Страница 29 от 82 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 1230
Like Tree701Одобрявам

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #421

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    И аз мисля, че проблема е в близоста на темп. датчик до питата.
    Удари една прахосмукачка около датчика.
    Особено при съчетание с вент. на Ауто, почти сигурно става.
    Махни Ауто за проба и нагласи 3-4 степен на вентилатора.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #422

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Днес при нас е ден на дефростите в момента -1 градус, страшно гъста мъгла и много дебела слана.
    Наблюдавах много подробно дефрост на кгта12 поставен на 21.5гр.
    В 08.36ч вдигна клапата при силно заскрежени външно тяло лампата за дефрост започна да мига и започна да развърта, като достигна до 680в и изключи в 08,42ч.
    В 08.43ч отново включи и започна да развърта, но лампичката за дефрост вече не мигаше, но клапата си беше вдигната горе. Развърта до 470в бавно и в 08.49ч свали клапата и започна да изкарва топла струя, но на първа степен на вентилатора. След около минута включи втора степен на вентилатора като продължи да поддържа 470 - 480в. Така работи около 5м и започна да сваля консумацията бавно надолу.
    Мисля че това е нормален дефрост за модела.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    Jack Krauser и rosswen харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #423

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от yul67 Виж публикацията
    Аз не очаквам да работи на 200 вата, но и не да изключва и вместо да увеличава температурата я сваля.
    Снимай разположението на вътрешното тяло и разкажи на къде са насочени вертикалните жалузи. Възможно е да прави топъл джоб и да се лъже, че е достигнал зададената температура.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,958
    #424

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Тук, като излезеш на улицата, е симфония. Фъшш отляво, фъшш отдясно. Три дни подред, от нощта до обяд, -5 до -2 с гъста мъгла.
    Mega, Jack Krauser, ivan9494 и 1 други харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    28
    #425

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Къде се намира този датчик? Климатика е на 40 см от външна стена с прозорец /в ляво от климатика/ и на 18 см от тавана, вертикалните желузи са насочени в обратна посока от прозореца /на дясно/ , хоризонталната клапа е на предпоследно долно положение, под климатика има диван. Снимки след работа.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #426

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    вдигни клапата по нагоре ,да е на около 45° и към средата на стаята
    mimojef и Jack Krauser харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    28
    #427

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,958
    #428

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Добро ли е управлението на струята настрани (по хоризонталата)?
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 15-01-20 в 19:07.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    28
    #429

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Мисля, че слабо влияе на струята.

    - - - - - - - - - -

    Сложих вентилатора на трета степен и за сега не е изключвал, ще наблюдавам и ще пиша пак.
    zxc0 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,314
    #430

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Този тип термометри са с мноооого мудно опресняване. Трудно ще получиш реална представа за температурата с него.
    Става въпрос за термометъра който е върху климатика.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #431

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Колега, вкарай го в режим на отопление от сервизния бутон (как точно - трябва да имаш написано в инструкциите за употреба). Той ще си заработи по предварително зададен сервизен алгоритъм, може би на номинална мощност. Не му се бъркай в работата поне 15 минути (може и 20 да са, в инструкциите ще видиш). На 15-тата или 20-тата минута измери каква е температурата на входа на тялото. После измери температурата и на изхода на тялото, буквално на клапите, но не ръчкай сензора навътре. Сподели с нас, виж каква е разликата между двете и виж в инструкциите - трябва някъде да пише колко е допустимо да е тази разлика най-малко. За моделите в подписа ми е 14 градуса. Малкия прави около 16 разлика, големия май докарваше до 17 - 17.5. Това е първичен потребителски тест, отклонението от който гарантира наличие на проблем, но ако го покрие - все пак не значи, че висчко е абсолютно наред. Все пак може да му липсва газ.

    Другото, което може да ти прави номер, е термометърът, с който измерваш температурата, в комбинация с мястото. Ако показва по-малка стойност от реалната ( а при китайчетата може да има доста голямо отклонение!). Ти му задаваш 22, климатикът отчита чрез входящата струя (високо при тавана), че е поне 25 и изключва. Обаче в същия момент на 4 метра от климатика и на 1 метър височина от пода, може да е едва 22. Ако там измерваш с грешен термометър, той може да ти покаже 20.5 и ето ти огромната разлика. Това е само примерна постановка, че е възможно, но не твърдя, че това е твоят случай.

    Дай данни от сервизен тест на отопление. На пръв поглед изглежда идентичен на моя Z35, затова мисля, че трябва да може да ти направи поне 16-17 градуса разлика без да се замисли, а сигурно и повече.

    Ред.: и да, изобщо не разчитай на тоя термометър, който е отгорре там, на снимките. Имам такъв и е с подменен термистор, който е изкаран извън корпуса му, за да показва бързо и точно. Опресняването е веднъж на 5 секунди, горе долу става. Но с оригиналния беше с +2.4 отклонение и 3-4 минути забавяне, докато сензорът се охлади/затопли вътре в корпуса. Прекалено инертен беше.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ogi28b; 15-01-20 в 20:00.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,958
    #432

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Този термометър не показва много вярно и си мени стойностите, в зависимост колко са изтощени батериите. Имах същия, но след няма и седмица го махнах. Съветвам те да го смениш с друг.

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #433

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Така насочена клапата на първа и втора степен климатика ще прави топъл джоб около него и е нормално да изключва.
    rosswen одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #434

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Аз на моя климатик му пригодих втора клапа и сега е много по добре от преди. И срещу него да стоя не усещам струята.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #435

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Малко е грозничко но пък ми върши много добра работа. В момента е настроен да духа точно в земята в центъра на стаята като го завихря по пода. Със задната клапа мога да регулирам.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 82 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 20-01-12, 23:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 18:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 01:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-07, 23:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе