Страница 49 от 82 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 1228
Like Tree701Одобрявам

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #721

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    И кой ти подбра 12-ица за 11 квадрата.Смисъла нещо ми се губи.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #722

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Е как кой? Препоръчват ги, за да има ЗАПАС от POWER.
    12ката може да духа и малко, може да духа и много, ама я накарай 7цата да духа, като за 12ка...
    Формулата е по 1000 BTU на квадрат 11 квадрата по 1000 BTU = 11000 BTU.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #723

    Новият модел на триото KGTA

    Абе направо слагайте 18-ки за 11м2. Така, да има запас...На мен 7-цата ми се струва мощна за 14-те квадрата, в които е монтирана. Ама като прочетох последните няколко поста, взех че се успокоих.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #724

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Определено и аз...

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #725

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ама като прочетох последните няколко поста, взех че се успокоих.
    Рос, хората пият хапчета за успокоение, при Теб щом проблема се решава с четене на форума си спестил пари за хапчета.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #726

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    О, ми да, четенето много ме успокоява. И забавлява, същевремено.
    ААТ одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #727

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Абе направо слагайте 18-ки за 11м2. Така, да има запас...На мен 7-цата ми се струва мощна за 14-те квадрата, в които е монтирана. Ама като прочетох последните няколко поста, взех че се успокоих.
    За енти път ще го напиша.
    Една машина трябва да може малко и много, тези машини дето трябва да се напасват спрямо помещението и загубите му са посредствени цепеници независимо от марката.
    zxc0 и milanov харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #728

    Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    За енти път ще го напиша.
    Една машина трябва да може малко и много, тези машини дето трябва да се напасват спрямо помещението и загубите му са посредствени цепеници независимо от марката.
    Не са толкова прости нещата. Една машина, може са умее и малко, и много, но да и куцат други неща. Ама ти сериозно ли го мислиш това? По тази логика, различните размери на климите са просто е така някакви числа и нищо повече. Айде заври ми топ модел 18-ка, от която и да е марка, в 10м2 и ми кажи колко "адекватно" ще се държи. Най-малко, че дебитите, на различните степени, са съобразени с размера на машината. Ама това са някакви незначителни подробности явно...
    Отделно, че масовите помещения по 10-12м2, имат нужда от по 600-800W на -15. Доста от "цепениците", с размер 7-ца или 9-ка могат да отдават по 1.5-2.0kW, че и повече. За какъв запас говорим тогава, като дори цепениците работят под номинал?!!

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #729

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    За енти път ще го напиша.
    Една машина трябва да може малко и много, тези машини дето трябва да се напасват спрямо помещението и загубите му са посредствени цепеници независимо от марката.
    Една машина трябва да може и малко и много, може би искаш да кажеш мощна машина с нисък минимум, която може да работи в голямо и малко помещение. Това е така но все пак си има някакви граници, но периметъра на тия машини е по голям. Така го разбирам аз поста.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #730

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ама ти сериозно ли го мислиш това? По тази логика, различните размери на климите са просто е така някакви числа и нищо повече
    Абсолютно, не ме интересува дали една машина има 3 степени на вентилатора по-малки и тихи от друга. Когато втората машина има по-голям дебит и тишина от третата степен на първата, не и се променя максимума от степента на вентилатора, не си вдига миниума по-нейно усмотрение без да я интересуват загубите на помещението, които трябва да покрие - все ми е тая какви БТУ-та се води.
    zxc0 одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    14
    #731

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    И кой ти подбра 12-ица за 11 квадрата.Смисъла нещо ми се губи.
    При минусови темп.не е ли по добре да се купи Мощен климатик ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #732

    Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Абсолютно, не ме интересува дали една машина има 3 степени на вентилатора по-малки и тихи от друга. Когато втората машина има по-голям дебит и тишина от третата степен на първата, не и се променя максимума от степента на вентилатора, не си вдига миниума по-нейно усмотрение без да я интересуват загубите на помещението, които трябва да покрие - все ми е тая какви БТУ-та се води.
    Все тая, говориш за нещо, което може би не съществува. Както казах, може пък друго да куца на машината, дори и всичко това, което спомена е налице. Не са толкова прости нещата.
    По темата с преоразмеряването, което беше акцент на закачката ми. Не виждам никакъв смисъл да се набива машина със супер як хардуер в килер, за да "може много", защото това "много" никога няма да е нужно. Най-прости сметки за топлозагуби го доказват. Все едно да вземеш кола 500 коня и да няма къде да я караш с повече от 90км/ч. Дадох примера със 7-цата ми, понеже тя и на -15 работи с около 350W и задание 24-25гр. Кел файда, че е с топлообменник и вътрешно като на 18-ка, като реално никога няма да използва и малка част от потенциала си в това помещение.
    Този пост е редактиран от rosswen; 06-12-20 в 19:31.
    Jack Krauser одобрява това.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #733

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Devcrybg Виж публикацията
    При минусови темп.не е ли по добре да се купи Мощен климатик ?
    По-добре е да накладеш огъня в огнището.
    Да изкараш виното, ракията и буркана с люти чушки.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    25
    #734

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Днес ми почистиха турбината като може да се чисти без да се сваля вътрешното, но иска разглабяне, не бих се хванал сам, ще го разглобя, но не мога да го сглобя. Взеха ми според тях цена на стандартна профилактика - 50лв.

    Отделно го слушаха и мериха нещо, казаха че всичко е наред. Дефроста на 10 градуса от както стана не се е повтарял и е нямало никакъв.

    Казаха че е заради много влажното време тези дни и че влагата ги моряла повече от студа(нямам идея колко е вярно)

    Подобен тип дефрости били заложени в софтуера на климатика и всичко е наред, макар че обикновено стават като е 1-4 градуса ако има влага.

    Но последните 2 дена климатика не е спирал за дефрост въобще така че по-скоро съм склонен да вярвам че всичко е наред.
    ivan9494 и dimitrin6405 харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #735

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    И при мен е дефроствал на 4 градуса, не се притеснявай. Като цяло машината е адекватна и дефроства почти винаги само при нужда от дефрост.
    ivan9494 и dimitrin6405 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 82 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 20-01-12, 23:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 18:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 01:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-07, 23:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе