Страница 25 от 82 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 1228

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #361

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от HiDefinition Виж публикацията
    Контролни на дефрости на какъв интервал от време? Препоръчах го на един приятел,днес го монтират и съм на тръни [emoji16]

    Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
    Ами по често ги прави през нощта най често един или два, при мъгла може да направи и три за цяла вечер.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #362

    Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от dimitrin6405 Виж публикацията
    Останах малко изненадан. На 4 степен на вентилатора много бързо стигна до 54.8гр изходящи струя и страшно бързо започна да пада, а при 1 степен на вентилатора постигна абсолютно същите градуса обаче двойно по бавно ги достигна и двойно по бавно падаха. Ако си решил да вземаш кгта за спалня добре ще е да го видиш как работи и дали няма да ти е шумен дефроста. Имай в предвид че при мъгла и много влажно време прави контролни дефрости по 4м но все пак си е дефрост. Също и истинските дефрости продължават малко по дълго от обикновено. Ти решаваш.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    До каква консумация стигна, успя ли да я видиш? То излезе много трудно да си намеря подходяща машина. Ако все още се предлагаше 20ZMX нямаше да се замисля. Накрая може и някое подово Фуджицу.
    Дай повече инфо за ненужните дефрости? Някаква закономерност има ли? Щом е при мъгла, не е ли защото е побелял ТО, иначе казано да е по нужда? Дългите дефрости ги има и при моите машини, защото размразяват при напълно побелели ТО. Те не ме притесняват, даже напротив.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #363

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    До каква консумация стигна, успя ли да я видиш? То излезе много трудно да си намеря подходяща машина. Ако все още се предлагаше 20ZMX нямаше да се замисля. Накрая може и някое подово Фуджицу.
    Дай повече инфо за ненужните дефрости? Някаква закономерност има ли? Щом е при мъгла, не е ли защото е побелял ТО, иначе казано да е по нужда? Дългите дефрости ги има и при моите машини, защото размразяват при напълно побелели ТО. Те не ме притесняват, даже напротив.
    Ами не е побелял той пуска дефроста поради много висока влажност и след като усети че тялото е сухо пуска клапата и почва да си работи. Случвало се е да пусне контролен дефрост при 4гр и 100% влажност иначе ги прави около 0гр и 100% влажност. Да това е недостатък знаеш няма идеален климатик. То това според мен е най големия недостатък на този климатик. При нас влагата е висока може би заради морето.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #364

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    До каква консумация стигна, успя ли да я видиш? То излезе много трудно да си намеря подходяща машина. Ако все още се предлагаше 20ZMX нямаше да се замисля. Накрая може и някое подово Фуджицу.
    Дай повече инфо за ненужните дефрости? Някаква закономерност има ли? Щом е при мъгла, не е ли защото е побелял ТО, иначе казано да е по нужда? Дългите дефрости ги има и при моите машини, защото размразяват при напълно побелели ТО. Те не ме притесняват, даже напротив.
    Спокойно не е толкова страшно през последните 3,4 дни не имало такава влага и не го е правил. Няма закономерност при тези дефрости. Рядкост са но ги има.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #365

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Само на 1-ва може да му се наложи в по студени дни да работи дълго с консумация над 300W при което дефростите по нужда може да се окажат по-чести от тези по часовник.
    Росс сложи си ЗС с уговорката да ти го направят с жично дистанционно за да не върти и да не мята клапите при офф.
    Ако въобще е възможно това с жичното дистанционно.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #366

    Новият модел на триото KGTA

    Не вярвам да го сбъркат 300W+. ME-то в спалнята си бачка на 350W+, с едноредов ТО и дебит по-нисък от на Фуджака, с цял 1м3/мин., като рядко побелява напълно. Искам да кажа, че щом за МЕ-то, с по-ниския дебит и по-слаб хардуер не е проблем, то не вярвам и за това Фуджи да е.
    Също много ми допада 09lvc-подовата машина.
    ZS също ми е присърце, ще видим.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #367

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Само на 1-ва може да му се наложи в по студени дни да работи дълго с консумация над 300W при което дефростите по нужда може да се окажат по-чести от тези по часовник.
    Росс сложи си ЗС с уговорката да ти го направят с жично дистанционно за да не върти и да не мята клапите при офф.
    Ако въобще е възможно това с жичното дистанционно.
    Ами има пример, аз така го карам през нощта и от 01.01.20г. От 00ч до момента ми е изразходил 46,550кв. Беше доста студено температурите падаха до -8гр

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #368

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Само на 1-ва може да му се наложи в по студени дни да работи дълго с консумация над 300W при което дефростите по нужда може да се окажат по-чести от тези по часовник.
    Росс сложи си ЗС с уговорката да ти го направят с жично дистанционно за да не върти и да не мята клапите при офф.
    Ако въобще е възможно това с жичното дистанционно.
    Малко извън темата: покрай празниците ми се наложи да спя точно под Панасоника ми и да ви кажа работи по-тихо от zs-w.Знам че не се тачи марката,но няма местене на клапи и най- ниската му степен е по-тиха.И става дума за 12QKE срещу 07zs-w.

    Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #369

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Panasonic, аз лично не ги тача, заради дефроста. Отделно ми е малко дървени управлението. Преходните процеси, да бъда по-точен. Всеки с мнението си. Аз лично, като тишина не мога да искам нещо повече от ZS. Напълно ме удовлетворява.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    28
    #370

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Здравейте, имам монтиран General Fujitsu ASHG12KGTA в 30 м2 помещение, след дефрост работи 5-10 минути и изключва, почива около 5 минути и пак тръгва. Същото се получава и когато му вдигна заданието с 2 градуса, обикновено при температура около и под нулата зацикля така до следващия дефрост. При излизане от дефрост вдига консумацията до 1700.1500 вата и започва да сваля, когато си намали вентилатора до втора степен работи още малко и изключва при консумация от 1400 до 800 вата. Това поведение според мен не е нормално. Каква може да е причината? Малко след първоначалния монтаж ми монтираха тампони на работещ климатик при задание 30 градуса и доволно го лашкаха, дали има някаква връзка?

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #371

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от yul67 Виж публикацията
    Здравейте, имам монтиран General Fujitsu ASHG12KGTA в 30 м2 помещение, след дефрост работи 5-10 минути и изключва, почива около 5 минути и пак тръгва. Същото се получава и когато му вдигна заданието с 2 градуса, обикновено при температура около и под нулата зацикля така до следващия дефрост. При излизане от дефрост вдига консумацията до 1700.1500 вата и започва да сваля, когато си намали вентилатора до втора степен работи още малко и изключва при консумация от 1400 до 800 вата. Това поведение според мен не е нормално. Каква може да е причината? Малко след първоначалния монтаж ми монтираха тампони на работещ климатик при задание 30 градуса и доволно го лашкаха, дали има някаква връзка?
    В тия 30кв в които си го поставил има ли изолация. Остави го ден два да затопли добре помещението и тогава ще видим дали ще работи пак така. Сложи го на 23гр. автом. вентилатор нека поработи така не го пипай.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #372

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Може би е твърде слаб за 30 квадрата и не му стига мощност.
    2,5 киловата проектна мощност и около 2 киловата при -7 са крайно недостатъчни за 30 квадрата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #373

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Може би е твърде слаб за 30 квадрата и не му стига мощност.
    2,5 киловата проектна мощност и около 2 киловата при -7 са крайно недостатъчни за 30 квадрата.
    Това си помислих и аз, затова попитах за изолация.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    28
    #374

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Помещението е частично изолирано. Става въпрос, че се случва в темперирано помещение 19,5-20,0 градуса, вдигам на 23,0 и вентилатор на автоматичен режим и са случва проблема, както и след дефрост, по време на дефроста температурата не пада повече от 1,2 градуса.

    - - - - - - - - - -

    Ако не му стига мощност защо не работи над номинал, а изключва?

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #375

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от yul67 Виж публикацията
    Помещението е частично изолирано. Става въпрос, че се случва в темперирано помещение 19,5-20,0 градуса, вдигам на 23,0 и вентилатор на автоматичен режим и са случва проблема, както и след дефрост, по време на дефроста температурата не пада повече от 1,2 градуса.
    Остави го така и не го пипай то и без това нямаш избор. Едва ли ще заработи нормално в студените дни. Първо, че нямаш добра изолация и второ помещението е много голямо за този климатик.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 82 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 21-01-12, 00:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 19:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 02:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 05-08-07, 00:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 01:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе