Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 68
Like Tree67Одобрявам

Fujitsu 12KMCBN - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #31

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Аз много пъти съм декларирал че чета тези форуми да се забавлявам и понякога когато прочета нещо наистина екстравагантно пиша и по никакъв начин не ме обиждат подобни етикети които се слагат с лека ръка/клавиатура/.И винаги съм прокламирал да се търси логиката в нещата. Наистина това е форум да се обсъждат нещата но при всяко обсъждане е добре да се движат в рамките на логичното защото така четящите които изобщо нямат понятие от материята остават с невероятно погрешни впечатления и вършат невероятно глупави неща.Та дефроста не е лошо нещо но представен като лошо обърква хората и те се фокусират в този феномен пренебрегвайки всичко друго което като цяло не е добре особено за някой който иска да си вземе климатик и черпи знания от този форум и хал хабер си няма от фреони датчици минимални максимални консумации разни там компресори клапани и други неща.Един климатик трябва да топли/това зависи от цената за съжаление/ при разумна консумация останалото е ала бала.
    dodo_pv и toto_toto харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #32

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    ами празните дефрости са си празни дефрости .. хем вдигат разхода топлейки улицата ,хем намаляват комфорта .. има достатъчно читави алгоритми така че да са само при нужда ,въпроса е че не при всяка марка са ок .. достатъчно е да сравни темп на околния въздух спрямо тоя на топлообменника и много лесно може да прецени дали той е заскрежен ( тошиба и хитачи тук са лидери ) .. при фуджицу има празни дефрости на всеки 4 часа под нулата ,както и при преминаване от положителна температура към отрицателна ( още при 0° цъква едно дефростче ) - отдавна установено .. това са си 2 дефроста през ноща - за някои много ,за други малко
    bobivg, corsairman01, GLARYS и 1 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #33

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Колко да топлят улицата? Колко време продължават, тея празни дефрости?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #34

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Не повече от 3-4 минути според мен.

    Важното е лаф да става. В една друга тема въпросните дефрости са нормални "контролни" , тук вече са ненужни и празни и топлят улицата [emoji2]
    zxc0 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #35

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Докато спиш и те събуди дефрост без да има нужда от него това колко енергия е?
    Иначе да в другите теми има хора които са се примирили има и такива които са ги моднали за да им е тихо когато спят. Има и такива които чакат да им изтече гаранцията за да ги моднат. Има и голяма разлика дали ще пуска контролни дефрости на 4ч на 2ч или 40-50 минути, защото има и такива. Лаф да става.
    GLARYS и rosswen харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #36

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Това видях - това написах, съжалявам ако съм подвел някой.
    Сега като се замислих кога направи дефроста, има голяма вероятност да съм го предизвикал от ДУ.
    Може да се ползва за принудително размразяване пък, ако не се сеща.
    Нали търся минимума, но с намаляване на заданието (20-19) не става, щото влиза на първа скорост и бавно покачва консумацията и няма как да го видя.
    Затова идеята беше да вдигна градусите в стаята за да му е лесно да кара на втора и да не повишава консумацията заради вента.
    От задание 20гр. ,10-тина мунути на powerfull, след това вдигнах заданието на 24-25 (за да не офф-не при изключване на powerfull), изключих powerfull и слезе бързичко под 300W и няма минута и влезе в дефрост.
    Явно темп. на външният ТО е била ниска заради powerfull-а, но при ниската консумация веднага след това е влязъл в условие за дефрост.
    Ще следя за непредизвикани дефрости, пък може да повторя същият експеримент и дали ще има същият резултат.
    Сега при покачване на външната над 0гр. минимума падна пак на около 170W, докато разцъквам градусите, но не ми стигат и катери нагоре.
    Мисля с точност до 1гр., интервала на понижаване на минимума е от 0 до +5гр., при по-ниска от минус 3гр. нямам данни.

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Колко да топлят улицата? Колко време продължават, тея празни дефрости?
    Засякох 2 мин. чисто работи на охлаждане, с превключване на клапани, изчаквания, към 5мин. докато задуха пак.
    bobivg и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #37

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Ще ти кажа най-добрия мод за увеличаване на комфорта - разкарай ватметъра и ще почустваш огромен ефект.
    Mega, GLARYS и morfei1 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #38

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    [mention]zxc0 [/mention] , при Хеви и МЕ също можеш да накараш машината да влезе в дефрост, ако се заиграеш с градусите под 0-та. Така че, нищо чудно така да се е случило.
    zxc0 и mystikalrs харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #39

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    при МЕ даже и над нулата .. даже над 10 градуса можеш да го вкараш в дефрост .. fussy logic наричат дефрост алгоритъма от МЕ ,превежда се "сбъркана логика"
    zxc0 одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #40

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    По скоро "размита логика", ма да не изпадаме в подробности.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Mega одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #41

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Трети път почвам да пиша. Ще дописвам.
    Телефона ми прави номера.
    Тествах режим охлаждане, сефте.
    Разлика с LGC, вента спира винаги, независимо какъв режим на ФАН е избран.
    Спирането трябва да стане от mode:fan, sleep: 1час.
    Накратко, режим COOL, една черта на вентилатора е най-икономично. Към 110W.
    Този пост е редактиран от zxc0; 03-07-22 в 22:34.
    mimojef, wladimir1, bobivg и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #42

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Външна 28, задание 25, Фан 1. Случайно влязох.
    IMG_20220727_215223.jpg
    mimojef, ccankov73 и rosswen харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #43

    Re: Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Колко да топлят улицата? Колко време продължават, тея празни дефрости?
    Когато имаш възможност да сравниш комфорт и сметки между машина с празни размразявания , с такава която прави размразявания само при нужда ще разбереш каква е разликата.
    Аз имам поглед над две машини но друга марка . Едната прави размразавания на всеки 28 минути под -2 градуса и разхода и е убийствен, спрямо отдаваната топлина. По - добре да пусна конвектор на 1 киловат. Другата топли с часове, а понякога и дни при минусови температури без да влиза в режим на размразяване, с разход под 1 киловат и наистина топли.
    Ето толкова "топли улицата" климатика с празни размразявания
    Този пост е редактиран от dokkito; 28-07-22 в 14:28.
    rosswen одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    11
    #44

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Здравейте,имам същата машина, 12-ка и искам да се обърна към вас за съвет, че вече съм отчаян.
    Ще се постарая да опиша подробно условията в които работи, а именно:
    Сградата е къща, помещението спалня с 3 външни стени, 5см стиропор външна изолация и Пвц дограма.Тъй като другата спалня на етажа беше в ремонт досега, последните две зими този климатик беше единственото отопление за спалня 16кв.м. и коридор 15кв.м. и се справяше предоволно. Въздуха е влажен, вечер температурите падат доста зимата ( до -20 стигат) и нямам проблем с ефективността на Нордика. Но тук приключва хубавото...
    Най- голямата болка ми е шума на фреона в тръбите. Стената е с гипсокартон без вата и съвсем допринася за зверския шум. При спиране или тръгване на компресора започва едно хъркане, ,звук наподобяващ завиране на течност по тръбите и се чува отчетливо и силно. Прибвсеки дефрост фъшти и пуфти, та чак ме събужда. Не знам дали е в следствие на монтажа ( не го вакуумираха) или си му е детска болест, но е ужасно. Монтажника ме предупреди още като го слага, че било нормално да чувам звуци от него, но в такава степен досега не съм чувал компресорна машина. Не искам да се занимавам с фирмата или монтажника, освен ако не се скапе, а след като изтече гаранцията ще търся читав майстор да го види.
    Проблема е, че сега ще вземам машина за другата спалня и,ако не бяха тези проблеми щях без да се замисля да взема същия. Кажете моля ви, това характерно ли е за тези климатици или при мен има явен проблем с монтажа.
    Забравих да уточня- Държах да е Нордик, защото ми е единствено отопление на другия етаж имам AUX и виждам разликата. Отоплявам и коридора и в по- студено време машината работи дълго време на средни или ниски обороти на компресора ( е в по- топлото си включва и изключва често, но предполагам това не скъсява живота му, а само покачва сметката).
    Благодаря предварително на всеки който откликне и даде мнение, съвет!

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #45

    Отговор: Fujitsu 12KMCBN - впечатления

    Колко метра тръбен път са ти сложили?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca
    От dvdsub във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 56
    Последно: 03-01-20, 00:47
  2. Мнения и впечатления от Fujitsu ASYG 12LT
    От slaw във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 37
    Последно: 09-04-16, 20:40
  3. Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC
    От sinergy във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 26-05-14, 00:28
  4. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  5. Fujitsu ASYA7LCC - някой има ли впечатления?
    От shpeksi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 19-06-07, 14:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе