Страница 16 от 30 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 443
Like Tree354Одобрявам

Fujitsu 12 LMCE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #226

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Моя е на 22 термото е на 4-5 метра по диагонял на тонколона 1метър и е точно 22 не съм правил корекция.
    При мен винаги подържа 2 градуса в повече от зададените.Мерил съм на различни места в стаята и навсякъде даже и върху вътрешното тяло и там показва 2 градуса в повече от зададеното.ALEXI писа че когато FUJITSU работи в он/офф режим тогава поддържа 2 градуса повече.Мога да му задавам 2 градуса по малко но реших да пробвам с промени в сервизното меню.

    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #227

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    При мен винаги подържа 2 градуса в повече от зададените.Мерил съм на различни места в стаята и навсякъде даже и върху вътрешното тяло и там показва 2 градуса в повече от зададеното.ALEXI писа че когато FUJITSU работи в он/офф режим тогава поддържа 2 градуса повече.Мога да му задавам 2 градуса по малко но реших да пробвам с промени в сервизното меню.Функция 01 на програма 31 я дават да свали с 2 градуса надолу температурата.Тази функция ще я пробвам последна и ако е така това означава че ще премахне моите 2 градуса над зададените.

    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk


    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #228

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    С вътрешна топлоизолация почти винаги ще работи он/офф. Така мисля
    При мен е почти същите квадрати и кубици но имам 40см. стени преди външната топлоизолация които са като буфер.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #229

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Излизам на монтаж ама като се прибера ще пробвам как работи тази функция. Сега се прибрах за обяд и е на 20 настроен вдигнах на 22 и пуснах палърфул за няколко минути вдигна на 22.2
    Тествах меню 31 на 03 при зададени 22 градуса направи 24,6 и сигурно щеше да качва още ама е жега и върнах стандартна настройка 00.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 10-02-18 в 17:51.
    Иван Вълков одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #230

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    При мен FUJITSU 12 LMCE работи он/офф в 42м3 южна стая с вътрешна изолация и поддържа 2 градуса повече от зададените.Пробвах следните
    промени в сервизното меню
    - FUNCTION NUMBER -31 -HEATING ROOM TEMPERATURE CORRECTION Програма 31 под програма,според помещението,топлозагубите и т.нт. 00-стандартна настройка на вътрешния датчик. 01-2,2 градуса по-хладно отзаданието. 02-2,2 градуса над заданието. 03-4.4 градуса над заданието.При подпрограма 02 при зададени 21 градуса в стаята се поддържат 25 градуса.При подпрограма 03 при зададени 19 градуса в стаята се поддържат 25 градуса. И при двете подпрограми 02 и 03 климатика работи он/офф при 280 вата консумация при по-високи обороти на вентилатора и 310 вата при по-ниски обороти на вентилатора.При подпрограма 01 при зададени 24 градуса в стаята се поддържат 25 градуса, климатика работи он/офф но минимума му е 320 вата.При стандартната настройка на подпрограма -00 минимума ми е падал до 276 вата.Всички измервания с ватметъра са правени без включени LOW NOISE и ECONOMY. За мен при минимум 300 вата климатика вади топла струя-но жената пита дали не може да духа по-горещо.От както съм взел климатика само 2 сутрини имаше отрицателни температури -2 градуса за няколко часа.Аз поддържам в хола 24-25 градуса и под тези градуси жената започва да недоволства че климатика не топлел.По добре да духа топло и да работи он/офф -жената да е доволна..А и проблема с офф го реших като отварям вратата да си топля коридора.На мен климатика ми харесва, само при тръгване и спиране на компресора се чува шума на фреона.Монтиран е с тръбен път под 2 метра.Майстора който го монтира каза ,че тази дължина на тръбния път е достатъчна но на практика се оказа че не е достатъчна.След като монтираха климатика във форума прочетох, че се препоръчва по-дълъг тръбен път 3-4 метра.Благодаря на колегите от Форума за помоща със сервизното меню.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 10-02-18 в 18:30.
    Mig82 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #231

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Имах двама доста капризни клиента с този проблем въпреки че там монтажа беше с дълъг тръбен път поради остъклени тераси. Проблема с фреона го оправих със източване и зареждане наново. Моя 12лук е със 2 мерта тръбен и няма такива щумове не съм го зареждал обаче.
    Иван Вълков и Mig82 харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #232

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Имах двама доста капризни клиента с този проблем въпреки че там монтажа беше с дълъг тръбен път поради остъклени тераси. Проблема с фреона го оправих със източване и зареждане наново. Моя 12лук е със 2 мерта тръбен и няма такива щумове не съм го зареждал обаче.
    След източване на фреона пак ли се зарежда същия фреон и колко минути се обезвъздушава?

    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #233

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    След източване на фреона пак ли се зарежда същия фреон и колко минути се обезвъздушава?

    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
    Иточвам го в празна вакумирана бутилка вакумирам по вакумер не по време връщам фреона и разликата от вкарания и по етикета добавям нов фреон. Два пъти съм го правил единия клиент не вярваше и го пуска спира форсира и слушаше накрая каза че чул веднъж ама незабележимо било.
    Иван Вълков, GLARYS и Mig82 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #234

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    ...Моя 12лук е със 2 мерта тръбен и няма такива щумове не съм го зареждал обаче.
    Къде го нареждаш твоя LUCA до цепениците?
    VeleV.Klima одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #235

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Г-н Велев , а каква е функцията на металната мрежа между хоризонталните и вертикални жалузи ? Как мислите , дали създава допълнителен шум при разбиване на въздушния поток ?

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #236

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Защита за пръсти на любопитни собственници. Не вярвам да промени нещо. Ама гледайте си телевизорите оставете ги тия клими да си топлят.
    bobovo, ivan74, SPSt и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #237

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Г-н Велев , а каква е функцията на металната мрежа между хоризонталните и вертикални жалузи ? Как мислите , дали създава допълнителен шум при разбиване на въздушния поток ?
    При скорости до 342 m/s не би трябвало да има проблем.
    ccankov73 одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #238
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    При скорости до 342 m/s не би трябвало да има проблем.
    Нещо ... ред ли хващаш до цепениците. Въртиш сучеш все насам те тегли След 343 m/s също не очаквам проблеми дават ги с шлемофони за моторни треОни
    dodo_pv одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #239

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    При скорости до 342 m/s не би трябвало да има проблем.
    Сигурно искаш да кажеш дебит 342 m3/h, щото тези 342 m/s е скорост по-висока от скоростта на звука.
    mystikalrs одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #240

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Скорост имах пред вид, разбира се. Не дебит. Ставаше въпрос дали пречи или не. 343m/s e звуковата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 30 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 07:27
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе