Страница 50 от 82 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 1228
Like Tree701Одобрявам

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    18
    #736

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Здравейте,
    Избрах да си закупя и да ми монтират въпросният модел KGTB, но искам да ви попитам за вашето по компетентно мнение, защото от фирмата, която го купих и извършиха монтажа ми казаха, че било нормално, но аз не съм много сигурен.

    Приложено ще Ви покажа 3 кратки видео клипчета от работата на въпросният климатик, както и ще добавя, като информация, че първоначално при монтажа бяха измерили монтажниците тръбен път 2.80 м, но след като прекараха тръбният път се оказа, че има излишък идва по-дълъг и го отрязаха ... та като цяло тръбният път стана 2.20 м.
    Отделно към това добавям и тази СНИМКА, че на около 1.20 м от вътрешното тяло на тръбния път има едно двойно прегъване на тръбния път по панела в "S" образна форма ...
    И за капан на всичко понеже не бях много запознат по време на монтажа, сега като се разрових в интернет осъзнах, че след монтажа преди да се стартира климатика монтажниците на вакуумираха системата ... при тези влажни условия и ниски температури.

    Моля ви погледнете видео файловете, как работи климатика и ми дайте съвет дали да "притеснявам" фирмата от която съм го купил и са извършили монтажа и за какво точно да настоявам ...

    Клип №1 - Започване на defrost
    Клип №2 - Шумове по време на defrost
    Клип №3 - Външно тяло от време на време по време на defrost

    Искам да отбележа, че тези шумове, които се чуват на видео клиповете реално са доста по-силни, защото телефона има вградена опция за изолация на странични шумове по време на снимане и разговор.
    Особено шумовете в Клип №2 са изключително неприятни - кипене, врене, балбукане.., а те се случват по няколко пъти през нощта, а дори и денем, когато температурите са положителни около 3-4°C.

    Моля ви за съвет ... както и за мнение дали е възможно машината да е силно "осакатена" поради това, че не е вакуумирана?
    Както и дали тези крайно неприятни шумове и то във всекидневна, не в спалня са в последствие също на това, че не е вакуумирана и отделно късият тръбен път с това "S " пречупване на тръбите...

    Благодаря ви предварително!

    С пожелание за весели празници на всички.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #737

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Само при дефрост ли има такива шумове

    Изпратено от моят moto g(9) power с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #738

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    От 2017г. избираш климатика и за това време не можа ли да прочетеш за тръбния път и вакуумирането. Поздравления за избора на машина, както и за името в тубата. Дупница заето ли беше?
    На третия клип се вижда, че вентилатора се върти - това не е дефрост.
    ccankov73 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    18
    #739

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    От 2017г. избираш климатика и за това време не можа ли да прочетеш за тръбния път и вакуумирането. Поздравления за избора на машина, както и за името в тубата. Дупница заето ли беше?
    На третия клип се вижда, че вентилатора се върти - това не е дефрост.
    Хах ... не знам дали е било заето името в тубата

    А, от 2017 насам бях закупил 2 броя MHI от средния клас Premium-a и с тях няма абсолютно никакви проблеми подобни на тези.

    Относно 3-тия клип е явно развъртането непосредствено след дефрост ... когато съм излязъл на терасата защото вътре го слушах как си ври/къркори/балбука и сякви подобни и след това излязох да видя външното тяло ... не разбирам толкова много, ако бях на Ти нямаше и да допусна да остане не вакуумиран.

    И все пак моля някой по-компетентно и насочено изказване...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #740

    Re: Новият модел на триото KGTA

    Все още значи има такива фирми които се подиграват на хората и неим пука, прави им скандал да ти дават ново външно тяло. Тръбния път не е толкова къс че да е само от него, а от това, че неса вакуумирали няма и да работи добре климатика.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #741

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Интересно де ще си ги заврът тея 60см. които им дошли "излишни' ....

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
    bobivg одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #742

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    И при мен Дефрост е Шумен, явно такъв си е модела. За капак прави някакви контролни Дефрост на 3-4-5 градуса, на определен интервал от време, при мен - на чиста пита. Рекорда ми е Дефрост при +8.5 градуса в 12ч на обяд.
    Обаче такива неща от външното тяло никога не съм чул. Ама никога. Външното е много тихо, жалко и че вътрешното не е като него.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #743

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Чудя се тези дефрости на положителна температура дали не са за връщане на маслото в компресора.
    При Дайкин, както и при моите е чрез периодично развъртане на по-високи обороти.
    В сервизното на модела нищо не пише как е решен тоя въпрос.
    Порових малко на тая тема за триото и на едно дърто мулти ми излиза следния алгоритъм.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #744

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    омазали са тоя модел и това си е .. по старите Фуджица са с доста читав дефрост ,да не кажа че при положителни температури не е възможно да се предизвика такъв а и надолу са доста редки
    zxc0 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    17
    #745

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Здравейте.Решил съм да си сложа още един General - 12KGTA . Ще подменям едно LG-ArtCool,заради икономията.Ще се ползва в стая -15кв.Изолация нулева,тухла,ПВЦ дограма - 3 стъклопакет,отгоре и отдолу,никой не живее.
    Та питането ми е :
    1.Да избягвам ли тези S на тръбният път.
    2.Колко метра е най-удачният път на тръбите,за да не се чува фреон,вода и т.н.Предният General го направиха с 4 метра и съм доволен.Нищо не се чува.Но там ,тръбите ги вдигнах ,над климатика,единственно отточната е надолу,понеже я вкопах.Има ли това някакво значение ,за шума ?
    Благодаря предварително за сериозните отговори,не че не нося на майтатап,де.
    Весели празници.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #746

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Най-напред избягайте от размера на машината, за да не ви застигнат по-големи неприятности. Помещението е за седмица, а от класа и ще зависи дали изобщо или кога ще се наложи допълнително подгряване.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #747

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    омазали са тоя модел и това си е .. по старите Фуджица са с доста читав дефрост ,да не кажа че при положителни температури не е възможно да се предизвика такъв а и надолу са доста редки
    Интересно, че преди няколко дни 12LMC направи дефрост на абсолютно чиста пита. Просто влажността беше много висока, външната температура беше +3гр. Климатикът работеше разтоварен, струята хладнееше. Задание 24гр., турбина на фиксирана 2-ра степен.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    17
    #748

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Защо седмица ?
    Стаята ми е северна.Само на едната стена имам съседи.В монента съм с LG-12,което работи перфектно,но не е икономично.При настроени 25 градуса,почти не спира.Само клас А е.Искам да е по икономично.Сложил съм една 12 на 12 кв. и стои перфектно.Топло,икономично най вече.Колебаех се между 9 и 12 ,но разликата в цената е 70 лв,така че затова съм се огледал пак в 12.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #749

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Защото ще духа, ще харчи 45% повече еленергия и ще осигурява нулев комфорт през 95% от отоплителния сезон. Това не е отоплителен уред, а климатизатор.

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #750

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Защото ще духа, ще харчи 45% повече еленергия и ще осигурява нулев комфорт през 95% от отоплителния сезон. Това не е отоплителен уред, а климатизатор.
    Е аз като съм с 12ка в 16 квадрата и не е така, както го описваш, кво да правя?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 50 от 82 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 20-01-12, 23:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 18:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 01:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-07, 23:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе