Страница 67 от 82 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1228
Like Tree701Одобрявам

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #991

    Отговор: Новият модел на триото KGTA


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #992

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Благодаря много и на двамата

    - - - - - - - - - -

    предполагам не съществуват таблици с номиналните мощности при различни температури?

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    26
    #993

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Здравейте,търся мнение на хора който притежават модела 12кгта от серията,по препоръка от форума за предстоящо закупуване на климатик отхвърлиха този модел,а аз нз защо много съм го харесал,та на въпроса:мисля да го слагам апартамент,тухла,7ет. в ремонт съм и в помещението стои 13-14° в трапезария (6.40/3.35м височина 2.45м) свързана с кухня(3.35/2.85м височина 2.45м)с портал с размер 2.20/1.10м.вътрешни стени като на тавана картон с вата и в двете помещения ,тялото на климатика ще е в началото на трапезарията на дългата стена на 2м от късата стена,прозореца на трапезарията гледа на запад като имам там иззидана тераса с дограма,където мисля да слагам външното тяло като част от остъклението ще стой отворено зареди него.та въпроса ми е този модел ще се справи с тези условия зимата при зададена вътрешна тем. 22-24 и лятото 25-26гр? И по книга му дават проекто товар при -7° :2.5кв. не е ли малко за такъв климатик сравнения с другия модел които ми предлагат на него по книга е -7°:3кв.
    Този пост е редактиран от zlatanov; 19-03-22 в 16:57.

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #994

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от zlatanov Виж публикацията
    Здравейте,търся мнение на хора който притежават модела 12кгта от серията,по препоръка от форума за предстоящо закупуване на климатик отхвърлиха този модел,.......
    Имам 9-ка от повече от година.За това дали ще се справи и до какви температури с твоето помещение трябва да се решава на место или който се наема по описанието от тук.....
    Плюсове и минуси ,според мен...
    +много икономичен.Разхода го сравнявам с друг който имах в същата стая ....Но 9-та и на хартия е така...прочети си какво да очакваш от 12.
    -Не знам по каква причина на периоди работи добре,понякога не дотам.Под работи добре разбирам да поддържа желаната температура в малки граници.Изобщо не ме интересува колко му е минимума,до колко развърта и други форумни приказки.Шума мисля е нормален,а и това е постоянна величина,ако можеш да чуеш,няма нужда от коментар.И когато разбера ,че температурата не е зададената (или желана еди къде си)не съм усетил това да е в много студено време или квато и да е закономерност.

    От климатиците които имам(съм имал) най-добре в това отношение са ME FD35(по-новия е FH35) I HAIER FLEXIS.Ако цената на първия
    https://climacom.com/bg/produkti/m-s...imatici/msz-fh
    не те устройва може да погледнеш втория-абсолютно държи температурата,много тих и незабележим.И много екстри,вкл. самопочистване чрез замразяване и 56гр. стерилизация,wi-fi,работа до по-ниски температури.SCOP 4,6 е по-нисък от KGTA,но не съм сигурен,че с 10% разликата в цената лесно ще се избие.А и към момента не бих си купил климатик без самопочистване.Такива са и моделите на HITACHI и мисля от тях AKEBONO също е по-добрия вариант
    https://www.technopolis.bg/bg/Invert...SM1FA/p/651119
    https://www.acton.bg/product/hiperin...bono-12000-btu

    KGTA не бих го зачеркнал по форумни приказки,но при мен(той е в стая където рядко влизам за дълго) не работи с желаното постоянсво.Възможно е да има леко решение на това,...не знам.
    Този пост е редактиран от inches9; 19-03-22 в 19:48.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #995

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от zlatanov Виж публикацията
    Здравейте,търся мнение на хора който притежават модела 12кгта от серията,по препоръка от форума за предстоящо закупуване на климатик отхвърлиха този модел,а аз нз защо много съм го харесал,та на въпроса:мисля да го слагам апартамент,тухла,7ет. в ремонт съм и в помещението стои 13-14° в трапезария (6.40/3.35м височина 2.45м) свързана с кухня(3.35/2.85м височина 2.45м)с портал с размер 2.20/1.10м.вътрешни стени като на тавана картон с вата и в двете помещения ,тялото на климатика ще е в началото на трапезарията на дългата стена на 2м от късата стена,прозореца на трапезарията гледа на запад като имам там иззидана тераса с дограма,където мисля да слагам външното тяло като част от остъклението ще стой отворено зареди него.та въпроса ми е този модел ще се справи с тези условия зимата при зададена вътрешна тем. 22-24 и лятото 25-26гр? И по книга му дават проекто товар при -7° :2.5кв. не е ли малко за такъв климатик сравнения с другия модел които ми предлагат на него по книга е -7°:3кв.

    Здравей,
    на KG Pdesign при -10 градуса е
    2.3kw за 07, 2.4kw за 09 и 2.5kw за 12
    за 14-ката вече е 4.0 киловата
    LT серията за отопление е различна
    там имаш 3.0 киловата за 09 и 4.0 киловата за 12
    при доста климатици на различни производители се оказва, че при -10 проектната мощност на 7, 9 и 12 е почти еднаква

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #996

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    При минусови Т големината/площа на външния топлообменник, количеството фреон и свестен компресор са ключови за извличане
    на все по-малкото топлина.Та при някои “модерни” нови клими, които хардуеърно са 9ки(даже 7ци) а софтуеърно са набримчени до 12 топлоотдаването
    при минусови Т е сходно.Не че софтуера няма значение, но …
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #997

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    малко се отклоняваме от KG, но май при прехода към R32 и може би намаляване на количеството фреон в системата се появява този феномен дето само софтуера е различен

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    26
    #998

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Да благодаря за отговорите май ще взимам такъв

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #999

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    ако няма да ти стигне мощност и можеш да преглътнеш по-ниската ефективност и цената 14 KGTB може да се окаже правилният избор

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #1000

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    чакаме лятото да видим 09 и 07 КГ как се държат

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1001

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    модела е на 3-4 години вече ,това лято по специално ли очакваме да е ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #1002

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    първото с монтирано КГ (вече две) :-)
    едно е четенето друго е да ти бръмчи вкъщи

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #1003

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    сега видях, че се по появил модел
    ASHG**KGTE/AOHG**KGCA

    някой знае ли каква е разликата от KGTB ?

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #1004

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Няма разлика.
    wladimir1 и rosswen харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #1005

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    а каква е логиката за смяна на буква ако няма никаква разлика?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 67 от 82 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 20-01-12, 23:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 18:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 01:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-07, 23:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе