и тогава наистина е шумен но и топли много.Но при темперирана стая и подържане на една и съща температура в стаята работи по-безшумно от Сузумито.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #244
    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    От 3 години имам 10 TOSHIBA SUZUMI+ и при сравнение със 12 FUJITSU LMCE при подържане на една температура и темперирана стая степените на FAN на FUJITSU LMCE утихват повече и климатика работи по безшумно от Сузумито.
    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
    Само недей казва колко е тих , че сега ще завалят цепеници. Това е : "Най най-нисък клас климатик , шумен е като съветска прахосмукачка , плющи кат горяща цепеница и хаби ток като трифазен калорифер"
    Ако искаш темата да НЕ се пълни с оффтопик даваш само сухи цифри и толкова. Без друго май само двамата сме с LMCE

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #245

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Аз съм доволен от Сузумито,но във форума прочетох много мнения,че FUJITSU били шумни.Имам и двата климатика и FUJITSU 12LMCE когато трябва да отоплява студена стая работи на максимум и тогава наистина е шумен но и топли много.Но при темперирана стая и подържане на една и съща температура в стаята работи по-безшумно от Сузумито.
    Имаше мнения, че е шумен за спалня, но шума е относително понятие. Аз спах 4 години с конвенционална Мидея на макс вентилатор и нямах проблеми с шума. Предполагам, че ще е по-безшумен от нея.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #246

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LMCE

    TOSHIBA SUZUMI+ ми е в спалнята и след дефрост не тръгва плавно да духа а винаги има едно силно ИЗДУХВАНЕ за няколко секунди.Добре, че дефроста и не е по време а само при необходимост.

    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от GLARYS; 11-02-18 в 18:20.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #247

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    А след off, като тръгва има ли го това силно издухване?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #248

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    А след off, като тръгва има ли го това силно издухване?
    И след офф като тръгва го има това издухване при TOSHIBA SUZUMI+.Вече доста теми за различни марки и модели климатици прочетох във форума и разбрах,че няма идеален климатик.Аз имам TOSHIBA SUZUMI+ и LG D12CM SIRIUS от няколко години и FUJITSU 12 LMCE от 20 дни и при 3 климатика има по нещо което не ми харесва но те си работят и си топлят стаите без проблеми.Имам и GENERAL ASH12RSGCW -конвенционал от 2000г.,който си работи без грешка. Сложен е в коридора и без проблем охлажда целия етаж.Вярно,че като паднат температурите той започва често да прави дефрости ,но аз съм го взел да ми охлажда етажа и в това отношение си е идеален.А през зимата не се опитвам да си топля с него етажа.Дано и другите ми климатици издържат толкова години безпроблемна работа колкото него.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 12-02-18 в 07:38.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #249

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Fujitsu LMCE програма 31, подпрограма 02 от сервизното меню след 9 часа работа климатика при зададени 21 градуса поддържа 24 градуса в стаята на постоянна консумация 260w и включен lownoise. Не съм засякъл офф. Външна 2-7°С. Стая 48куб.м. Изходяща темп. на въздушния поток 34°С.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #250

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    А някой може ли да ме насочи, в режим на охлаждане, при търсена температура 25-26 градуса, за да не влиза в on/off тъй като е преоразмерен, коя програма и подпрограма от сервизното меню ще свърши работа?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #251

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Трудна работа ми се вижда , хем преоразмерен хем 25/26 на охлаждане и да не работи он/офф. Нямам опит с режим охлаждане . Пробвай с отворени врати към съседни помещения , насочи клапите към вратата. Студеното се "прекарва" по лесно от топлото. Лично аз дори предпочитам климатик който охлажда да не работи в същата стая в която спя , а в съседна.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #252

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Студеното се "прекарва" с ПЪТИ по-трудно от топлото и при такава необходимост се ползват допълнителни вентилатори.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #253

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от dvdsub Виж публикацията
    А някой може ли да ме насочи, в режим на охлаждане, при търсена температура 25-26 градуса, за да не влиза в on/off тъй като е преоразмерен, коя програма и подпрограма от сервизното меню ще свърши работа?
    Режим драи тоест исушаване.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #254

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Идеята ми беше, че при отопление нали е: "31, подпрограма 01-2,2 градуса по-хладно от заданието. 02-2,2 градуса над заданието. 03-4.4 градуса над заданието". Не мога да разбера дали за програма охлаждане 30 е същото в обратен ред. В моето сервизно пише 0 - standard; 1 - slightly lower control; 2 - lower control; 3 - warmer control. Ако задам да речем 3 и това е 4 гр. над зададеното би трябвало при 25 на дистанционното да гони 21 или ще отчита 29 на сензора .. .

    Велев, това с изсушаването не съм го пробвал, благодаря за идеята!
    Този пост е редактиран от dvdsub; 17-02-18 в 00:15.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #255
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Студеното се "прекарва" с ПЪТИ по-трудно ...
    Студеното пада ниско и е достатъчно да се насочи струята към врата или свод. А усещането за хладнина идва от това че краката са на по-хладно не съм фен на студени въздушни течения в главата , отделно че никак не е здравословно.
    А най-си е арно юлска вечер вънка на двора с биричка в ръка , когато тревата прясно окосена се полива и е цъфнала ментата. Няма такъв йонизатор Ей на това вече му викам комфорт.
    Този пост е редактиран от Mig82; 16-02-18 в 23:51.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 30 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 07:13
  2. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 08:27
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе