Страница 79 от 82 ПърваПърва ... 29697778798081 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,171 до 1,185 от общо 1228
Like Tree701Одобрявам

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    25
    #1171

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Мега беше писал че блокирал четирипътния и от там не се размразявал и заминава компресора, може Дане е компресора на лг боклук а това да е причината
    Ще го имам предвид, благодаря

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    взимай пак същия
    Не бих си го причинил пак.
    1. Шумен фреон лятото
    2. Размразяване и на 7-8 градуса зимата
    3. 2рата степен е шумна за спане, а първата не стига да топли.
    bobivg и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    10
    #1172

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Няма друго такова дърво наистина.

    Преди малко засякох моята 7-ца да прави 20 минути дефрост от които 5 минути са ефективния останалото са 5 минути разни паузи, 5 минути клокочения и накрая 5 минути въртене с 300 вата в безпомощен опит да си стопли с тях замръзналият до -10, -15 вътрешен топлообменик, че да успее да си отвори клапата.... чааак след това се сети да се развърти бясно до 1300W и да почне да духа горещо.

    Единственото разумно обяснение за толкова малоумен алгоритъм, за което се сещам е някакъв стремеж да не се стресира компресора за да може да си изкара гаранцията.

    Между другото ако някой ви твърди, че шумът от фреона по време на дефрост е от къс тръбен път не му вярвайте. Втора зима го ползвам. Първата беше с 3 метра. Жертвах 100лв и един ден от живота си и го смених с 6 метра. Навит прилежно зад външното тяло с нови изолации, вакуумиране и така нататък... същото Л**но си е. Това е някакъв конструктивен недостатък или дефект в моята и вероятно други бройки предполагам свързан с диаметъра и конструкцията на тръбичките на "паяка" през който постъпва фреона във вътрешният топлообменник в посока охлаждане/дефрост.
    espace, rosswen и Danzki харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    146
    #1173

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Значи на моя 09KGTA му остават 2-3 месеца живот!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1174

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Някой има ли представа, при подовите модели същите компресори ли се ползват?

  6. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #1175

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от dimitar3 Виж публикацията
    Не бих си го причинил пак.
    1. Шумен фреон лятото
    2. Размразяване и на 7-8 градуса зимата
    3. 2рата степен е шумна за спане, а първата не стига да топли.
    бих добавил:
    бавното достигане на зададената темпаратура, дори и на некомфортните 2-ра и 3-та степен, за да стопли по-бързо му задавам 27-28°, после намалям на 23, намалям и турбината на 1-ва...изобщо си се разхождам с дистанционното в джоба, и за капак прекалено ниския според мен минимум - вчера на 0° външна го засичам да работи на 110в, в 90% от времето работи м/у 120-140в, каква топлина, какъв уют?


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #1176

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    В другите теми пък "късат ризи" защо не са им такива ниски минималните мощности на техните модели.
    justify, GLARYS, rosswen и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1177

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    В другите теми пък "късат ризи" защо не са им такива ниски минималните мощности на техните модели.
    Айде де, няма угодия. Истината е, че с такава консумация и такава външна температура, няма как да е топла струята. За да не е хладна, трябва да духа съвсем на себе си.
    dimitrin6405 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1178

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Абе не са лоши машини.
    Като всички останали Марки, модели, инвертори, хипер инвертори и тези пръдват в разгара на зимата.
    Като задържи 5 дена минусови температури, всички теми в раздела за духалките започват да се пълнят с жалби.
    Причината е една. Климатиците не стават за отопление. Еле пък при минусови температури. Дори са вредни.
    Аз в момента работя по проект за възстановяване на парното с една пелетна горелка за вратата на Виадруса. И да си го паля вечер като се приберем вкъщи.
    А Веялките да си веят през деня като няма никой.

  11. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #1179

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Може да не са лоши, само дето не виждам кое им е доброто.
    Не мога да намеря начин да го накарам да работи като предишния - сиреч да не го мисля.
    Задавам 23° и забравям. Като си лягам намалям с 2°, на другия ден който се върне първи вдига с 2°, за 30 мин достига темепарурата.... и така 20 години. Няма ветрилник, няма студени уши. Ток общо за жилището - мин. год. за декември 112.04, тази година (с Генерала) 133.54.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    3
    #1180

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Здравейте !
    За съжаление открих този форум, след като закупих втория си климатик.
    Искам и аз да споделя моя опит с климатик - Fujitsu ASYG09KGTE/ AOYG09KGCB.

    Монтираха ми го преди 1 месец.Това което прочетох във форума се препокрива доста с моя климатик.
    1. Силен шум на фреона ( за момента е с къс тръбен път, чакам ги за да го удължат.Надявам се това малко да пооправи нещата, но съм скептичен).
    - през ноща е изключително неприятен шума, когато е тихо в стаята.Шума от фреона се чува само когато климатика не духа т.е. чува се шум климатика духа известно време, спира да духа и пак започва звука от фреона и т.н и т.н.
    2. Климатика е в стая 14.5кв/м с вътрешна изолация на таван (мин.вата), изолирана външна стена (мин.вата), под - дъбов паркет а върху него ламинат 10мм.Стаята е в панелен блок на 1вия етаж.
    3. Използвам го на 22 градуса за през ноща и 1ва степен на вентилатора. През деня отново 1ва степен на вентилатора и 23 - 24 градуса. 2ра степен не ми е приятна идва ми малко шумна, така че го използвам само на 1ва ( освен ако не искам бързо да загрея стаята, което се е случвало само 1 път до сега).
    4. Като цяло климатика затопля стаята, особено през ноща, когато не се отваря вратата на стаята. Сутрин е доста топло в цялата стая.Като измервам 23 градуса на 1.70м и около 20-21градуса на 1м. или малко по - ниско. (това е при настроен режим 1ва степен вентилатор и 22 градуса)
    5. Само 1 път съм чувал дефрост до сега и беше доста неприятно и продължава, както четох в други мнения около 3-4 мин.(мигане на лампата, вдигната клапа и т.н).
    6. Друг минус, както споменават и други е клапата, че не е двойна. Така въздушната струя трудно стига до пода.
    Като цяло съжелявам че избрах този климатик. Не ми харесва работата му изобщо. Това е само мое мнение.

    Друго което искам да споделя е вече 1 година опит с другия ми климатик: Mitsubishi Heavy industries SRK/SRC 35 ZS-W. (12ка)
    Изключително тиха работа, дори при втора степен на вентилатора.Двойна клапа за въздушния поток, никакви звуци на пластмаси, фреон , дефрост, тиха работа на външното тяло и т.н. Климатика е 12ка и отоплява 30 кв./м и се справя перфектно.Изключително елегантен и комфортен. Почти не се разбира че има климатик в стаята.

    Единствената причина, поради която взех Fujitsu - то за другаата стая, вместо още едно Mitsubishi 9ка е заради ниската консумация на fujitsu - то, която даже не е много по - различна от 9ката на mitsubishi - то.Може би Mitsubishi - то много е вдигнало летвата, не знам.

    Ако бях открил тази тема, нямаше да го взема, но въпреки че търсих мнения преди да го купя, не я открих тогава.
    Май ще си го търпя този и това е.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1181

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от rym Виж публикацията
    Може да не са лоши, само дето не виждам кое им е доброто.
    Не мога да намеря начин да го накарам да работи като предишния - сиреч да не го мисля.
    Задавам 23° и забравям. Като си лягам намалям с 2°, на другия ден който се върне първи вдига с 2°, за 30 мин достига темепарурата.... и така 20 години. Няма ветрилник, няма студени уши. Ток общо за жилището - мин. год. за декември 112.04, тази година (с Генерала) 133.54.
    Намери си фактурата от миналия декември и сравни таксичките за пренос, разпределение и т.н. Пазарът уж е регулиран, въпреки увеличението на цената наскоро с 5%, ама не е баш така - всичките таксички, които формират 50% от фактурата, са х2 минимум.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1182

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Евтина рекламка на дръвцето. Аз не вярвам на написаното за ЗС-а
    Смени им местата като си толкова доволен от МХИто.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1183

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    не знам ама последните дни нещо се опитват да ритат канчето на могъщия хиперинвертор и флагман на Фуджицу дето толкова се препоръчваше преди 2-3г

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    25
    #1184
    960лв е компресора без труда по смяната, с него отиваме на 1100. Смятам за сменям изцяло климатика на тази цена няма смисъл.
    bobivg и rosswen харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    279
    #1185

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Направо стана най-лошия климатик на света

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 79 от 82 ПърваПърва ... 29697778798081 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 20-01-12, 23:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 18:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 01:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-07, 23:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе