Страница 19 от 30 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 443
Like Tree354Одобрявам

Fujitsu 12 LMCE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    26
    #271

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Терасата е открита в тази си част. Ако го махна как ще се оттича водата... ще пада директно на терасата ли

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #272

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Слага се тавичка
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    26
    #273

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Проблемът е, че под климатика има врата, която при отваряне минава на около 2см от долния край на планките. Относно тока, направих следния експеримент. Свалих всички предпазители без главния и този на климатика, за да елиминира варианта друг консуматор да вкарва офазяването. Фазомера продължи да свети. Чакам майстор уж в Четвъртък. Иначе се загледах отзад има една черна решетка.
    Относно миризмата, определям я като смес от прах и масло. Странно но на това го оприличавам.
    Този пост е редактиран от Yanko Yankov; 20-11-18 в 18:14.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #274

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от Yanko Yankov Виж публикацията
    Проблемът е, че под климатика има врата, която при отваряне минава на около 2см от долния край на планките. Относно тока, направих следния експеримент. Свалих всички предпазители без главния и този на климатика, за да елиминира варианта друг консуматор да вкарва офазяването. Фазомера продължи да свети. Чакам майстор уж в Четвъртък. Иначе се загледах отзад има една черна решетка.
    Относно миризмата, определям я като смес от прах и масло. Странно но на това го оприличавам.
    Офазяването е от липса на зануляане на контакта.
    frick и rosswen харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    26
    #275

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Климатика не е включен в контакт а е на твърда връзка към таблото с отделен предпазител.

  7. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #276

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Доста често срещано явление. Дори между двете тела да няма зануляващ кабел. Да ли заради икономия от разликата в цената на кабелите или от небрежност или от не знание какво може да се случи в даден момент. Това, че е на твърда връзка не отпада варианта за не занулен климатик.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #277

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от Yanko Yankov Виж публикацията
    Климатика не е включен в контакт а е на твърда връзка към таблото с отделен предпазител.
    Още по-добре.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #278

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Значи не е зянулен елементарна работа е да се занули.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    26
    #279

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Здравейте и благодаря за отговорите. Ще се опитам да напиша нещата едно по едно.

    Относно биенето на ток, това ми е най-малкия проблем. Още при монтажа помолих техниците да го занулят, но започнаха да ми обясняват как не било добре да се занулява климатик, че някой можело да ми обърне кабелите в таблото. Като цяло си имам идея от тоци ( инженер по електротехника съм ), но и майсторите по нашите ширини не обичат клиента да им дава акъл. А и нали казват, че щом бие значи ме обича. Предпочитам те да дойдат и да го направят, защото климатика е на няколко месеца, и ако нещо стане не искам да излезе, че проблема е заради не оторизиран "ремонт".
    Относно тракането и тампоните. Снощи се позасушах. Климатика е монтиран на стената на спалнята. При включване на компресора се чува този тракащ звук, който първоначално се увеличава, а след това постепенно намаля и спира. Ако обаче изляза на терасата звука не е толкова дразнещ. Предполагам вибрациите се усилват тъй като стената е изолирана и може и от там нещо да се предава. Предполагам едни тампони ще намалят звука поне малко.
    Относно тампоните - има ли такива с различна височина? Проблема ми е, че и във височина съм леко органичен, веднъж от тавана на терасата и веднъж от това да не се наруши наклона на оттичащата тръба от вътрешното тяло.
    Относно маркуча - какъв е проблема ако остане така. Външното тяло ще влиза по-често в режим на размразяване, или водата ще замръзва в тръбата? Иначе не е проблем да направя по малка тавичка, която да влиза между двете планки, за да не слизам много надолу и вратата на остъклената тераса да може да се отваря. В офиса имам климатик с тавичка, там проблема зимата е че водата замръзва и трябва да махам леда от самата тава.
    Колегата @bobovo попита за защитна решетка. Гледам, че отзад има една черна ( май пластмасова ) решетка. Ако трябва да я махна.
    Нормално ли е климатика да върти фреона на около 2-3 мин. или това зависи и от външните температури.

    Въпросите може и да са елементарни, но за първа зима ще се отоплявам с климатик. На работа имам климатик, но е Уруру Сарара а то си е друг клас машина.

    Поздрави и успешен ден на всички.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #280

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LMCE

    Никой майстор не обича да му дават акъл, но пък можеш да го изгониш с чиста съвест.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Mega, ivan74, SPSt и 2 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #281

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Щом се налага да му се дава акъл и аз бих го изгонил.
    tuparlak одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #282

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Принципно не е работа на монтажната група да оправя контактите на клиента. Трябва всичко по климатика да е ок. Друг е въпроса, че аз не мога да оставя машината да работи, ако е офазена.
    dodo_pv, bobovo, VeleV.Klima и 4 други харесват това.

  16. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #283

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Имах случай след 4-5 дни от монтажа на климатика клиента звъни, че при допир на външното тяло го бие ток. Климатика беше занулен и вътрешно и външно тяло бях сигурен че проблема не е в климатика, но нямаше как да убедя клиента че вината не е в климатика. След направената проверка, каква е причината се оказа че контакта не е занулен, а той бил свързан от "майстор" по думите на на клиента. Та се наложи аз да довърша работата на "майстора".
    Mega одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,925
    #284

    Fujitsu 12 LMCE

    При мен също биеше ток от външното, след монтажа на единия климатик. Преди да се раззвъня на хората, се позамислих и си ревизирах контакта, към който е включен. Оказа се, разбира се, че не е занулен. Коригирах това недоразумение за нула време.
    Този пост е редактиран от rosswen; 21-11-18 в 20:22.
    frick одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #285

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Винаги майстори са ги правили. Един чисто нов Panasonic от такъв майстор се пресели в отвъдното. Получи бонус от две фази. Цената на ремонта след това действа отрезвяващо
    bobovo и frick харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 30 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 07:27
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе