Страница 24 от 39 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 577

Gree GWH12UB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #346

    Отговор: Gree GWH12UB

    Нам морозы не страшны ….

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #347

    Отговор: Gree GWH12UB

    А някакви впечатления от плазма-филтъра на грии-то? Усеща ли се миризма на бриз като е пуснат?

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #348

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    А някакви впечатления от плазма-филтъра на грии-то? Усеща ли се миризма на бриз като е пуснат?
    Само по морето![emoji41]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #349

    Отговор: Gree GWH12UB

    Няма да се усети никаква миризма, нито на бриз, нито на спарени чорапи.
    Моят опит досега показва, че йонизаторът , който ползват Грее ( C&H имат същия) е предназначен по-скоро за самото вътрешно тяло. Прекалено е малък и подобни " кутийки" няма как да йонизират помещение от 30 кв.м. От друга страна не се получават никакви миризми и наслагвания по вътрешното тяло. Преди да монтирам Veritas -а от подписа ми го разглобих и почистих основно.
    За мое учудване след пръскане с препарат и плакнене с пръскалка-не видях никакви мръсотии да излизат. Видимо си беше също чист. Това след почти година ползване в спалнята.
    Моят извод е-или въздуха тук е много чист, или йонизатора си върши работата и няма натрупвания от плесени и т.н.
    И други потребители съобщават подобни резултати в темата за C&H, така че аз си го държа винаги включен.
    Не очаквам да ми замирише на море, но ако не ми мирише на лошо съм също доволен

    П.П. Ако искам да ме полъха морски въздух-отивам до Scheveningen и се оставям да ме пообрули вятъра на Северно Море

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #350

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    ...
    Моят извод е-или въздуха тук е много чист, или йонизатора си върши работата и няма натрупвания от плесени и т.н....

    П.П. Ако искам да ме полъха морски въздух-отивам до Scheveningen и се оставям да ме пообрули вятъра на Северно Море
    Количеството на мръсотията, която си очаквал, е пропорционална на дизеловите мотори в околността и обратнопропорционална на вятъра откъм морето. За сведение, риза с бяла яка в Холандия, в град на брега на Северно море си остава бяла и на втория ден. В Пловдив почернява на втория час. Правете си сметка.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #351

    Отговор: Gree GWH12UB

    Иначе казано, да живее самопочистването! Жалко, че средния клас на МЕ ("с многото екстри"), в спалнята, я няма тази функция. Слава Богу, климите в хола и детската, я имат.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #352

    Отговор: Gree GWH12UB

    rosswen, какво имаш предвид със "самопочистване" и ''климите в хола и детската, я имат"?
    Това нали са машини MHI - ZSX и ZMX съответно. До колкото знам те нямат йонизатор като този споменат по-горе.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #353

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Иначе казано, да живее самопочистването! Жалко, че средния клас на МЕ ("с многото екстри"), в спалнята, я няма тази функция. Слава Богу, климите в хола и детската, я имат.

    Това ли натискаш за самопочистване.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #354

    Gree GWH12UB

    Gyokov, имах в предвид "самопочистване" след режим охлаждане. ZMX се води, че има пасивна йонизация, но не бих се хвалил с нея.
    milanov, не, алерген деактивиращата е друга функция, нея съм я пускал 1-2 пъти. Имах в предвид това:



    Това е от ръководството на ZS-S, та нищо чудно и твоя да я има. При мен и на 2-те машини беше деактивирана. Викам си "брей, какво ли представлява това самопочистване, което се споменава като екстра?". Добре, че се разрових, та го активирах и на 2-те машини. Когато е активирана, започва да мига индикатора "run", след като изключиш машината и на дистанционното изписва колко време остава. Цялата процедура е 2,5h.
    П.п. Миланов, честито, оказа се, че и в ръководството на ZM-S е описано, че я има:

    Ако не си знаел за нея, може да почерпиш една бира!

    Съжалявам за спама, зная, че мястото на този пост не точно за тази тема! Моля да бъда извинен!
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-08-18 в 11:07.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #355

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Количеството на мръсотията, която си очаквал, е пропорционална на дизеловите мотори в околността и обратнопропорционална на вятъра откъм морето. За сведение, риза с бяла яка в Холандия, в град на брега на Северно море си остава бяла и на втория ден. В Пловдив почернява на втория час. Правете си сметка.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Dodo и си прав, и не си...за ризата.
    Зависи не малко и от физиологията на човека - при всеки е различно - някои се потят повече( като мен),
    но работя в чиста и климатизирана среда.
    Карам и аз дизел, и не съм до морето а и в Разград се карат дизели доста.
    Ето ти ризата на втори ден :

    А за Пловдив си прав - прашничко си е, поне миналата седмица беше.

    п.с. Накара ме да се съблека....
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #356

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цанков, имах пред вид единствено количествотo и цвета на мръсотията по топлообменника, което е функция на фините прахови частици и саждите. Отлаганията по яката на една бяла риза се дължат предимно на същото. Остави я физиологията, тя не е функция на мястото на пребиваване или поне не зависи чак толкова от него. Става съпрос за сравнение между Пловдив и бреговите градчета на Зееланд.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 16-08-18 в 12:08.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #357

    Отговор: Gree GWH12UB

    Съгласен!
    В Зееланд не съм бил, но се досещам как може да е.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #358

    Отговор: Gree GWH12UB

    rosswen , самопочистването за мене си е изсушаване на топлообменника. Алерген клеар какво точно прави, редува загряване с охлаждане или друго.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #359

    Отговор: Gree GWH12UB

    Окей, колеги преди да почнем да си показваме и долното бельо, колко е чисто обратно на въпроса...
    Разбирам за праховите частици, но не видях и никакви биологични замърсявания-така че според мен йонизатора си върши работата .
    Това комбинирано с X-fan, който върти за няколко минути вентилатор, след спиране в режим охлаждане помага да не замирише на партенки
    А морският бриз....както пее Тони Димитрова- " Ах морето..."

    П. П. Ето още веднъж пример, затова как функционират подобни "кутийки ":
    https://plasma-air.com/how-it-works
    Този пост е редактиран от stainway; 16-08-18 в 13:09.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #360

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    rosswen , самопочистването за мене си е изсушаване на топлообменника. Алерген клеар какво точно прави, редува загряване с охлаждане или друго.
    milanov, ако искаш да продължим разговора в темата на МХИ. Иначе самопочистването, в най-общи линии, е обдухването на топлообменника. Според мен, това е по-важно от йонизатори и т.н., особено ако въздуха наоколо не е много замърсен или не се пуши в понещението. Основният източник на бактерии, е вътрешният топлообменник, след режим охлаждане и изсушаването му не позволява образуването на микроорганизми. В режим отопление, такава опасност няма. Това, което е дадено в ръководството, това знам и аз за "алерген" функцията. Доколкото разбирам, сменя режими и с помощта на алергенния филтър (мисля, че е миещият се), "обира" алергените.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 39 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за GREE ACS-09 GP ?
    От rodrigo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 26-01-13, 13:30
  2. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 13:29
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 06-01-10, 00:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 23:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе